Skocz do zawartości

wwoytek

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  441
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana wwoytek w dniu 27 Marzec 2018

Użytkownicy przyznają wwoytek punkty reputacji!

Reputacja

15 Wysoki

O wwoytek

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 27.09.1970

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świętokrzyskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom parterowy z poddaszem użytkowym 121m2.
 • Instalacja
  PARTER/ rozdzielacz: 7 grzejników plus 2 obiegi podłogowe po 7m2 z zaworami RTL. PODDASZE/ rozdzielacz: 5 grzejników. PRACA KOTŁA: pod kontrolą sterownika K1Pv4 (PID), zawór 4D z siłownikiem (ESBE) + Pogodówka + Regulator pokojowy SPKG LUX.
 • Kocioł
  Defro Komfort Eko 12kW - sterownik K1Pv4 (PID), SPKG LUX, WiFi 5060 RS

Ostatnie wizyty

4152 wyświetleń profilu
 1. Połowa domu pod kontrola regulatora (salon, kuchnia, hol) - idealnie utrzymanie stałej zadanej temperatury w tym obszarze, korekta i redukcja gdy pomieszczenie/ obszar rozgrzewa się od slońca utrzymywana jest caly czas temp. zadana redukując / ograniczajac nadmiar ciepła co przekłada się na oszczedności paliwa i stabilniejszą prcę kotła, reszta głowice termostatyczne (sypialnie) - ustawisz wg. własnych upodobań, zresztą w sypialni bardziej komfortowo gdy chłodniej. K1Pv4 + Regulator SPKG LUX
 2. Histereza i wszystko jasne, ;-) opcja dotyczy tylko w przypadku dzialania pogodowki i ustawien z krzywej grzewczej dla zaworu... tak sie domyślam?, w mojej instalacji temp. zaworu reguluje sterownik pokojowy.
 3. Wykres ładny, pewnie masz dużo podłogówki, która zasilana jest niską temp. lub niewiele do ogrzania.
 4. Logiczne bo gdybyś wybrał inny panel na ekranie, a jeden z nich np. z temp. CO i i konami urządzeń które pracują (ślimak, pompy) to masz podgląd jaka temp. powrotu jest, masz ją wyświetlaną pod ikoną pompki (w moim przypadku przewałowej) nie sprawdzałem co się wyświetla, czy też temp. powrotu jak aktywujesz np. pompę krótkiego obiegu. Pisząc o tym " temp przy pompce co równa się temp powrotu więc wydaje mi się że tu jest bład." miałeś na myśli przekłamania temp. u Ciebie, czy to o czym napisałem wyżej (logike umieszczenia tej informacji pod ikoną pompki) Co do tej histerezy, to też się zastanawiam czym ona steruje?
 5. Sterownik K1Pv4 już pracuje na wersji oprogramowania 3.5 to co na szybko zauważyłem ze zmian wizualnych i użytkowych: Przy aktywacji pompy (w moim przypadku przewałowej) na ekranie głównym przy ikonce pompy pojawia się/ wyświetla temp. wody powrotnej CO, Opcja widok ekranu - wskazana poprawka widoku tego ze schematem domu i instalacji (brak ikony i wskazań pracy pompy przewałowej lub innej dodanej w opcjach pompy, brak częściowo schematu instalacji CO ) Użytkowe w opcji pomp dodatkowych dodano - pompa przewałowa/ - pompa zaworu/ - pompa krótkiego obiegu. w opcji zaworów/ sterowanie pogodowe dodano - Histereza (nie sprawdzałem czego ona dotyczy/ czym steruje?. Kultury pracy kotła jeszcze nie sprawdzałem/ obserwowałem, czas na to nie pozwolił, z resztą z wersją 3.4 kocioł pracował bardzo stabilnie więc myślę, że tu jeszcze bardziej poprawiono "szlify"
 6. a gdzie miałeś informację, że wersja 3.4.0 jest oficjalna?
 7. Aktualizacja K1Pv4 wersja 3.5.0, czy są jakieś zauważalne zmiany (wizualne, nowe funkcje, poprawa pracy kotła itp.) w stosunku do wersji 3.4.0
 8. Zmodyfikuj instalację i zainstaluj pompę wystarczy taka cyrkulacyjna plus krótki obieg w moim przypadku instalacja CO do rozdzielaczy fi28 a krótki obieg z pompą przewałową/ krótkiego obiegu fi22. Wszystko działa bezproblemowo. Gorący powrót, zero problemów ze stabilnością zaworu 4D.
 9. Najgorsze w tym wszystkim że "sprzedawcy" węgla wciskają na rynek takie szajs! dobre paliwo mieszają, dosypują różne cuda (kamień, piasek i cholera wie co jeszcze?!) my klienci kupujemy w przekonaniu, że to towar czysty, taki jak deklarują na opisach opakowań, a w rzeczywistości to tak jak napisałem wcześniej szajs totalny, i pojawiają się takie sytuacje jak u Kolegi, problemy z sadzą, spieki, piasek w popiole, kamienie?!!! Dlaczego tego nikt nie kontroluje nie sprawdza?!.
 10. Co tu gdybać i bez urazy po prostu gówniany węgiel kupiłeś. Taka prawda, a teraz zabawa w umiejętne ustawienia, aby go w miarę dobrze spalić.
