Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jockey Ty potrafisz, ale mam wrażenie, że opisałeś to w inny sposób.

 

Cały czas proszę aby to odróżnić i to bardzo wyraźnie. Druga sprawa to Ty masz motoreduktor hipoidalny Ewmara a nie ABM... Enh ma 2,3obr/min.

Tak jak mówię chcę to odróżnić i do przesypu pod 20kg nie chcę czasów krótszych jak 2,5s a jak ktoś będzie miał szybki , to będzie mógł sobie te krótkie ustawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie podkreślam, jak ważne jest właściwe określenie potencjału podajnika, kto jak kto, ale ja już nie jeden raz toczyłem o to boje na tym forum 12.gif

Dobra Pany, nie wracam już do czasów podawania 07.gif

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svka ma przesyp w granicy 12kg

Czyli ok 3,2 pod 3,6g/sek w zależności od danego ekogroszku i przekładni.

 

Z takim szybkim gdzie mówimy o 30-32kg/h - mówimy o 8-9g/sek pracy.

 

Czyli to co przesunie w 1sekunde szybki motoreduktor 2,3onr/min ten normalny w SVce poda w czasie tych ok. 2,5-2,7sekundy

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku wyglada,že bedziem zadowolny.Usczelnilem czopoucha najmniej na 110%,przy startu palnika analyzator pokazywal zero tlenu :-).Teraz juž ustabilizowane.Z powietrzem na wiatraku zeszlem z 50 do 45 i min.zwiekszylem z 16 do 20 dla wskazania analyzatora,ustawienie powietrza zostalo 12-90 do korekcji.Juž widac poprawiony popiol,analiza ustawiona poczatkowo 16-10,koryguje +- 6% wzrast/spadok,ustawione 8,pali sa ladniej...

Tylko ten slimak.....Rozobralem pol kotla,wyciaglem i spojzralem slimaczyk z brakiem tego piekla,tylko walek pomiedzy slimkami.Nie wiem,co tam widzialem przy usczelnieniu retorty????Przynajmniej reduktor teraz chodzi cichszej...no idiot. Batory 2016 juž poprawiony producentom.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pieklorz napisał:

Tak jak mówię chcę to odróżnić i do przesypu pod 20kg nie chcę czasów krótszych jak 2,5s a jak ktoś będzie miał szybki , to będzie mógł sobie te krótkie ustawić.

Chcę jeszcze dopowiedzieć, że dla peletu Varmo potencjał mojego podajnika spada z 33 do 18,5-19kg.h, więc to, co proponujesz automatycznie zabierze mi możliwość stosowania krótkich czasów, a moim zdaniem w podanej do żaru nowej porcji paliwa bardziej liczy się jej objętość w stosunku do żaru niż sama jej waga.

Dlatego jestem przeciwny ograniczaniu możliwości regulacji czasu podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu o czasach podawania zbyt dužy klopot,zawsze i na každym sterowniku jest take ustawienie.My znamy potencjal,jest dla nas latwiejsze popasowac sie z dlugoscza podawania,nie strzelamy w niebo.Kto glupy,zawsze glupy i možno radzic gorom,dolom...

Liepiej tu pisac jak kto ma ustawiony tlen,jak dziala czas reakcji i.t.p.Brak postrzezien. Ja wylaczylem opoznienie powietrza,bo analnik dziala podobno,liepiej.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jockey napisał:

Chcę jeszcze dopowiedzieć, że dla peletu Varmo potencjał mojego podajnika spada z 33 do 18,5-19kg.h, więc to, co proponujesz automatycznie zabierze mi możliwość stosowania krótkich czasów, a moim zdaniem w podanej do żaru nowej porcji paliwa bardziej liczy się jej objętość w stosunku do żaru niż sama jej waga.

Dlatego jestem przeciwny ograniczaniu możliwości regulacji czasu podawania.

Dla SV200 potencjał Varmo to 1,7g/s i wg mnie cykl podania do tego należy zrobić dłuższy jak do ekogroszku.

