Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

My tež testujemy nie odpowiedny soft do braggera.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No producent mógłby wypuścić soft z dopuszczalna korekta minusowa , albo jeden soft gdzie korekta jest max plus/minus 10 , lub wersje sv gdzie jest tylko na plus i wersja retora gdzie jest tylko minus . Ale pewnie chcą uniknąć lamentu ze dalej nie działa . Narazie dla retory to tylko do odczytu tlenu , żadnych korekt i trzeba czekać może coś wymyśla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnia dobre byloby spolp. z temp. spalin i kierunkem mocy.Kiedy rosnie moc,maja rosnac spaliny.Kiedy rosna,niech reguluje + i -.Kiedy nie rosna,lub spadaja,nie možliwe nadal bezglowo  odcinac nadmuchu,ale podnosic.Nawet O2 tym sa poprawi :-),tež logicznie trzeba "wiecej palic"wegiel przy wzrastu mocy i przygotowac palnik na spadok,gdzie byloby lepsze powietrze odcinac.(može rozny zakres O2 do wzrastu i spadku)  Przy wiekszej ustawionej korekcji mam na wykresu dlugie czasy,gdzie spaliny stoja,lub spadaja i moc rosnie.Kiedy moc spada,jest z wszystkim tak samo,odwrotnie.W tym stanie nie napomocne ni czystemu powietrzu,ni pracy kotla,tylko podgladowo recznie dosterowac nadmuch z brakiem wiekszych korekt

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadlem z powietrzem min.do 16,max.do 46,lambda pokazuje pomiedzy 7,5 i 12,ustawione 8-12,nie kopczy,i w wiekszosci czasu 95% jest korekta  w+,na chwilke tylko po wzrastu ponad 15% wpadnie w - .Stale ustawiona na 2,przy 3 i tak juž wacha tež z temperatura(1%((wlasnie 4/6)) wystarcza,že wpadnie w obnižanie i nie wystapi do przestapienia sczyta modulacji).Dla moich zapiskow ceruzka po kotlu moc spadla przy tak samej temp.CO  o 3%.

W ustawieniach pomogloby najlatwiej extra ustawianie zakresu korekty plusowej i minusowej.Tak do poczatku lekkich zmian softu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Analizator użytkuje już jakiś czas w kotle defro ke 15 kw. Na początku spaliny oscylowały miedzy 12-18%. Po obserwacji palnika i zmian w nadmuchu doszedłem do poziomu między 7-13%. Czyli w zwykłej retorcie da się również ustawić optymalnie tlen. Tak jak kol. Jokey sugeruje najważniejszy jest wysoki kopiec na retorcie i ustawienie odpowiedniego nadmuchu na mocy min i max. I dodam  że minimalna moc nie powinna byc nizsza niz 30% mocy palnika bo ponizej nie da sie ustawic odpowiedniego kopczyka i powietrze ucieka bokami a tlen rośnie. Spalanie również spadło bo przy - 20 kocioł nie spalił mi worka na dobę, a bez analizatora przy wyższych temperaturach potrafił płonąć ponad worek.

Takie moje spostrzeżenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w retortach chodzi o to, aby nie odkryły się otwory napowietrzające. Kopczyk musi być od niższego, ale jednak wypukłego po wyższy na większym wykorzystaniu mocy.

Po długich wieczorach i obserwacjach, przy dobrych zmianach na sterowniku a także przy dobrym doborze paliwa widać, że Ci, co pisali normę i badanie na 30 oraz 100% mocy tacy bardzo niemądrzy nie byli. Czasami można zejść do 25% ale to już zależy jaka retorta siedzi w kotle.

 

Ja od stycznia na pelecie więc na 100% tlen to tak 6-8% a na 30 koło 12%. Korektę mam +,-2

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia juž tež nie przestapuje przy 30% 13,na 100% 9,przy szybkim spadku mocy potrafi zejsc pod 7 i lekko przykopczyc(ale to sa podzieje i przy tlenu 11) i wszystko odwisle od stanu na retorcie.Kiedy sa z niej wywali spiek,dziwy sa dzieja(niska temp.stapienia popiolu brazowego scheisu).Do przerobki nie bylo w stanie jakos ustawic.Tež widze,že dorobione powietrze wtorne podawane ponad palnik dobro sa mi zužyje.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Frackow napisał:

Ale uzywasz analizatora do korekty czy informacyjnie uzywasz i sam korygowales?

Poglodowo tylko bo w moim sterowniku ni ma możliwości spięcia z nim  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 18:02, Frackow napisał:

Wydaje mi sie ze zwykla extra opcja w sofcie zmieniajaca zasade korekty by zrobila robote taki "toggle" odwrocona korekta on-off i tyle

Witam, czy to jest już koniec ulepszania wersji softu na skzp-02 + brager chodzi mi do kotłów z palnikiem retortowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.