Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 15.04.2021 o 19:26, Ryni napisał:

To mi wygląda na DS 14KW.

Bo na zdjęciu, które zamieścił Piotrex44, to jest MPM 14.

 

schemat-kociol-mpm-ds-14-wyciety.jpg

schemat-kociol-mpmdswood-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do tego sprzedawcy. Ja, jak na razie, widzę jednego, a tam nie ma zdjęcia palnika MPM DS Wood. Natomiast jest zdjęcie pod MPM DS 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zwykły DS, tylko komora załadowcza przeprojektowana pod polana. PP tylko przez popielnik - produkcja smoły w ilościach hurtowych jak ktoś ma zamiar w nim palić bez bufora. 

Edytowane przez emigrant
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotrex44 napisał:

Na tej stronce jest pomieszanie z poplątaniem. To jakiś konglomerat danych z Wood-a i DS 14-tki. Tu i tu masz oferty obu kotłów. Domyślam się, że to ten sam sprzedawca z Szydłowca, bo ma on w zwyczaju wrzucać do sieci różne wymyślne stronki, oferujące MPM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to forum przegląda ktoś od mpm-a to może wrzuci jakieś fotki wnętrza kociołka a najlepiej to film ze spalania i całej obsługi .mpm-ie pokaż co potrafi twoje naj młodsze dziecko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że że do drewna będzie dużo lepszy niż stare,a o to tu chodzi ,w starym węgiel się spalał w miarę bez problemów a z drewnem były jakieś tam problemy szczególnie w tych mniejszych ,to jak w tym drewno się będzie spalało bez zająknięcia i czysto to to będzie to o co chodzi w kotle,a wszystko wskazuje na to że tak będzie dzięki podawaniu pp i pw,szerokości komory,badanie przeszedł więc powinien śmigać aż miło

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem przeciwnikiem podawania PP przez drzwiczki zasypowe, bo to nadmiernie rozpala zasyp/warstwę żaru, ale zawsze możesz za pomocą wiertarki zrobić sobie taki wybór podawania PP. 

Smoła w DS w komorze zasypowej to norma, bo jest zbyt duża różnica temperatur pomiędzy dolną i górną częścią komory zasypowej i opary wykraplają się na dużo chłodniejszej jej  części, a potem i tak się ta smoła wypala jak pozostaje sam żar. Pomaga warstwa trocin na górze wsadu, bo one najpierw wchłaniają te opary, a potem się spalają. Można też komorę wyłożyć szamotem i ta izolacja spowoduje że smoły nie będzie - zmniejszy to różnice temperatur w komorze zasypowej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje pp przez srodkowe i sobie to bardzo chwale , choc pewnie troche wiecej sie rozpala na dole kom  zaladowczej , zato jest ona w miare sucha i nie zlewa sie nic do popielnika  jak to bylo kiedy pp szlo z popielnika , wtedy   smola lala sie niemilosiernie  i klejace drzwiczki ,  a pale wylacznie sezonowanym drewnen ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy wyjmujac z tego kotla zawirowywacze chcac poprawic ciag  zmieni sie emisyjnosc spalin czy tylko spadnie sprawnosc .. z ta zamiana drzwiczek to by byla fajna sprawa ale to juz ingerencja w certyfikat kotla .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się jedno i drugie i nie koniecznie na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali ktoś z dwoma zawirowaczami na naturalnym ciągu? 

W 18kw nie da się zamienić drzwiczek, popielnik owe są większe. Do rozpalania podawanie środkowymi pomaga, ale później to się za dużo wsadu rozpala. Również palenie na dolnych, środkowych i górnych nie jest dobre. Daje wtedy tylko na dolnych stałą szczelinę ok 5mm i gdyby drewno się nie zawieszało to ok ale co 30min trzeba go pogrzebać od dołu bo górą dymi. Tak to jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pytalem i tak..  drzwiczki sie roznia wymiarem .. sa dwa segmenty rusztu , wlot do palnika ok 100 x 100 mm , glebokosc zaladowczej gora 26 cm dol 27.5 cm , rusztu pionowego niema , po otwarciu  drzwiczek jest pelne 37cm szerokosci ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepastny potwór to nie jest, jednak trochę lepszy niż wersje węglowe.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ja mam teraz 15 do góry a na dole 26,po obu stronach się rozszerza po równo i wychodzi około 5 cm na każdej stronie i nic się nie wiesza ale komora z tymi szamotami po bokach ma 30 litrów tylko,co w okresach przejściowych na drewnie w zupełności wystarcza a w zimie z węglem też ,zasyp spala się 10-17h w zależności od węgla i temp zadanej a na drewnie 1,5-3h,ale piecuch ma jeszcze mniej i daje radę coś ze 20litrów

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś o wersji 10kw? Znajomy ma zamiar wymienić piec w najbliższym czasie, a to że pali drewnem i potrzebuje małej mocy to taki mpm byłby dobrym wyborem ( jeśli będzie w podobnej cenie mpm ds10) oraz nie będzie trzeba poprawiać fabryki. 

Edytowane przez Piotrex44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.