 11. Tak mam wlaczona ochrone powrotu, choc mysle ze teraz nie ma juz takiej potrzeby, aby z pompa krotkiego obiegu ta funkcja byla aktywna. Nawet nie sprawdzalem jak sie zachowa instalacja, z krotkich obserwacji moge powiedziec, ze temp. powrotu nie spada ponizej 55 bez wzgledu na stopien otwarcia zaworu 4D a tym samym nie ma juz zaklocen w pracy zaworu 4D. Istalacja i kociol pracuja stabilniej. Co do iszczednosci mysle, ze ta przerobka/ modyfikacja ma wplyw na zmiejszenie zuzycia opalu, nawet poprze to, ze stabilniejsza jest praca kotla bez pikow temperaturowych w dol co wywoluje prace kotla z wieksza moca, po to aby w miare jak najszybciej osiagnac temp. zadana CO.
 12. Jak w temacie Pompa przewałowa / Pompa krótkiego obiegu zamontowałem/ zmodyfikowałem instalację CO o wstawienie takiej właśnie pompy (przewałowej/ krótkiego obiegu) sterownik K1Pv4 obsługuje już taką pompę pozwalając zmodyfikować wprowadzić własne ustawienia typu: próg załączania pompy i temperatura powrotu (temp. powrotu jest temp. przy której pompa się wyłączy z histerezą 2 stopnie). Efekty uruchomienia i pracy pompy to: stabilna praca zaworu 3/4D przy włączonej ochronie powrotu, wysoka temp. powrotu bez względu na stopień otwarcia zaworu 3/4D, stabilniejsza praca kotła i całej instalacji CO, wysoka stabilizacja temperaturowa kotła. Rozwiązanie idealne eliminujące dużo problemów związanych z niestabilnością pracy ww. urządzeń pomocniczych zamontowanych w instalacji CO. Jeśli Ktoś ma jeszcze takie rozwiązanie, niech się podzieli swoją opinią i spostrzeżeniami. Poniżej przykładowe fotki, minimalna temp. powrotu nie spada poniżej 59 stopni bez względu na stopień otwarcia zaworu 4D, średnia temp. powrotu jest mniejsza o około 8 - 10 stopni od temp. zadanej CO, zakładając, że temp. wody/ nośnika energii na zawór będzie wyższa od np. 33 stopni to automatycznie powrót zrobi się jeszcze cieplejszy i różnica pomiędzy temp CO a powrotem zmniejszy się do średniej kilku stopni. Zasilanie CO wykonane rurą fi28, krótki obieg pompy przewałowej rurą fi22 wpięty w rurę powrotną z boilera, pompa Grundfos (cyrkulacyjna do wody użytkowej) z przyłączami tylko 1/2 cala.
 13. Kocioł masz od roku, a od razu "grzebiesz" w ustawieniach serwisowych i parametrach pracy PID po jaką mańke? nie wiem..... . Przywróć ustawienia standardowe, włącz PID, otwórz na 100% klapkę za wentylatorem i zablokuj na stałe przed przypadkowym zamknięciem, otwórz na 100% klapkę na czopuchu spalin!. Dopiero teraz ustaw moc kotła tak, aby nie wchodził w nadzory i dopiero ustaw korektę powietrza! dolny i górny zakres tak, aby prawidłowo spalało się paliwo/ węgiel. Tu sobie zaobserwuj proces spalania (nadmuch jak kocioł oscyluje już lekko powyżej zadanej CO /dolna granica nadmuchu i gdy zaczyna "gonić"/rozpędzać kocioł do zadanej CO /górna granica nadmuchu) i będzie bardzo dobrze, a nie uciekaj się od raz w ustawienia (serwisowe) które zmieniając nieumiejętnie (zresztą nie widzę potrzeby ich zmiany, bo po co?!!) doprowadzą do tego co pokazałeś na fotkach. Od czasu do czasu sprawdź czujnik temp. spalin - wyciągnij go i wyczyść, bo oblepiony popiołem może robić przekłamania w odczycie temp. spalin, a konkretnie zaniżać odczyt i wtedy wentylator bardziej dmucha i pojawia się "zamieszanie" w komorze spalania. i tak z innej mańki, gdybyś miał... raczej masz problem ze stabilnością pracy zaworu 3/4D i niską temp. powrotu to z pełną odpowiedzialnością polecam zmodyfikuj/ zamontuj w instalację CO pompę przewałową lub inaczej krótkiego obiegu, sterownik K1Pv4 ma obsługę pompy przewałowej. Warto bo śmiga wszystko tak jak zaleca producent CO 65 / powrót 55 a nawet znacznie lepiej i na wyższych parametrach.
 14. SPKG LUX - bezprzewodowy i montaż podtynkowy
 15. Skopiować pobrany plik instalatora do głównego katalogu pendrive'a sformatowanego w systemie FAT32. Nie zmieniać nazwy pliku. Wyłączyć urządzenie wyłącznikiem głównym. Włożyć pendrive'a do portu USB urządzenia. Włączyć urządzenie wyłącznikiem głównym. Postęp instalacji będzie widoczny na wyświetlaczu. Po ukończonej instalacji nastąpi ponowne uruchomienie urządzenia. Po ponownym uruchomieniu urządzenia wyjąć pendrive'a z portu USB.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.