Skocz do zawartości

Jockey

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1238
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  21

Ostatnia wygrana Jockey w dniu 4 Listopad

Użytkownicy przyznają Jockey punkty reputacji!

Reputacja

185 Doskonały

O Jockey

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  wlkp

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Domek 140 m2
 • Instalacja
  13 grzejników panelowych, 33m2 podłogi
  zawór 3D termostatyczny 55 stopni jako ochrona powrotu,
  Pompy - kotłowa, CO, OP, CWU
  Sterownik SKZP-02
 • Kocioł
  Blue - Steel MAX-TERM 12 kW, moc ustawiona - 12 kW

Ostatnie wizyty

1864 wyświetleń profilu
 1. Nie cytujcie ze wszystkimi zdjęciami, bo to niepotrzebne. @marekd masz bardzo nisko deflektor, a nad nim zaraz chyba ruszt żeliwny, nie wiem, ale przypuszczam, że może to mieć wpływ na górę płomienia i końcówki mogą kopcić. Jeśli można usunąć ten ruszt, to zrób to na próbę i podnieś ten deflektor, albo załóż miskę z nierdzewki i powieś około 24cm nad palnikiem. Nastaw na razie nie zmieniaj.
 2. OFF w regulatorze pokojowym oznacza, że temperatura w pomieszczeniu przekroczyła ustawioną temperaturę komfortową, bądź ekonomiczną w zależności od trybu pracy
 3. Regulator Pokojowy > Temperatury Oldziu, szwagier był wczoraj, czy co...?
 4. Jak ustawisz na 24, to od razu zrobi Ci się ON, bo temperatura w pomieszczeniu jest 22,3 a Ty chcesz, aby mamusia miała 24 przecież, chyba, że histerezą miałbyś ustawioną na 1,8 stopnia no to wtedy się jeszcze nie załączy, dopiero jakby spadło do 22,1 byłoby ON.
 5. @altoro ma rację. Regulator pokojowy pracuje w trybie temperatury komfortowej, co jest symbolizowane na grafice, w tej chwili jest na off, ponieważ jest przekroczona ustawiona komfortowa temperatura pokojowa.
 6. Jeżeli wgrasz 2.31 to trzeba przywrócić sterownik do ustawień fabrycznych. Nie ma modyfikacji w algorytmie, są tylko dodane nowe funkcje.
 7. Tyle, że przy takim ustawieniu, przy minus 20 na zewnątrz, pójdzie już temperatura na podłogę 38, a to może być zbyt wiele. @SlawekOrfi musisz sobie potestować różne ustawienia i wybrać to, co będzie najlepsze, ale przy podłogówce trzeba brać niższe wartości korekty. Wyjdź może od temperatury 28, daj korektę 2 i obserwuj jak to się będzie zachowywać. Przy podłogówce i stosowaniu korekty pogodowej najważniejszą rzeczą (wg mnie) jest ustawienie tej temperatury wyjściowej i dobranie potem do niej tej odpowiedniej wartości korekty, bo to u każdego może wyglądać inaczej z uwagi na różną kumulacyjność cieplną budynku, różną temperaturę utrzymywaną w domu, różne wykonania instalacji itp.
 8. A może w tym sterowniku jest tak, że ten czas do następnego przedmuchu jest naliczany dopiero po zakończeniu cyklu pracy dmuchawy, czyli jeśli masz przerwę 15min i doliczysz 60 sek pracy dmuchawy, to faktyczną cykliczność przedmuchów masz co 16 min. więc stąd mogą być te coraz większe przesunięcia czasowe podawania i przedmuchu. Możesz zwyczajnie skrócić czas przerwy między przedmuchami i nie powinno wygasać w podtrzymaniu, bo dużo też zależy jak zachowuje się dany węgiel w podtrzymaniu, czy potrzebuje częstszych przedmuchów, czy nie.
 9. Szanowni Koledzy, doradzacie początkującym trudne rozwiązanie (wg mnie) a zarazem najtrudniejszą rzecz do zrozumienia, co do zasady działania i sposobu zwiększenia bądź zmniejszenia dawki węgla na palniku w tym sterowniku: kaloryczność paliwa i potencjał, to wartości odwrotnie proporcjonalne, czyli zwiększając ich wartość zmniejszamy nawęglanie, czyli sumaryczną ilość węgla podaną na palnik w określonej jednostce czasu. Dla laika ciągła zmiana tych wartości, to źródło nieustannych kłopotów (wiem to z doświadczenia, bo muszę ciągle na pw odpowiadać na te same powtarzające się i związane z tym pytania) z uwagi na to, że początkujący nie rozumieją tej zasady, że zmiana tych wartości wywołuje skutek przeciwny do przez nich zamierzonego. Dlatego początkującym, na zmianę ilości węgla na palniku, zawsze polecam, stosowanie KOREKTY DAWKI PALIWA - to najprostsze rozwiązanie do zwiększenia lub zmniejszenia ilości węgla podanego na palnik. Po to właśnie ta opcja jest. Prosto i skutecznie, bez możliwości pomyłki w tym, co się chce osiągnąć. A jest to tak prosta i skuteczna metoda zmiany ilości paliwa podawanego na palnik, że ja również chętnie z niej korzystam w obawie, aby się nie pogubić z okiełznaniem tego naszego potwora....
 10. Ja zastosowałem taki rozdzielacz: https://instalhurt.sklep.pl/Rozdzielacz-4-obwody-z-Grupa-Pompow-Mosiezny-Poma-Wilo-do-Podlogowki
 11. Oczywiście, że mam panele dedykowane... żonie, takie sobie zażyczyła i takie musiały być... 9mm Rozstaw rur co około 12 cm, pod panele folia i pianka z rolki.
 12. U mnie temperatura zasilania podłogówki to 28 stopni. Temperatura podłogi na terakocie temperatura podłogi na panelach Temperatura w domu gdzie podłogówka 24,5 stopni, grzejniki zimne - głowice ustawione na 23 stopnie.
 13. Dlaczego temperatura idąca na CO jest wyższa od temperatury kotła?
 14. @jolo747 czujnik temperatury kotła lub czujnik CO nie pokazuje właściwej temperatury. Wydłuż czas przekroczenia zadanej, to kocioł nie będzie się odstawiał, chyba, że akurat chcesz, aby tak pracował.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.