Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś próba nr2.  Jeden zawir AUT. Rozpalanie niezbyt łatwe ale jakoś poszło. Rozpalanie temp spalin 250+  A w stabilizacji stoi na 130. Szczelina na dolnej klapie stała 5mm. A płomień taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ponentasi napisał:

Piec porażka. Mam go drugi rok. Nie mogę się doczekać kiedy podciągać będą gaz. Syf z niego niemiłosierny. Pufa, strzela, czyszczenie to katorga. Śmierdzi i dymi przy każdym dokładaniu.  Na jesieni i wiosnę nie ma możliwości przepalania. W domu gorąco, grzejników nie można przekręcić, bo się wygasza i wszystko trzeba wyciągnąć. 

A jakiej wielkości masz bufor? Przecież możesz całą moc pieca zmagazynować w buforze a na kaloryfery puścić nawet 20C. Chyba że nie zrozumiałeś instrukcji montażu i nie masz bufora to w tedy płacz. 

Mi nie śmierdzi przy dokładaniu bo zanim dołożysz trzeba oddymić komorę zasypową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 15:10, ponentasi napisał:

Piec porażka. Mam go drugi rok. Nie mogę się doczekać kiedy podciągać będą gaz. Syf z niego niemiłosierny. Pufa, strzela, czyszczenie to katorga. Śmierdzi i dymi przy każdym dokładaniu.  Na jesieni i wiosnę nie ma możliwości przepalania. W domu gorąco, grzejników nie można przekręcić, bo się wygasza i wszystko trzeba wyciągnąć. 

No cóż, jak się kupuje kocioł za niespełna 5k, to cudów nie ma, on za nas nic nie zrobi, obsługi trzeba się nauczyć, a pomoc można otrzymać na tym forum, wystarczy zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blindmen napisał:

Chyba że nie zrozumiałeś instrukcji montażu i nie masz bufora to w tedy płacz. 

Bez bufora też idzie normalnie palić -bez zadnych kalamancji - jakieś 50% forumowiczów tak pali i nic sie nie dzieje i kazdy zadowolony ale trzeba poświecić na to trochę uwagi.  jedyny lekki minus to jest taki że bez bufora w domu jest czasem za ciepło - z buforem to wygoda bo wiadomo rozpalisz 1 raz i masz spokój na 24h bo o piecu można wogóle zapomnieć bo i tak go nigdy nie zagotujesz...

Dokładac do MPM trzeba sie naczyć - najlepiej zasypać 1 raz do pełna i spokój aż temperatura nie zacznie drastycznie spadać - wtedy trzeba dołożyć 

To są całkiem inne nawyki niż w piecu GS gdzie trzeba doglądać co 2h czy czasem juz nie wygasło - tu lepiej nie grzebać i nie doglądać  bo zwyczajnie ta sama ilość opału pali sie prawie o połowę dłużej i nigdy nie ma problemu z dołożeniem jak zaczyna wygasać - bo zawsze jest troche zaru na dole i zawsze sie od tego odpali

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak grzejemy to CWU. Tylko nam dużo ciepłej wody potrzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stwierdzenie ma jak najbardziej rację bytu.W sumie kocioł przez okrągły rok grzeje cwu,której u mnie  jest 5x więcej niż wody w układzie c.o.Czyli układ c.o. to prawie wartość marginalna,grzana z resztą tylko przez pewną część roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piecuch19 napisał:

To i tak grzejemy to CWU. Tylko nam dużo ciepłej wody potrzeba.

Kocioł C.O. zasypowy zakupiony po 1 lipca 2018 r 5 klasy może być połączony wyłącznie z odpowiedniej wielkości buforem, dopiero do zbiornika buforowego można podpiąć centralne ogrzewanie lub inne urządzenia.

Kocioł Ds MPM lub inny zakupiony po 1 lipca 2018r 5 klasy, ale bez podpiętego do niego bufora jest traktowany jako ogrzewacz i może być połączony wyłącznie z instalacją c.w.u. oraz wykorzystywany wyłącznie do przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)  nie może być połączony z centralnym ogrzewaniem.

Jak wyczają kasę, to zaczną kontrole, będą walić mandaty i plombować kotłownie.  :hahaha2:

Do końca 2021 roku należy wymienić kotły, które nie  mają tabliczek znamionowych.

