Skocz do zawartości

der

Stały forumowicz
  • Postów

    294
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana der w dniu 24 Kwietnia 2023

Użytkownicy przyznają der punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom
  • Instalacja
    jest
  • Kocioł
    na wungiel z podajnikiem

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wlkp

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia der

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

66

Reputacja

  1. Nie daj sobie wmówić, że PV podrożała przez ostatnie dwa lata. Panele są obecnie tanie jak barszcz. Przez ostatnie pół roku potaniały o 30-40%. Podobnie falowniki. Mowa oczywiście o świeżym towarze, a nie leżakach magazynowych kupionych na fali "kupuj kupuj bo taniej nie będzie" Do tego dodajmy fakt, że instalatorzy leżą odłogiem, bo liczba zleceń spadła o 80%
  2. o6483256 tu mnie masz, poza falownikiem od PV nie wiem ile pobiera na czuwaniu pralka, piekarnik, mikrofalówka, płyta indukcyjna oraz ekspres do kawy. Także jak widać, u jednych 2500kWh na rok, nie przebywając w domu, a u drugich ponad 30% mniej mieszkając. Komfort kosztuje. zanim moderator wywali posty o zużyciu prądu, to tylko wyjaśnię, że takie wyliczanki mają sens, gdyż przechodząc na NET-billing najbardziej opłaca się zużywać na bieżąco.
  3. tak też policzyłem, 1W na każdy elektroniczny gadżet. Moje telewizory nie chcą zużywać 1W. Ale to tylko Sony. One potrafią się nawet same włączać w nocy i nikt nie wie dlaczego 😆 https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00032613
  4. No tak, mój błąd. Nie doliczyłem twojego zużycia bezpośrednio z instalacji. Czyli około 5kWh na dobę, 1690kWh rocznie. Wynik poniżej 10kW na dobę jest i tak super, gratuluję. U mnie, nawet gdy mnie w domu nie ma tenże zużywa ~7-8kWh na dobę. Dużo, ale kiedy się sprawdzi ogniwo po ogniwie, wszystko skleja się w jedną całość. Wymienię: Lodówka 100W Klimatyzatory w czuwaniu (mam 2 multisplity, jeden split i w sumie 7 JW) 30W, 2 tunery Cyfry plus z dyskami (te cholerstwa potrafi zużywać 30 w "spoczynku" bo dynamicznie nagrywają, średnio 40W oba) 2 TV LCD 10w (kłania się android w tle), Pompa ciepła do CWU w czuwaniu 3W, drukarka sieciowa oraz PC- czuwanie 7W, 5 gniazdek smart ~5W, 7 czujników temp wifi ~7W, przydomowa oczyszczalnia 70W, dwa routery 5W, dwie lampy zewnętrzne średnio 8W na godzinę (2x12Wx8g). No i w sumie robi się ~300W. Na takie nic. Nie potrafię jeszcze zmierzyć ile pobiera falownik PV. I nigdzie nie mogę tego znaleźć.
  5. der

    Sprężarka PC

    a kto stawia taki wymóg ? Bo w żadnej instrukcji obsługi szanującego się producenta takiego nie znalazłem. Nierzadko spotykam przechodząc gdzieś odsłonięte leciwe sprężarki całoroczne gastronomiczne i kurcze, one ciągle chodzą.
  6. zużycie roczne bytowe prądu w domu jednorodzinnym poniżej 2000kWh, kurcze, jak wy to robicie ????
  7. i nie każdy myje się w chłodnej wodzie (30 stopni) @DawidWr ta energia musi być gdzieś oddawana. Żadne ustawienie na panelu nie sprawi, że to się zmieni.
  8. der

    CWU(poniżej 40*C)

    zmień miejsce czujnika. zapewne jest za nisko i przegrzewa górą wodę.
  9. wg mnie bojler ogrzewa ci wodę a ta poprzez skopaną/otwartą instalację wymusza obieg wody w C.O. i ogrzewa ci dom. U mnie kiedyś elektryczny bojler ogrzewał otwartą podłogówkę w łazience na piętrze 😉 Moje zużycie energii na działającej dość intensywnie cyrkulacji w trakcie dnia podgrzewając pompą dedykowaną do cwu to ~3,5-4,3kWh. Przy temp pomieszczenia czerpni powietrza poniżej 10 stopni było to 6kWh. Wcześniejsze zużycie z cyrkulacją ogrzewając grzałką to 12-14kWh.
  10. zeżre ci to. Miedź się utleni, woda się przedostanie do wymiennika, zabijesz sprężarkę i układ. Te wymienniki są robione z papieru, grubość ścianek rurek żenująca. Zewnętrzne wymienniki pomp LG wytrzymują góra 5 lat. A z wodą mają tyle wspólnego co na nie popada i lodem zajdzie. A ty to chcesz trzymać stale.
  11. w ogóle pompa 3F jest z założenia do bani. Potrzeba dodatkowych zabezpieczeń na okoliczność zniknięcia jednej fazy z sieci, choć mieszkam w centralnej Polsce a nie na Podlasiu takie rzeczy u mnie się zdarzają. No i można na ten czas zapomnieć o jakimkolwiek ogrzewaniu w domu. Jednofazówkę po prostu przepnie się pod sprawną fazę choćby przedłużaczem i na ograniczonej chociaż mocy można grzać.
  12. 10kW na godzinę to 240kWh na dobę. Czy twój dom obecnie przy takich temperaturach zużywa ponad 50kg ekogroszku na 24 godziny ?
  13. wielkość bufora jest zależna od : Ilości wody w instalacji grzewczej Rodzaju instalacji grzewczej Modelu zastosowanego urządzenia (minimalnej częstotliwości pracy sprężarki) Mój zład wody to ~140l. Ogrzewam dom grzejnikami. Temperatura wody CO w sezonie grzewczym jest od 30 do 38 stopni. Przepływ odpowiednio od 600 do 1300l/h. Moja pompa ciepła (samoróbka) schodzi zużyciem prądu do 330W. CWU ogrzewam osobną dedykowaną pompą ciepła ze zintegrowanym zbiornikiem. Okazuje się, że do poprawnej pracy mojej instalacji CO bufor nie jest potrzebny wcale. Zimowe defrosty obniżają temperaturę wody w instalacji o 6 stopni.
  14. mam porównanie propanowego Kaisai z moją samoróbką z Haiera. Zapotrzebowanie na ciepło mieliśmy z węgla podobne. Niestety, wcale nie jest oszczędna. Na pewno nie jest oszczędniejsza od mojej samoróbki. (ocena po sezonie) Beznadziejnie taktuje w okresie przejściowym. Najniższe zużycie to ~800W, co w temperaturach ~15 stopni i COP 5 czy 6 daje prawie 4kW mocy grzewczej. Gdzie Haier schodzi do 330W. Fajna apka, sporo parametrów do podejrzenia. I to by było na tyle pozytywów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.