Skocz do zawartości

radekrp90

Forumowicz
  • Postów

    77
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budunek "kostka" parter + 2 pietra (~250 m2).
    Ocieplenie 20 cm styropian.
  • Kocioł
    Defro Duo Uni 20 kW + K1@K1PRv3(soft+EGT+przepł.) - opał: pellet drzewny

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Tczew

Ostatnie wizyty

1 019 wyświetleń profilu

Osiągnięcia radekrp90

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Pytanie było dawno, więc może już znalazłeś - ja dodałem to w tym poście: Przy okazji, bo już raz o to pytałem. Jak to jest z zamiennością oprogramowania pomiędzy sterownikami Defro i innych firm ale produkowanymi przez Techa? Są kompatybilne? Ma ktoś możliwość zrobienia fotek PCB sterownika V4 oraz jakieś zdjęcie mikrokontrolera by się przydało. Kolejna sprawa - ktoś próbował rozpracować samo oprogramowanie? Może jest ktoś z serwisu/producenta kto ma dostęp do tzw. kodu źródłowego? Interesuje mnie obsługa z panelu pokojowego funkcji "pelletowych" - t.j. rozpalanie/wygaszanie z poziomu sterownika pokojowego.
  2. Wracając do zadanego wcześniej pytania - jak to jest z tzw "cross-flashem"? Software dedykowany do sterowników innych firm zadziała? Ja z moim sterownikiem dojść do ładu już nie mogę ale raczej tutaj serwisantów nie ma, a jeśli są to raczej i tak nie podzielą się wiedzą :D Przy okazji - ktoś próbował rozwikłać jak są szyfrowane te softy, ktoś je modyfikował? Może są jakieś oprogramowania niezależne?
  3. Formatujesz pendrive w FAT32, kopiujesz plik prog.bin na niego i tyle. Wtedy wystarczy włożyć pendrive do portu USB sterownika, zrobić restart i powinno się wgrać.
  4. Tak w ogóle - do sterowników dedykowanych do Defro pasuje jakieś inne alternatywne oprogramowanie. Tech robi sterowniki również do kotłów SAS, do kogoś jeszcze? Czy ich softy pasują do Defro - tak czysto teoretycznie, bo nie wiem czy poza stroną wizualną się czymś różnią.
  5. Niestety, próbowałem ograniczać mocą (zszedłem na 68% bez efektów), temperatura spalin na 200*C również nic nie dała. Dziwi mnie to, bo na sofcie z K1P i K1PRv3 2.4.2 było ok, a tu niby nowszy a jednak gorzej... będę badał sprawę albo zrobię kolejny reset. Odbiór ciepła jest w miarę równomierny (jest wprawdzie cykl pomp CO ale nawet po jego wyłączeniu nie było poprawy). Ktoś tutaj ma jeszcze K1Pv3 ze starym motoreduktorem i korzysta z PID? Jakie macie ustawienia i jaki wykres?
  6. To ponownie ja i mój K1@K1Pv3 :) Sterownik naprawiłem i to chyba tranzystor był problemem ale już to opisałem w innym temacie. Nie mogę jednak dojść z ustawieniami, bo mój wykres wygląd jak sinusoida. Temperatura nastawiona to 55*C, a piec pracuje w zakresie 45-60 *C z okresem 30 minut (czyli np: 15:00=45, 15:30=60, 16:00=45...). Co zmienić aby to poprawić? Podawanie z uwagi na inny podajnik zmodyfikowałem ale może coś jeszcze? Kilka osób robiło taki mod więc jakieś ustawienia dla PID może są? :)
  7. Masz PCB dedykowane do grzałki. W mojej muszę odlutować przekaźnik i zrobić dodatkową płytkę z gniazdem przekaźnika i bezpiecznika. Ale najważniejsze, że jest sygnał więc jesteśmy w domu. Do wieczora zrobię stosowne opisy i schematy, i założę nowy temat tak aby nie robić smietnika.
  8. Niestety nie podał co to jest za wersja. U siebie mam 3.1.2 więc nawet nie wiem czy da się zaktualizować.