 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie skazano już palacza na 1 miesiąc więzienia,pewnie też palił na cwu,no ale tam drastycznie podeszli do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest walka ze smogiem tylko z ludźmi, bo jeśli odbywa się kosztem utraty kolejnych praw obywatelskich, prywatności i zaczynają wchodzić do prywatnego domu pod byle pretekstem  to ja już wole smog. Dotąd smog był duży i mi nie przeszkadzał a jak mają mi wchodzić do domu i to przeciętny urzędnik na "dowód" prosto z chodnika to jednak czyste powietrze nie jest tego warte. W ten sposób ominęli nakaz sądowy.

W Krakowie już znaleźli "wroga ludu", kozła ofiarnego i go skazali ale to groźba do nas wszystkich, pogrozili palcem jeśli nie będziemy posłuszni to wszyscy zamarzniemy w swoich domach i to zgodnie z prawem. Po co mi czyste powietrze skoro nie mam podstawowych praw?

Zakaz opalania drewnem jest bezprawny, ponieważ drewno to naturalne źródło ciepła używane od początku istnienia człowieka i nie można tego zakazać to tak jakby zakazać jedzenia czy picia. Zrobili sobie poligon i testują jak daleko mogą nas dociskać.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze"- jest to, że to czego z wiadomych powodów nie zrobią politycy w sejmie, mogą sobie zrobić samorządowcy. I nikt nie protestuje... Dla mnie to dyskryminacja. Sam nie cierpię kiepsko spalających kotłów, kopcących na okolicę ale zakaz używania określonego paliwa bez względu na to jak czysto się to robi to już ciężkie przegięcie. Czekamy kiedy przyłączą się znani obrońcy naszych ciągle łamanych wolności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie będzie tak źle i będzie na zasadzie dymisz -pokaż kocioł,tak było w Krakowie,problem w tym że u nas nieraz też puści dymka i jak sąsiad jest upierdliwy zadzwoni i po ptokach,ale u nas w Wielkopolsce tak naprawdę się zacznie po 2028r a to jeszcze kupa grzania,ja pod tym względem mam w ogóle komfort bo mieszkam na uboczu pod lasem ze szwagrem jako sąsiadem który pewnie nigdy kotła nie wymieni na podajnik a muszę wam powiedzieć że u nas jest już zakaz montownia innego kotła jak podajnik 5 klasy nawet z buforem nie można zasypowca montować ,mam zamontowany -mogę palić do 2018 r,nie wiem tylko czy jakbym później zamontował palnik peletowy do tego co mam czy by przeszło ale raczej nie bo jest komora zasypowa,ale takjak mówiłem dymu brak -nie będą się czepiać i dużo zależeć będzie od donosów ,tak na pałę raczej nie będą działać bo to jest trudne do zrealizowania

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w ciągu 2 miesięcy było ponad 1000 interwencji z czego 1/3 to donosy mieszkańców. Niewiele z nich kończy się ukaraniem, więc ludzie chyba zgłaszają nawet jak ktoś pali gazem, bo nie odróżniają dymu od pary wodnej. Poza tym wystarczy, że ktoś zobaczy węgiel, albo drewno na podwórku to też z pewnością doniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agni napisał:

To już nie jest walka ze smogiem tylko z ludźmi, bo jeśli odbywa się kosztem utraty kolejnych praw obywatelskich, prywatności i zaczynają wchodzić do prywatnego domu pod byle pretekstem  to ja już wole smog.

Dziwne myślenie.

Kupujesz kocioł Ds Mpm  w  klasie 5 bez bufora, a przecież z buforem to jest dopiero cały zestaw do palenia 5 klasy, w dodatku bufor przynosi wymierne korzyści.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próba nr.3 zawirowywacze stoją oba za kotłem. Rozpalanie bajka temp spalin na drewnie w stabilizacji książkowe 170stopni?  Wychodzi na to że się z nimi nie da palić? Komin mam z dobrym plusem niż wymagany. Teraz już wiem że kocioł co 2tyg to obowiązek jest wyczyścić czy się chce czy nie...

