Skocz do zawartości

mikkei

Stały forumowicz
  • Postów

    1 360
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Treść opublikowana przez mikkei

  1. mikkei

    Ocieplenie stropu

    Zamiast stropu ociepl dach - róznica jest mega , wiem bo robiłem u siebie w domu oba te ocieplenia w odstępie lat- ok 2014 robilem izolację stropu teraz w 2023 izolację dachu - tak samo na poddaszu nieużytkowym i samo ocieplenie stropu teraz z perspektywy czasu widze - że była to "prowizoka ocieplenia" cieplo z wnętrza domu dalej uciekało przez sciany szczytowe i kominy (Najlepiej widać to kamerką termowizyjną np głupią flir do telefonu za 600zł) , za to teraz jak sie ociepliło dach (nawet amatorsko wełną), zrobiła sie bajka.
  2. mi poszło 1.5t Wesołej i 2 przyczepki samochodowe lekkie drewna z demontażu starego dachu, myśle ze to bdb wynik jak na 170m2 temperatury otoczenia w domu były non stop 22-23c (przed tą zimą tj w listopadzie zrobiłem samemu izolację dachu na strychu wełną mineralną 2 warsztwy (razem 20cm gr) - nawet nie uwierzycie jaka jest zajebista róznica na plus - gdy na zew było -10 tam było +10 - i jest to strych nieogrzewany)- ile się z tym badziewiem namęczyłem to moje (rowny rok robiłem po pracy) Przez to dodatkowe ocieplenie spalanie wegla spadło o 25% tj z 2t do 1.5t i komfort cieplny w domu sie mega poprawił , dom sie malutko co wychładza.
  3. Bierzesz sie do zakupu głupiego termometru za 20 czy za 50zł jak sójka za morze........ Jak nie bedzie pasował kup sobie org czujnik do sterownika i z głowy.
  4. A kto mówi że czesi sami nie skopiowali od kogoś ????? Ich wynalazki nigdy nie były dobre jakosciowo - najlepszy przykład jawa350 która pali na 1 gar. Ten nowy polski kociołek ciekawa opcja - ale najważniejsze to sprawdzić w testach jak to działa - a tu jednak takiego czegoś brak.......... i to jest mega wada.
  5. zakazujesz kupować kurtek ??? zbłaźniłeś sie tak apropos
  6. kup sobie wiatrówkę i chyba wiesz co robić
  7. koty są najlepsze na kuny najlepiej mieć ze 2 - nie lubią sie nawzajem jak diabli i w dłuższej perpektywie kuna sobie pójdzie. Wata szklana też dobre - pamietam jak za dzieciaka nawbijałem sobie w rece tego cholerstwa - jak pamietam ocieplali tym rury w piwnicach w starych blokach - kłujące jak diabli , wełna przy tym to sie chowa.
  8. mnie jak narazie wychodzi 10zł na dzien palenia -1.5t wesołej i troche darmowego drewna na rozpałkę poszło na równe 150 dni palenia i jeszcze zostało ze 150kg - od połowy października do połowy marca dom 170m ale dociepliłem juz strych w tym roku i temperatury są non stop 22-25;c . Dlatego moja wypowiedz ze palenie brykietem jest drogie to fakt i nie jest wyssane z palca....
  9. Palenie brykietem to nie jest tania sprawa.... powiem wiecej - jedna z najdroższych.
  10. hej - problem u uciebie jest wegiel raczej na 99% - w piecach DS bardzo zle spalają sie wegle mocne typu Staszic czy bogdanka czy wujek - spieka sie to i zawiesza - nic nie zrobisz . JEsli został ci stary wegiel z gówniaka to jedyna opcja to mieszać i to testować na sobie jakie to maja byc proporcje - bo tego nikt nie wie.... Wiesz jakim weglem palisz? Jedyne wyjscie to kupic słaby piast lub troche mocniejszą wesoła i tak spalać mieszając z tym co masz. Jesli na drewnie tez są takie cuda to piec jest winny. Mierzyłeś wogóle temp spalin ?