  9. To kwestia jakości węgla i jakości deklaracji "pakowaczy". W zasadzie nikt tego nie sprawdza, co jest w kolejnych workach eko-groszku (swoją droga co za idiotyczna nazwa), pelletu, miału czy innego owsa. Mi, w przypadku pytania o kolejne aktualizacje, chodzi o to czy coś zmieniano w PID. Gdybym chciał pracować w (moim mniemaniu) mało efektywnym dwustanie to bym została na oryginalnym K1. Od trzech lat pracuję z PID i nie zmienię tego na nic innego, bo właśnie raz schodząc i ustawiając kocioł pod swoje potrzeby on sam ma adaptować się do warunków i podawanego paliwa. Wiadomo, im więcej opcji tym więcej można namieszać i trzeba mieć jakieś pojęcie co się zmienia i na co się wpływa. Co do gadżetów - jedyna przydatna funkcja z wymienionych to właśnie ten procentowy wskaźnik zasobnika choć lepiej by było gdyby dało się to zrealizować jakimś czujnikiem, bo pomiar na podstawie obrotów ślimaka jest delikatnie mówiąc nie precyzyjny. EDIT: Dostałem aktualizację na e-mail dla K1PRv3 2.4.7 (wersji nie podali ale chyba ta jest ostatnia) oraz dla SPK LUX. Po powrocie z pracy wgram aktualizacje i zobaczymy czy, i co zmienia. Pliki w załączniku. SPKprog.bin K1PRv3 2.4.7 prog.bin
  10. Dzięki, niby pobrałem wcześniej te instrukcje a nie zauważyłem tego. Zapytanie do Defro wysłane - zobaczymy, czy jak zwykle mnie oleją (jeśli chodzi o soft) czy jednak coś odpowiedzą.
  11. Tak chyba zrobię, mam nadzieję, że nie jestem u nich na czarnej liście, bo już ostatnio miałem z nimi "problem", bo zgodnie z ich polityką nie rozsyłali software do aktualizacji (choć wtedy pytałem o cross-flash). W poniedziałek pytałem ich o katalog części. Jest w przygotowaniu. Po 6 latach od wprowadzeniu kotła do sprzedaży i po 2 od zakończenia produkcji. Brawo Defro :)
  12. Ewidentnie zmieniono konstrukcję palnika po kilku latach. We wcześniejszych, jeśli wierzyć instrukcji w PDF, była tylko rurka (zapewne z jakimś elementem czerpiącym powietrze za wentylatorem) poprowadzona do otworu, a ten był jedynie mocowaniem grzałki (strona 25: https://ezelazny.pl/media/wysiwyg/Piece_C_O/Defro/DuoUni/Defro_Duo_Uni_instrukcja_obs_ugi.pdf). Tutaj to wygląda zupełnie inaczej. Jak ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia zapalarki, oraz jak to jest od środka skonstruowane to niech wrzuca. Podobnie jak soft w wersji K1PRv3 2.4.7, bo jak widzę to chyba ostatni więc jeśli ktoś ma kopię niech wrzuci. Na forum znalazłem tylko wersję bez zapalarki. W ogóle jaka jest teraz metoda dystrybucji aktualizacji przez Defro. Wysyłają na e-maila?
  13. Edytować nie mogę więc dodam post pod postem. Wentylator dodany, kabel dorobiony. Sterownik ponownie zresetowany i śmiga (soft pod zapalarkę, ale z włączoną opcją bez jej wykorzystania). Do tego zdjęcie palnika od zewnątrz - jak widać brak otworu na grzałkę. To co widziałem to chyba palnik w kotle Heiztechnik czy jakoś tak (sterownik Plum). Tak wiem, masa kurzu a sam pellet rozsypał mi się przy zasypywaniu ;) Tak czy inaczej, latem będę próbował robić instalację zapalarki. Jeśli moje posty zbyt odbiegają od tematu proszę o wydzielenie ;)
  14. Wgrałem, uruchomiłem i odpaliłem... ale nie obyło się bez problemów. Nie zauważyłem na początku gdzie jest opcja wyłączenia zapalarki więc był problem po wyłączeniu hallotronu wentylatora. Rozpalił się z uruchomionym czujnikiem (którego nie ma fizycznie), a po rozpaleniu wyłączyłem go w menu. Czasy podawania zmodyfikowałem - min. praca ~2 sekundy, max wydłużyłem do 60 sek. Korekta powietrza minimalna +20. I... działa :) Trochę anemicznie, ale działa. Póki dom jest dogrzany więc nie ma wielkiego zapotrzebowania ale całość będzie testowana bardziej jutro gdy dotrze wentylator z przepływomierzem. Przy okazji przetestowałem wyjście dla zapalarki - działa! :D Oczywiście nie wiem jak z obciążalnością elektryczna tego wyjścia, bo wygląda tak sobie: Niestety, coś mi się pomyliło z tym miejscem na zapalarkę. Może to u kogoś w palniku widziałem... u mnie palnik jest lity. Porobię jutro zdjęcia dokładniej przy wymianie wentylatora. Może latem w takim razie zrobi się modyfikację - czekam na Wasze propozycje :) Zapalarka w sumie mogłaby być jakiegoś innego producenta, skoro i tak musiałbym dorabiać mocowanie :) Jak ktoś ma zdjęcie swojej płytki z wyjściem zapalarki (albo pofatyguje się je zrobić) będę wdzięczny :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.