 

Ps. Mam korespondencję mailową z sprzedawcą kotła mpm.( bezpośrednio od producenta styczen 2019)w której jasno pytałem czy bufor jest wymagany czy mogę palić bez niego. Odpowiedź mam na mailu że bufor jest niepotrzebny.  Czyli sprzedawcą wprowadził mnie w błąd i czysto teoretycznie mógłbym kocioł zwrócić? Oczywiście tego nie zrobię bo spełnia moje oczekiwania w pełni jak narazie. Ale jak by mi wszedł jakiś urzędas do kotłowni i dal 7dni na usunięcie kotła to niewiem co bym zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

Dziwne myślenie.

Kupujesz kocioł Ds Mpm  w  klasie 5 bez bufora, a przecież z buforem to jest dopiero cały zestaw do palenia 5 klasy, w dodatku bufor przynosi wymierne korzyści.

 

 

 

Dziwne myślenie to takie, że ktoś może na legitymacje wejść komuś do domu nawet bez uprzedzenia na karte rowerową. Co to za zwyczaje wogóle?

A już poza konkursem to może brak smogu nie jest priorytetem dla wielu w tym kraju, przynajmniej aż tak żeby się pozbywać rzeczy bardziej cennych.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 19:01, carinus napisał:

Mam mniejszy kociołek i z dodatkową,małą nadstawką wsypuję 21kg groszku II.

Mógłbyś wstawić foto tej nadstawki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leszek3 napisał:

Ps. Mam korespondencję mailową z sprzedawcą kotła mpm.( bezpośrednio od producenta styczen 2019)w której jasno pytałem czy bufor jest wymagany czy mogę palić bez niego. Odpowiedź mam na mailu że bufor jest niepotrzebny.  Czyli sprzedawcą wprowadził mnie w błąd i czysto teoretycznie mógłbym kocioł zwrócić? Oczywiście tego nie zrobię bo spełnia moje oczekiwania w pełni jak narazie. Ale jak by mi wszedł jakiś urzędas do kotłowni i dal 7dni na usunięcie kotła to niewiem co bym zrobil

To typowe, ukrywanie dodatkowych kosztów, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że mógłbyś zwrócić, musiałbyś skonsultować to z jakimś prawnikiem.

Przecież bufor  można mieć  tanio, to tylko bańka z wodą, zrobić z jakiegoś zbiornika.

Z buforem możesz palić w kotle co 2 dzień !

Najlepszą sprawność spalania paliwa masz z buforem.

Męczyć się bez bufora, w imię czego, bo nie. 

W samochodach też wycinają filtry cząstek stałych, wszystko jest do czasu. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Animus napisał:

To typowe, ukrywanie dodatkowych kosztów, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że mógłbyś zwrócić, musiałbyś skonsultować to z jakimś prawnikiem.

Nie wiem czego tu szukają - w "starej" UE kocioł DS można nabyć tylko w zestawie z dobranym buforem - zobacz ofertę np Defro na rynek niemiecki- tam zawsze jest bufor lub musi być inf od instalatora że ten bufor już jest w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, colover napisał:

 

Ale dla wielu jest.

Dlaczego mam się wędzić w dymie sąsiada? Wcale nie chcę być truty przez niego.

Dlatego, że żyjesz w społeczeństwie? Zamiast gryźć sąsiada pomyśl czy na ciebie nie szykują już kija i wtedy sąsiad powie to samo o tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że żyję w społeczeństwie, mam prawo wymagać, żeby władze wybrane w demokratycznych wyborach, zabroniły sąsiadowi truć mnie i moją rodzinę. To sąsiad ma się tak dogrzewać, żeby nikomu krzywdy nie robił. 

Coś Ci się priorytety pomyliły.

Edytowane przez colover
Błąd składni
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Agni napisał:

Zamiast gryźć sąsiada pomyśl czy na ciebie nie szykują już kija i wtedy sąsiad powie to samo o tobie.

Aż się boję spytać czym  palisz, bo do kotła  takiego jak MPM DS można wsypać wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe złego początki... Zaczyna się od smogu a skończy się na rozwarstwieniu społeczeństwa. Na tych co stać na mniej lub bardziej mądre wymogi i na resztę. Zaraz dojdą ekologiczne samochody i co tam jeszcze. Jak będziesz miał szczęście to zdążysz spłacić kredyt na zgodny z wymogami kocioł, czy samochód a już wymyślą nowe standardy i będziesz musiał brać kredyt na następny, chociaż ten spłacony jeszcze całkiem sprawny. Centra miast i lepsze dzielnice zostaną dla wybranych a biedniejsi pójdą won do slamsów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.