Skocz do zawartości

wwoytek

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  487
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana wwoytek w dniu 27 Marzec 2018

Użytkownicy przyznają wwoytek punkty reputacji!

Reputacja

19 Wysoki

O wwoytek

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 27.09.1970

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świętokrzyskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom parterowy z poddaszem użytkowym 121m2.
 • Instalacja
  PARTER/ rozdzielacz: 7 grzejników plus 2 obiegi podłogowe po 7m2 z zaworami RTL. PODDASZE/ rozdzielacz: 5 grzejników. PRACA KOTŁA: pod kontrolą sterownika K1Pv4 (PID), zawór 4D z siłownikiem (ESBE) + Pogodówka + Regulator pokojowy SPKG LUX.
 • Kocioł
  Defro Komfort Eko 12kW - sterownik K1Pv4 (PID), SPKG LUX, WiFi 5060 RS

Ostatnie wizyty

4580 wyświetleń profilu
 1. Mała turbinka zaadoptowana i już uruchomiona, wykres CO kotła przy mocy 55% praktycznie bez zmian w stosunku do pracy z dużą turbina (różnica, to tylko zwiększona temp. zewnętrzna, co będzie miało wpływ na częstotliwość i intensywność uzupełniania strat cieplnych w budynku co za tym idzie i pracę kotła, ale już nie zmniejszam mocy kotła poniżej 55%) Natomiast widoczna różnica w utrzymaniu w ryzach temp. spalin i to bardzo, w górnej max. jak i dolnej min. wszystko zamyka się w wąskim przedziale i tak się utrzymuje. Odczyt obrotów i start turbinki następuje natychmiast wraz ze startem głównej dmuchawy, dlatego wysterowanie i dostrojenie dmuchawy co do ilości powietrza potrzebnego do spalania jest bardzo dobre. Plus użycia małej turbinki przy kotłach małej mocy (mój przypadek to Defro Komfort Eko 12kW rok 2013 po modyfikacjach kompletnego palnika, jaki teraz jest montowany w tego typu kotłach) Moc 55% wszystkie pozostałe ustawienia standardowe bez ingerencji w serwisowe/ zaawansowane). Wykres z mała turbinka ten z godz. 1:00 (1/3 wykesu z prawej strony rejestru).
 2. Myślę Kolego, że powinieneś sam skostruowac kocioł, który byłby idealny i bez wad trochę szacunku dla tych Którzy zrobili ten, który ogrzewa teraz zima Ciebie a może i Twoja Rodzinę, warto czasami, a nawet zawsze ważyć słowa zanim Kogoś nazwiesz debilem. Nazywamy to kultura osobista i dobrym wychowaniem... nie bronię nikogo ani też nie brałem udziału w konstruowaniu użytkuje taki kocioł i doceniam Tych Którzy go skonstruowali i wyprodukowali ( a nie miałem udział całkiem niezależnie podsunąłem pomysł z pewnym rozwiązaniem przy palniku 12kW) hihi no dobra po prostu lubię Tych Którzy szanują innych.
 3. Przy 1% nadmuchu musi być większy przepływ powietrza, aby mógł zakręcić dużą turbina i wtedy mimo wszystko dmuchawa obraca się szybciej niż to jest ustalone/ wymagane i stąd te przebicia w nadzór, przy małej (właściwie dobranej) jest odwrotnie mały przepływ jaki jest wymagany do prawidłowego działania obraca już turbinką i odczyty przepływu, obrotów dmuchawy są prawidłowe.
 4. Turbina, że tak ją nazwę typ "Duży" na pewno przy mniejszej mocy kotła lepiej sprawdzi się mała turbinka, choć wybór/ opcja mocy z indeksem "M" w nowym oprogramowaniu jest dla kotłów od 9 do 16kW. Z drugiej strony to udogodnienie z małą turbinka najbardziej korzystne gdy kocioł w PID pracuje/ oscyluje z mała mocą a wentylator pracuje w dolnej granicy obrotów ( 1% )
