Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

@MrWolf

Ty naprawdę widzisz tu dolniaka ?. Ja widzę normalnego pleszewskiego kopciucha jakiego w lutym wywaliłem na złom jako pozaklasowego.

1333364135_kocio.png.d8810cae06ea976d9b8176330272b1ff.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, daromega napisał(a):

w lutym wywaliłem na złom jako pozaklasowego.

No widzisz, ktoś odmalował i sprzedaje

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromega nie znam się na tyle na reliktach ogrzewania. Stwierdziłem, że skoro są badania i się ogłasza to musi być raczej dolne spalanie. Nie wiem czy górniak nawet z buforem przejdzie certyfikację. Raczej gość nie jest na tyle głupi, by sprzedawać nielegalnie kotły pozaklasowe w dodatku z podrobionymi papierami na ogólnodostępnym, popularnym portalu. Takie rzeczy jeśli już to robi się po cichu a i tak nie wiadomo czy ktoś nie podwali gdzie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf

Po mojemu to jest dolno - górniak. Z tymi kotłami ludzie najwięcej mieli problemów bo ani w tym się od góry nie paliło ani od dołu. Jest masa tematów i postów o tym jak zatykali, cudowali aby w tym w ogóle jakoś sensownie palić. Podobno koła dwa razy nie da się wymyśleć, więc dołożyli płytkę szamotu za 20 zeta, pojechali na badania i jest 5 klasa . Tyle mam do napisania. 

https://www.kotly-bialek.pl/2188-thickbox_default/kociol-zasypowy-feniks-uni-10-kw-5-klasa-ecodesign.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapytam nawet o cenę tego wyrobu zakładu złotniczego. Może jeszcze złocone ruszta ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są realia rynkowe obecnych czasów.
Zapewne była zrzutka na dopracowanie kotła i badania atestacyjne w Kotlinie Pleszewskiej

Firmy biorące udział w przedsięwzięciu, przy obecnej koniunkturze zapewne będą czerpać korzyści z zainwestowanych funduszy.
Ciekawe kto będzie gwarantem takiego produktu?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=89203]MrWolf[/mention]
Po mojemu to jest dolno - górniak. Z tymi kotłami ludzie najwięcej mieli problemów bo ani w tym się od góry nie paliło ani od dołu. Jest masa tematów i postów o tym jak zatykali, cudowali aby w tym w ogóle jakoś sensownie palić. Podobno koła dwa razy nie da się wymyśleć, więc dołożyli płytkę szamotu za 20 zeta, pojechali na badania i jest 5 klasa . Tyle mam do napisania. 
https://www.kotly-bialek.pl/2188-thickbox_default/kociol-zasypowy-feniks-uni-10-kw-5-klasa-ecodesign.jpg
To nie jest żaden typowy dolno-górniak, tylko dolniak. Nie zauważyłeś u góry przepustnicy. Gdyby jej nie było to byś miał racje. Ta przepustnica służy do rozpalania. Po rozpaleniu zamykany przepustnice i wszystko idzie dołem. Minus, ruszt nie jest pochylony do tyłu kotła aby opał się zsuwał.
Otwory powietrza wtórnego są tylko nie ma ruchomego rusztu, co w dolniakach jest obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci pleszewscy mieli ostatnie 5 minut, żeby dalej pchnąć swoje wyroby, nie wkładając sporych środków na zmiany konstrukcji. Wszystkim się grunt palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie ma dylematu czy brać import czy też pomęczyć się by kupić tańszy polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 15:01, Witek-z-Ulicy napisał(a):

To są realia rynkowe obecnych czasów.
Zapewne była zrzutka na dopracowanie kotła i badania atestacyjne w Kotlinie Pleszewskiej

Firmy biorące udział w przedsięwzięciu, przy obecnej koniunkturze zapewne będą czerpać korzyści z zainwestowanych funduszy.
Ciekawe kto będzie gwarantem takiego produktu?.  

To konstrukcja zerżnięta 1:1 z kotła Ogniwo Classic DS, który produkowany jest od kilku lat. Jest to kolejna podróba tego modelu. Konstruktorzy z Biecza nie starali się o patent, więc każdy może hulać z produkcją.

Żeby było śmieszniej, oryginał 13 kW tańszy o 1500 zł. od kotłów naśladowców.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieci smialo pod oslona ciemnosci možno w nim marnowac,do opalu juž nie tak dobrym  :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 15:01, Witek-z-Ulicy napisał(a):

To są realia rynkowe obecnych czasów.
Zapewne była zrzutka na dopracowanie kotła i badania atestacyjne w Kotlinie Pleszewskiej

Firmy biorące udział w przedsięwzięciu, przy obecnej koniunkturze zapewne będą czerpać korzyści z zainwestowanych funduszy.
Ciekawe kto będzie gwarantem takiego produktu?.  

Jak zawsze. Zgodnie z ustawą Sprzedawca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu cena ze składu z Bytomia chyba pomału będzie lepiej 🙂

Ekogroszek 5-25

2 190,00 zł

Wartość opałowa<25MJ/kg

Granulacja5-25mm

Zawartość popiołu6-11%

Zawartość siarki1-10%

Edytowane przez arekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniła do mnie Pani z MOPRU i powiedziała, że mój wniosek na węgiel w cenie preferencyjnej został zatwierdzony i muszę się osobiście pojawić w MOPR po odbiór dokumentu upoważniającego do zakupu tego węgla.

W odpowiedzi na wiadomość na ePUAP nie może mi wysłać. Muszę mieć oryginał przy kupnie.

 

Puki co nie znalazłem informacji gdzie ja ten węgiel w ogóle będę mógł kupić u mnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdza się to co pisałem niedawno, że na cenę węgla na składach może wpłynąć jedynie ten węgiel z gmin

bo już pojawiają się w kraju co prawda pojedyncze, ale jednak są prywatne składy gdzie można kupić tonę węgla za np. 1980 zł, bez limitu, zapisów czy innej deklaracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jeszcze dwa lata temu gminy nie zajmowały się sprzedażą węgla i ceny były na poziomie 1000 PLN. A teraz ludzie się cieszą że im państwo sprzeda za 2000, i jeszcze będą wójta całować po rękach. Paru kułaków i prywaciarzy-spekulantów oczywiście ukamieniować na pokaz, niech ludek wie kto winien.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co dziwisz się ? po co kowid po co wojna po co kryzys sztucznie pompowany , ma tak być bo tak zaplanowano i my jedynie możemy sobie popisać ale niczego to nie zmieni a będzie tylko gorzej gorzej i najgorzej przykre że ludzie wzajemnie to sobie robią ale wielcy uznali że wyczerpiemy zapasy wszelkich bogactw naturalnych do 200 lat postanowili ukrócić dobrobyt i od tego odwrotu nie ma co zapewnił nam premier 2 lata temu w marcu że powrotu do rzeczywistości jaką znaliśmy już nie będzie ,wyszedł ciut przed szereg ale przynajmniej on jeden coś powiedział w odróżnieniu to szefów reszty świata bo np w Chinach trzymają zdrowych ludzi w domach bezobjawowo wmawiając im że mają kowida .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz "androny", weź sobie do całości kup jeszcze książkę z przepowiedniami baby Wangi i  Nostradamusa 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale nie węszę wszędzie spisków jak partia rządząca i Tadeusz Rydzyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.