Nie mniej wybacz ale będę dążył do jakiejś blokady, bo już się pierwszy trafił, co na film patrzy i bezmyślnie kopiuje ,a ja nie mam zamiaru wisieć na telefonie ,bo jakiś ułamek ma szybki motoreduktor i musi Varmo palić.

Możemy dyskutować czy granica to 20kg czy 18, ale nie zostawię tego w taki sposób jak jest, bo to są tylko kłopoty.

Screenshot_20201123-082818.png

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat nie kręci się tylko wokół SV200, a tu powoli zaczyna się określanie, że jedyny normalny potencjał to 12kg/h w jedynie słusznym SV200, wszystko inne jest nienormalne i tym wszystkim "innym ułamkom" trzeba utruć życie, wg jedynie słusznej wizji...

Możliwość ustawienia czasu podawania 1s była już przed pojawieniem się SV200...

Nie przemawia do mnie, narzucanie innym swego punktu widzenia jak wyroczni. Jest możliwość - jest wybór, kto chce korzysta, a kto nie - to nie.

Nie chcę już dalej ciągnąć tego tematu, z uwagi na to, że jest demokracja, skorzystałem z prawa do wyrażenia swojego zdania.

 

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz powiedz czy opóźnienie powietrza wyłączyć przy analizatorze ? Bo tak na chłopski rozum wtedy jest to nie potrzebne bo analizator wszystkiego pilnuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można już zakończyć temat minimalnego czasu podawania. Każdy wyraził swoje zdanie, mimo to temat niepotrzebnie kręci się prawie wyłącznie wokół tego. Zresztą tak naprawdę nie ma to wiele wspólnego akurat z analizatorem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wymiany doświadczeń z połączenia SKZP i analizatora zaczęła się walka kto ma racje , punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia , Pieklorz ma swoje racje jako instalator bo pewne funkcje dla 95% użytkowników powinny być niedostępne Ew po kodzie serwisowym , a pozostałe 5% sobie poradzi cokolwiek producent sterownika nam wymyśli  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potencjał 28.5

Z czasami zabawa...najpierw krótkie typu 1 do 2.5 potem 3.7 do 6.2 i tu i tu przebija zadana.

Jednak to co zauważyłem przy krótkich czasach strasznie wchodzi na wysoką modulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu brzmi "Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02". Proszę o dyskusję na temat współpracy sterownika SKZP-02 z analizatorem Brager BCA-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaft7 napisał:

Pieklorz powiedz czy opóźnienie powietrza wyłączyć przy analizatorze ? Bo tak na chłopski rozum wtedy jest to nie potrzebne bo analizator wszystkiego pilnuje 

U siebie na moim palniku mam to na 4 i 15sekund. Jednak dosuwam świeżą porcję a taka nastawa nie zaburza mi procesu spalania. To już jednak każdy wg siebie.

Jockey na bank świat się nie kreci wokół twojego jednego w Polsce przerobionego palnika. Jak zechcesz zrozumieć, że to krótkie może zostać, ale powyżej jakiegoś przesypu, aby inni posiadający normalne retorty z normalnymi przekładniami oraz użytkownicy SVek nie zrobili przypadkowo błędu, to będzie miło.

Tu chce się pomyśleć o tych szybkich, tylko Ty jakoś nie chcesz pomyśleć o tej większości posiadajacych normalne rozwiązania. Uwierz, że większość osób to nie są takie orły i sokoły jak Ty i nie każdy chce robić doktorat w kotłowni.

IMG_20201123_102557869.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni proszę o pisanie tutaj tylko o współpracy z analizatorem. Jeżeli ktoś czuje konieczność kontynuowania tematu minimalnych nastaw podawania proszę o robienie tego na priv lub założenie nowego tematu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opožnienie wylaczylem,bo wychadza z tego z analizatorom dwukrotna korekcja i w niektorych przypadkach pracuja przeciwko sobie i procesu spalania.Mialem ustawione 70s i na dole i gore amplitudy mocy dzialalo bardzo ok.Zamiast analizatora jest to dobre rozwiazanie.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze pytanko do majstrow.Przy palniku 25KW ustawionym na 15KW,nie mial bym gonič O2 liepiej 12-17,zamiast 10-15? Bo moich 100% mocy nie 100% mocy palnika i 30 nie 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 12-17 i obserwuj, a potem wyciągaj wnioski na podstawie tego, co będziesz widział w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Wam do tego nowego softu narzucać, proszę tylko abyście wyjściowo spróbowali takie nastawy:

