Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie miał wolny weekend wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Zainstalowalem dzis bragera bardzo fajnie to dziala. Ale mam jedno spostrzezenie. Jak wlacza sie czyszczenie palnika to zawartosc tlenu w spalinach spada a sterownik gdy chce obnizyc tlen to obniza nadmuch. Czyli jakby odwrotnie dziala? Czy mozna to jakos przestawiac zeby sterownik dzialal odwrotnie obnizenie tlenu + dmuchawa dodanie tlenu - dmuchawa? Dziekuje z gory za pomoc.

Edytowane przez Frackow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wczoraj zainstalowałem bragera i mam pytanie do ludzi co maja panel pokojowy czy też nie macie w nim podglądu jakie korekty wprowadza brager i również nie ma w diagnostyce analizatora. Dla mnie to troche bez sensu bo z tego wynika ze trzeba siedzieć w piwnicy jak sie chce poobserwować nastawy

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demolkaa Tak właśnie to wygląda. W panelu pokojowym nie ma możliwości podglądu tych danych. Tak mam być, może kiedyś to zmienią w Timel-u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy. Siedze juz ktorys dzień w kotlowni i ten brager albo soft sterownika dziala zupelnie odwrotnie jak powinien. Kiedy powinien dmuchac wiec dmucha mniej a kiedy mmiej to więcej. Siedze i obserwuje i wylaczylem zeby korekty nawiewu nie robil bo to bez sensu. Czy mozna w jakis sposob przestawic zeby to odwrotnie dzialalo? 

Edytowane przez Frackow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Brager robi dobrą robotę, daje informacje a problem to zbyt szybkie i nerwowe reakcje sterownika z korekcjami.  W takiej retorcie pali się sporo węgla i trzeba trochę czasu na stabilizację. Jeśli modulacja za szybko skacze gora dół to palnik zwyczajnie nienadąża za sterownikiem. Spróbuj zawęzić modulację i wydłużyć stabilizację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysztcy z retortami czekamy na jakos poprawiony soft zwiazany z temperatura spalin,kierunkiem mocy,lub inym rozwiazanim tego problemu....

Dužy zakres korekty zepsuje cale palenie.Zostawilem na 2,tak jakos to dziala z dobro ustawionym nadmuchom.Tež dobre byloby ustawiac O2 n.p. 13,5 zamiast 13,lub 14.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, shaft7 napisał:

Dla retory to korekta powinna być na minusie , coś takiego jak ma Jockey , tamten soft to chyba specjalnie dla niego 

Zgadza sie problem nie jest z modulacja tylko z softem bo odwrotnie powinien dzialac zeby ujac tlenu powinien ciut mocniej dmuchac  a teraz odejmuje nadmuch i tlen rosnie zamiast spadac i tu jest problem. Nastawy korekcji mialem 13/8 korekta 2. Tlen jak breger nie koryguje mam prawie w punkt +.2/.3 od wyliczonego o tu breger moglby dodmuchac troche zeby zbic a on obniza nadmuch tlen spada i roznica skacze do .3/.5

20210119_100752.jpg

Edytowane przez Frackow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odważnych świat należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DK321 napisał:

Jest już wersja 2.45 może w tej nastawy korekcji będą bardziej zgrane z analizatorem, a jeśli nie to trzeba się mocno uśmiechnąć do kol. Jockey może udostępni do testów??

Panowie, w kwestii wyjaśnienia: to nie do mnie należy się uśmiechać, tylko do producenta - autora softu, bo to Jego własność i tylko on może to udostępniać, nie ja.

Ja mam go wgranego tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.