Skocz do zawartości

wojszym2244

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  571
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana wojszym2244 w dniu 13 Marzec 2018

Użytkownicy przyznają wojszym2244 punkty reputacji!

Reputacja

65 Doskonały

O wojszym2244

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  mazowieckie

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23042-sterownik-kotla-skzp-02-aplikacja-mobilna-konwertery

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  186m2, dom 2 kondygnacje, 2 obwody CO.
 • Kocioł
  20kW

Ostatnie wizyty

1715 wyświetleń profilu
 1. @astromax Strona ze sterownikiem w starej wersji (takiej jaką masz) działa po staremu, czyli dosyp robimy na stronie bo sterownik nie obsługuje. W nowszych wersjach sterownika stan zbiornika brany jest ze sterownika ale nie da się go zmienić (w sterowniku przez internet). Zmieniłem trochę proces serwera. Teraz odpowiada pakietem diagnostycznym na każdy pakiet otrzymany z serwera. Jednak coś za coś. Do sterownika leci około 3x więcej pakietów diagnostycznych. Z analizy transmisji pomiędzy sterownikiem a serwerem wynika, że sterownik się nie wyrabia. Przesłanie pakietu zajmuje mu około 3 sekund. Zależnie od konwertera pakiet dzielony jest na ok 20 części w przypadku mojego konwertera do ok 200 na konwerterze Timela. Po zmianie może być trudniej zapisać dane do sterownika i na stronie zielona lampka częściej zmienia się na żółtą. Jak będą większe problemy to odkręcę zmianę. Interpelacja do Tomka. Zmienić sposób wysyłania danych do portu rs232 (w większych porcjach). Zmienić wyświetlanie czerwonej kropki na sterowniku np co 40s.
 2. Sterownik nie obsługuje zmiany zasypu przez internet. LG-G4 by Tapatalk
 3. Sprawdze jutro czy serwer dodaje nowych userow LG-G4 by Tapatalk
 4. Serwer na stronie po otrzymaniu 3 pakietów ze sterownika (co 3s) wysyła do niego pakiet kontrolny że jest połączenie. Sterownik zapala czerwoną kropkę po 10s jeśli nie otrzyma pakietu. Ponieważ pakiety ze strony muszą przejść przez autoryzację Timela to czas ten się wydłuża i czasami pakiet nie dociera na czas. Spróbuję nad tym jeszcze popracować.
 5. Sterownik obsługuje 4 statusy obiektu korekcji pogodowej: "C","K","M","KM" (brak, kocioł, mieszacz, kocioł i mieszacz). Strona zapisuje właśnie takie statusy. Dla starszych wersji sterownika są to: Boiler lub Mixer Aplikacja Timela zapisuje "00","K0","0M" i wymieniony wcześniej "KM". W danych wysyłanych ze sterowników zdarzają się jeszcze: "Koi","Boi","K i","B i","MM". Jeśli status jest inny niż pierwsze 4 podane to na stronie widać ustawienie obiekt korekcji ale bez ustawionej wartości. Wybranie na stronie 1 z 4 pozycji wpisze do sterownika odpowiednio "C","K","M","KM". Zmiany na stronie będą widoczne po odświeżeniu.
 6. Zrobiłem poprawki wyświetlania temperatury kotła zadanej po korektach (priorytet boilera, korekta pogodowa, temperatura obniżona z programatora czasowego). Zmiany będą widoczne po odświeżeniu strony.
 7. Tak jak napisałem, trzeba zrobić odświerzenie strony. Na komputerze F5 lub ctrl-F5, na androidzie palcem do dołu. LG-G4 by Tapatalk
 8. Zmieniłem zakres czasu pracy dmuchawy w podtrzymaniu na 10-120. Dodałem histerezę w interwale. Trzeba odświerzyć stronę żeby było widać zmiany.
 9. Serwer, który podałem wyżej działa trochę na innej zasadzie i nie potrzebuje zestawionego łącza sterownik<->serwer na stałe. Zerwane połaczenia mu nie przeszkadzają.
 10. Sprawdź jeszcze na moim serwerze. ip 91.185.185.41 port 8800 adres strony do monitorowania: wojszym2244.usermd.net
 11. @zu3 Temperatura załączenia pomp CO wyświetla NaN ponieważ sterownik nie przesyła jej w protokole internetowym. Było to zrobione na "zaś" jakby były aktualizacje protokołu. Brakuje jeszcze temperatury załączenia CWU, ale tej to nie ma nawet w sterowniku. @lechumb W autologowaniu chyba trzeba podać Nick a nie ID.
 12. Chodzi o zasilanie panelu. Pewnie 4x0.5 wystarczy. Tomek pewnie będzie wiedział najlepiej. LG-G4 by Tapatalk
 13. Ja mam taki. Ty twierdzisz, ze miales inaczej. Zadzwon na serwis bo jak spalisz panel to nie moja wina. LG-G4 by Tapatalk
 14. Jak bede w domu to sprawdze kabel, ktorego uzywam do wgrywania softu do panela. Uzywam dlugiego czarnego. Podłaczenie ze strony 6 instrukcji. LG-G4 by Tapatalk
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.