 5. Dzięki, to mam identyczna dmuchawę z dużą turbiną. teraz muszę dorobić dapter/ przejściówkę żeby dokręcić do dmuchawy małą turbinę. Mała turbinka przyszła z przejściówką/ pierścieniem adaptacyjnym, niestety za mała średnica zewnętrzna tej przejściówki/ adaptera (pomyłka lub takie mają) na chwilkę obecną przejściówka dorabia się :-) (w przypadku dmuchawy Ewmar-Ness RVT12ARd taka przejściówka/ adapter jest wymagana/ wymagany).
 6. Jeśli Ktoś posiada kocioł 9, 12, 15kW z oryginalnie zamontowanym wentylatorem z mała turbinka, jaki jest model wentylatora w takim zestwie?
 7. i z tym się zgodzę, że prawidłowo zrobiona instalacja to prawie sukces, a dobry sterownik i rozwiązania mu towarzyszące wieńczą dzieło i jest wielka radość ;-) sam przerabiałem kilka razy dzieło Fachowców, którzy zawsze się spieszą i jak nie masz orientacji w temacie, to robią wszystko po najniższej linii oporu. Wiadomo czas goni inne zlecenia no i ta kasa... a później nie można się doprosić o poprawienie czegokolwiek... samo życie. Ale co tam najważniejsze jest Zdrowie i dlatego modernizujmy, przerabiajmy ;-) żeby .. to Zdrowie jak najdłużej nie odmawiało nam posłuszeństwa. Ok to tyle bo odbiegam od tematu ;-)
 8. Czy ten adapter/ koło z otworami pod śruby pozwala na bezproblemowy montaż na wentylatorze po wymontowaniu dużej turbiny?
 9. po zmianie na 3.6.0 i zmianie oprogramowania w SPKG LUX v5.2.15 jest zauważalna zmiana stabilności pracy a raczej współpracy zaworu 4D i regulatora pokojowego wykres to linia pozioma a odchyłki to tylko 0.1 - 0,2 stopnia, temp. zadana w pomieszczeniach (slaon, kuchnia i holl) jest utrzymywana stabilnie i szybko wprowadzane korekty do sterownika pieca, aby nie przegrzać i nie wyziębić pomieszczeń tylko utrzymać w zadanej temp. Jest poprawa na lepiej i tak trzymać.
 10. to szarpanie to tylko odchyłka 2stopnie w górę od zadanej CO i 2stopnie w dół w sumie tylko 4stopnie, natomiast na ekranie sterownika to pozioma linia :-)
 11. Dla przykładu podsyłam dwa obrazki z emodul po zmianie oprogramowania z 3.4.0 na 3.6.0 bez jakichkolwiek zmian i ingerencji w ust. serwisowe (na 3.4.0 proces spalania zmieniałem/ regulowałem korektami powietrza) a chwilę obecną korekty są na zero moc 55% Wykres obrysowany białym znacznikiem/ kółkiem to działanie pieca z wersją oprogramowania 3.6.0 i jeszcze z dużą turbiną.
 12. Właśnie rozmawiając z Defro, pytałem o wszelkie gadżety które ułatwią adaptację/ montaż/ zmianę dużej turbiny na małą i uzyskałem odpowiedź, że będzie komplet z jakimiś przysłonami wypełniającymi/ zamykającymi te przestrzenie. Zobaczymy dziś dostawa :-)
 13. Najgorszym jest to, że niektórzy od razu uciekają się w grzebanie w ustawieniach oprogramowania i to ustawieniach zaawansowanych, a przecież aby coś działało , to musi być wykonane prawidłowo zgodnie ze sztuką, którą już dawno temu Ktoś wypracował/ wynalazł/ modyfikował... a sterownik/ elektronika ma tylko usprawnić "dopieścić" działanie tej nazwijmy To Maszyną/ Tworem, który mam nam służyć. Prosty przykład jak ewoluował i konstrukcyjnie ile zmian wprowadzono w każdy palnik, aby doprowadzić go finalnie do stanu takiego, by spalał bezproblemowo paliwo, a elektronika/ sterownik ma wieńczyć dzieło, aby nas użytkowników jeszcze bardziej przyjemnie połechtać ;-) Wiem, że to kosztuje, ale naprawdę warto zmienić/ zmodyfikować tą swoją maszynę, aby działała jeszcze sprawniej. Jak to mówią "nie od razu idealny kocioł zbudowano" :-) do Kolegi wyżej, jak już pisałem 12kW zwykła retorta, tylko zmodyfikowana (kolano, korona i taca palnika)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.