  11. A może problem leży gdzie indziej ??? Może wężownica solarna jest ok w zbiorniku - tam trzeba nabić ciśnienie kompresorrem i sprawdzić czy coś nie ucieka. nawet mozna spuścić glikol i sprawdzić samą wężownicę - wątpie aby sama z siebie zgniła... A może zjebała sie pompka - tj wirnik sie ukrecił urwał od sekcji tłoczącej i sie niby kreci a nie tłoczy ciśnienia i nic nie pcha. Czesto przy solarach wystepuje też mechniczne uszkodzenie węża od wiatru na dachu - węzami rusza wiatr i trą o ostre krawędzie i sie przecinają i jest nieszczelnosć - siostra tak miała ostatnio - też sie uszkodził wąż przy samym solarze - wystarczylo uciąc dać łacznik naprawczy i bangla. Wezwij hydraulika byle jakiego chłopaka z firmy hydraulicznej nawet ci po godzinach przyjedzie i naprawi bo może to pierdoła a ty chcesz baniak wymieniać, niepotrzebnie.
  12. Ja teraz za półroczne rozliczenia dostałem rachunek 5zł z groszami jestem w PGE. Mam PV i zawsze mi zostaje nadprodukcja , oczywiście jestem na starych zasadach rozliczania.
  13. mam zawór schładzający na wyjsciu ale nie używam bo mnie wkurza
  14. Mam u siebie Boiler 200l + 2panele - W domu mieszka 2 osoby. + plusem jest to że instalacja jest mega wydajna Solary w 100% zapewniają ciepła wodę od początku marca do konca października tj 8 miesięcy i to jest super. - Minusem jest to że woda potrafi sie w upały nagrzewać do +80. Maksymalnie to było 82c. ale to to były upały kilka dni z rzędu i skwar z nieba i zerowe zużycie wody przez domowników - bo każdy był w pracy. (oczywiście chłodzenie nocne działa w automacie i schładza boiler do 40. - sterownik to Plum ecosol 500. Ja jestem zadowolony i NIC z tym nie robię, wiadomo w lecie trzeba uważać jak sie odkreca gorącą wode aby sie nie poparzyć - a tak technicznie to nie ma problemów z funkcjowaniem tej instalacji, gdyż przeważnie woda w boilerze w lecie ma od 75-78 Jednak ustawienia fabrycznie były kiepskie i musiałem modyfikować temp max CWU bo pierwotnie była ustawiona na 75 i potrafił sie wyłaczać w upał i wtedy włączal sie alarm od przegrzania glikolu w panelach , ale wystarczyło zmienić temp zadaną na 85c i jest bajka , system chodzi bezawaryjnie. Więc miałeś 300l baniak kup 300 l i nie kombinuj - polecam Galmet + anoda tytanowa albo nierdzewka i spokój na zawsze.
  15. Możliwe że rury zaszły też kamieniem wew tego starego boilera. Moim zdaniem aby pomóc dziadkowi to kupić minimum taki zestaw https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-c-o-cyrkulacyjna-sterownik-solo-13475462885
  16. @Rafff ale wymiennik tam z tyłu za płytą ceramiczną to chyba nie ma jakkolwiek możliwości czyścić ?
  17. Ociepliłem teraz samemu cały dach 2 warstwami wełny. 1 warstwa to 15cm rockwool 0.038 sznurowana pomiędzy legary a 2 warstwa to kpl krycie 1 warstwy + krycie legarów zrobione z wełny w kostce 5cm też Rockwool . Wyciszenie jest tak duże jakby sie było wew domu, a nie ma tam nawet przykreconch płyt z k/g bo to nieużytkowe poddasze. Zrobilem tak nie inaczej bo wełna ta była ok i była 2x tańsza niż te lepsze niby z współczynnikiem 0.033. (realnie to szkoda na to kasy, gdy po zrobieniu całego poddasza wpadasz tam z kamerą termowizyjną - nawet z głupią FLIR ONE i eliminujesz mostki termiczne lub luki w izolacji - ja tak zrobilem i jest kosa, a daje sobie rękę uciąć że 95% firm które robią ocieplenie nie ma nawet takiego taniego bardziewia na stanie firmy, a co dopiero myślą o sprawdzaniu termowizją.. Po zrobieniu tego komfort w domu jest zajebisty. Wychładzanie się scian spadło dramatycznie. mimo iż na stropie strychu miałem 10cm styropianu wcześniej, to i tak dużo ciepła wnika przez szczeliny na łaczeniu scian z stropem + dużo ciepła oddają kominy na strychu(mimo że były też ocieplone wełną 5cm (działają jak chłodnice ) wychładzając dom od wew. Komfort cieplny po zrobieniu wełny na dachu jest ogromny na plus. Na strychu nie mam żadnego grzejnika a w mrozy (przy -23c na zew temp tam spadła namniej do +5. A przy mrozach do -10C cały czas temp jest tam +9 do +10c. Całe poddasze tj ok 160m2 robiłem sam bez żadnej pomocy popołudniami i zajeło mi to prawie równy rok. @Doherty powiem ci tak - daj sobie spokój z stropem i zrób dach. ( na stropie coś zawsze mozna wymyslić/zmienić lub np dać styropian i ogrzewanie podłogowe i panele np. i szkoda sie 2x bawić z wełną na stropie. 