Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ten soft testowy mnie satysfakcjonuje i nie mam też teraz akurat czasu na testy, bo mi moje niewiasty czas już na 2 m-ce do przodu rozplanowały wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus i Jockey.Mam ustawiony kocioł ,ale niestety bez Bragera.Jest tylko poglądowo na skzp-02.Może jak mógłbym na analizatorze w mocy maksymalnej i minimalnej ustawić więcej niż jest w maksymalnym 15 i w minimalnym 17,ale się już nie da.Powietrze u mnie oscyluje w innym zakresie i znacznie przekracza wtedy korekte i żle to wygląda.Mam retortę obrotową i u mnie powietrze ucieka szczeliną na palenisku.W całej modulacji kotła od minimalnej mocy do maksymalnej mam deflektor czysty i dobrane powietrze w mocach a wykres (łagodna fala) i brakuje tylko Bragera w małych korektach tak do 3% na plus i minus,ale nie da rady przez retortę i ograniczone funkcje powietrza w min i maks.Kocioł cały uszczelniony sznurem na nowo od miesiąca i nic to nie zmieniło w powietrzu w kotle.Retorta niestety zrobiła swoje a analizator czeka na lepszy czas albo nowy soft pod retortę obrotową lub chociaż większy przedział powietrza w min i maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Pozwolę sobie odkopać temat, który wystrzelił hucznie w starym roku jednak mocno ostygł.

Jak u kolegów sprawuje się sonda razem ze sterownikiem. Jakie korzyści z zakupu i zainstalowania.

Oczywiście pytam o korzyści wymierne , a nie emocjonalne z posiadania owego urządzenia.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na retorcie 25 analizator jest bezużyteczny. Większość czasu palnik idzie na małej mocy a wtedy dużo powietrza idzie poza złożem. Dopiero od 50 % jakoś to się stabilizuje. Faktem jest że mam ciężki ekogroszek i muszę mocniej dmuchać. Nie kupiłem dla korzyści, poprostui lubię eksperymentować. Sam SKZP sprawuje się dobrze. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, tu masz rację, to jeszcze nieco doprecyzuję... u mnie pojawia się też niebieskie wink.gif

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wiecznie świecąca czerwona dioda tak przejęła że chodzi mi myśl o wymianie palnika na SV200. Być może wtedy zapali się zielona ale może poczerwienieć żona jak się dowie ile poszło... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

pytam o korzyści wymierne

Ponizej kolega zaprezentowal najwieksze korzysci gdyz to wiedza jest najcenniejsza a nie zludne poczucie ze jest ok. :)

52 minuty temu, alf napisał:

Większość czasu palnik idzie na małej mocy a wtedy dużo powietrza idzie poza złożem. Dopiero od 50 % jakoś to się stabilizuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą robotę za to robi ,,miska Jockeya''  jako deflektor. Koszt 15 zeta i efekty widać gołym okiem, bez stresującej diody. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiekszego zautomatyzowania pracy kotla dužo nie przynosi,na malej korekte jakos radzi,z grubym/jemnym grochem troche wspomaga(ustawione srednio i trzyma korekte w -2 na grubym i w +2 na jemnym,czasami poreguluje w okresie przejsciowym).Z wiekszym jej zaprzazeniem do regulowania bladow przynosi isto.Podgladowo do doprecizowania powietrza pomogla mi  zaosczednic na opale.Tež znalazlem dziure na srednej mocy wiatraku(o ktorej poprzednio tylko myslalem,že gdzies tam jest) i ustawilem korekte w krzywie nadmuchu. Dužo pomoglo by do jej pracy wspolpraca z czujnikem spalin,jak czytalem jest temu na turbinkach,mogla by miec potym wiekszy zakres korekty.Kiedy wzrasta moc,teraz lambde trzyma wiatrak,moc leci i spaliny nic,lub nawet spadaja i lambde trzyma i trzyma,nowe porcje grochu nie ma co rozdmuchac i O2 rosnie do czasu samodzielnego zwiekszania nadmuchu z mocy ponad poziom korekty.Tak niezrownowaža caly cykl i w spadku goni co w wzrastu brakowalo.Jescze trzeba popracowac nad softem,uzardzienie same jest dobro dopracowane.Bez madrzejszego softu podgladowe.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując - można zaoszczędzić na opale, pod warunkiem, że pali się węglem brunatnym. Aż żal, że już węgla brunatnego nie można w Polsce kupić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dužo wody wypije ten wegiel,3x co czarny,ta wode troche tansza,niž czarna :-).Teraz nowa warka luzom w piwnicy,total mokra.....dobry byznys-wegiel z dziury,wode z nieba,cena jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że woda zjadła ? 

W tamtym roku ważyłem skarbek, i też po wyschnięciu brakowało 0,8 kg  z 25..  Ale u mnie to chyba pająki schowały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda to dobrodziejstwo, jedni butelkują inni dolewają do węgla. W telewizji leją wodę i ludzie łykaja ze hej. Odpowiednio użyta przynosi zyski i łaski tak jak ta z kropielnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre efekty przyniosło położenie na talerz palnika nakładki zrobionej z tarczy hamulcowej. Średnica otworu jest trachę mniejsza od talerza retorty co powoduje że powietrze dmucha bardziej do środka palnika. Przy małej mocy daje dobre efekty. Na palnik 25 idealnie pasuje tylna tarcza z audi A4 B5 (Passat B5) wystarczy odciąć odsadzebie do przykręcania koła tak żeby został sam talerz. Dodatkowo pomaga to przy nierównym wypalaniu się węgla w retorcie. Tanio, bezinwazyjnie warto spróbować. Nawet zielona dioda zaczęła się zapalać na analizatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 11:26, YaroXylen napisał:

pytam o korzyści wymierne

W dniu 6.01.2021 o 12:58, PioBin napisał:

Ponizej kolega zaprezentowal najwieksze korzysci gdyz to wiedza jest najcenniejsza a nie zludne poczucie ze jest ok. :)

Hm...hm ... hm...myślę i nie mogę pojąć.....

(ヅ) ..... a się tak wymiernie zapytam........ ile ta tona wiedzy kosztuje?

Bo wiedzę posiadać to jedno a wymiernie ją do czegoś wykorzystać to drugie i stąd było pytanie o wymierne korzyści np. ile zaoszczędziło się węgla i kiedy zakup gadżetu się zwróci.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen nie wiem jaki jest aktualny kurs do PLN.  Tak bardzo ogólnie to tyle jest cos warte ile ktoś inny chce za to zapłacić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam po najwyższym kursie za każdą wskazówkę dlaczego analizator przestał komunikować się z sterownikiem ? Działa tylko jako autonomiczny.

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz oba urządzenia z prądu i sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.