"Menu" - "Diagnostyka" - "analizator"

Zakres korekcji na 6

Czas reakcji na 4sek

 

Mieszacz (ikona grzejnik)- "1>>>" - "czas stabilizacji":

Czas stabilizacji 45sekund

 

"Ustawienia" (ikona kosza) - "Modulacja" do BCA-02

Dynamika 1

Stabilizacja 50s do SVki

***************************

Do reszty się nie wtrącam, przesyp musicie ustawić sami podobnie jak nie wiem jakie macie dmuchawy

Ja mam 75W na silniku EMC

U mnie 

Powietrze - Wentylator- wentylator skala

Nap.min 1% na 5

Nap.max - 100% na 29

Min moc wentylatora 6

Dla dmuchawy np. DM80 ale na silniku EBM z ostatnich serii skala nap.min 1% na ok.15 a nap.max -100% na ok 40,45

Ja dla EMC 75W i mocy palnika SV200 ustawionej na 15kW mam 

Palnik-powietrze

Pow.min 10%mocy na 9 przy Jaret Plus Taurona

Pow. Maks 100%mocy 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich wniosków ze współpracy SKZP 02 z analizatorem spalin. Wnioski dotyczą tylko i wyłącznie mojego palnika, ale być może Wam w czymś moje przemyślenia pomogą.

Pokazuję to we filmie, bo wolę zrobić to na konkretnym przykładzie, niż się tutaj "doktoryzować" zalewając Was potokiem słów z moich obserwacji... wystarczy, że "doktorat" robię w kotłowni wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia klasyk oczywista oczywistość jest taka,że jak kocioł ledwo pyrka na 3-4kW, to też tlen wówczas w granicy 12% jest właściwy

Tlen należy sprawdzić dla danego palnika na górze i dole mocy.

Jedyna prawidłowość jest taka,że na mocy znamionowej ma być niższy jak na obniżonej.

Powiem nawet więcej, że bardzo udaną przeróbkę zrobiłeś jak na sporym kotle i retorcie pracujesz na 12%tlenu na ok 4kW. 

Na SVce mam podobnie ustawione na takiej mocy, na obniżonej dążę do 12%tlenu 

pozdrawiam

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis powrocilem z roboty i wszystko smigalo ok.Cyferki,wykres ladny.Po aktualizacji,przepisaniu ustawieni fabrycznych,resetu wentyla instalacja poszalona.Do teraz kociol faluje bez wzgladu na po pol godzinie ustabilizowana instalacja.Ustawilem stabilizacju na 3,30 min i mam nadzieje že tak zahamujem falowanie.Przy pracy stabilnej jest dosterowanie powietrza super,jesli stabilizacja nie bedzie napomocna do stabilizacji pracy,jescze cos w sofciku brakuje(tolerancja wyzszego O2 przy wzrastu mocy),bo falowanie samo w kolko sa wprowadza zbytnym dopalaniem dužej dawki wegla przy spadku spowodowanym  hamowaniem powietrza przy wzrastu(tutaj widze najwiekszy problem,bo kopczenie i smrody sa na stronie obnižania mocy,ktore wystapia z wyžej pisanych powodow tak,jak tak).W momencie na szczytu amplitudy lambda goni do gory spaliny ktore do tego czasu hamowala i temperatura kotla rosnie w niekontrolowany sposob i O2 zamiast wzrastu spada,bo wegiel juž nie tli.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Komfort Eko 12kw skzp02 + BCA02

Udało się to jakoś ustabilizować

Kopczyk ok...nawet fajny popiół

No ale w kotle czarno a miało być tak fajnie.

Dmuchawa Wpa117 34w

Skala 12 - 45

Powietrze 20 -70

Dodmuch 4

Opóźnienie 15

 

 

received_678517609520456.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.