1. co kup laser np Deko ( i bardzo ważne aby był z pilotem aby można go zdalnie właczać i wyłączać. - duze ułatwienie bo nie wali po oczach i długo bateria trzyma. (laser jest potrzebny do tego aby wypoziomować profile CD.) a potem to już robota idzie jak po maśle. 2, załatw sobie rusztowanie albo wypożycz. 3. Kup wełnę i maskę na całą twarz. Jesli zamierzasz zrobić tam pokój do mieszkania (to tylko wełna) żadna piana pur bo to śmierdzi na upale. Pomyśl nad 2 warstwami tak minimum 30cm . ( zależy jak grube masz legary .) 1 warstwa -10 lub 15cm, a 2 warstwa nawet i drugie 15cm albo i 20cm ( 2 warstwę wełny kup lepszej jakości - tj, aby była sztywna i się dobrze siedziała (tania się rozłazi i sypie i to jest upierdliwe). Może być też wełna w kostkach bo się ją mega szybko i dobrze układa i siedzi sztywno ja tak zrobiłem 5cm rockwooolem i jestem zadowolony. 4. Bierz się za robotę bo teraz jest najlepszy okres - nie ma upłałow i sie dobrze robi. Jak zacznie się kwiecień i +20 już jest po robocie - po 10minutach leje się z ciebie pot i nie da rady robić bez kompetnego ubrania się w ciuchy i czapkę. Powodzenia działaj
  18. W 2021 skonczyły sie dotacje na kocioł na ekogroszek do czystego powietrza. Teraz tylko pc lub pelet i tylko tyle.
  19. Oryginalne zawirowywacze są o kant tyłka rozbić - warto mieć coś takiego jak te z pieców z poziomymi wymiennikami albo takie takie jak z amerykanskiego kotła HG: Edge HDX https://www.diwhheating.com/Turbulator-Rear-Heat-Exchanger-Classic-Edge-760-p/3105291.htm
  20. No to spoko jak masz - przynajmniej te wyliczenia nie są wyssane z palca . Ja na twoim miejscu jeśli masz kipi - jeszcze spróbowałbym zrobić tak aby ciepło z palnika KIPI nie leciało wprost do palnika wirowego ale aby pierw obmywało wymiennik który jest w komorze zasypowej - wystarczy kawał blachy położyć pionowo i zaizolować drzwiczki zasypowe wełną czy co tam masz aby nie tracić przez nie ciepła. Mysle ze to poprawic ci wydajnośc.
  21. Transport do KDW jest w cenie za 900zł . A KDW ma kazdy w obrebie 30km max. Wystarczy przyczepka i masz węgiel w cenie 900zł. Cena Orzecha z Wesołej z PGG w stosunku do jakości jest nie do pobicia.
  22. ok tylko jak to liczysz ? Na oko ? Masz ciepłomierze na rurach przy piecu?
  23. Hej - dużo problemów robi też jak ktoś ma komin przedłużony na samej górze kawałkiem NIEOCIEPLONEJ rury. Ja tak kiedys zrobiłem i to była klapa jak diabli. Ciepłe spaliny z jednej strony ogrzewają rure a z drugiej strony obmywa je zimy wiatr co powoduje ze skrapla sie woda i normalnie wlewa po kominie do wew. Komin wtedy zamaka w tempie ekspresowym niz jakby tej przedłużki z rury nie bylo. Ja poradziłem sobie z tym ze ocipliłem tą rurę wełną skalną 5cm i zrobiłem obudowe z inox + ociepliłem całe kominy.
  24. Raczej nie u mpm. W kolbuszowej w Uni-Drew i oni chwalili sie super patentem na palnik - jak zobaczyłem to na to śmiech na sali - kawał płyty szamotowej i pare cegiel rzucone na odpierdol i to ma być patent - chyba parodia.... Potem czytałem na forum ktos to kupił i wogóle sie nie chciało w tym badziewiu palić. W mpm przynajmniej chce sie palić na fabrycznym . Ja jak zauważylem *odnosnie dobrego spalania) dużo zależy róznych zmiennych warunków - m.in ciag kominowy , grubośc paliwa (w drewnie) czy jego struktura . Kolega @maracz wszyskie te niedogodności usunął i zrobił palnik z nadmuchem + sterownanie elektroniczne jak w prawdziwych amerykanskich HG które ludzie tam teraz eksploatują tzw. Outdoor wood heater.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.