Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

@altoro no i Brawo Ty 25.gif

Ważne, że dopracowałeś sobie ustawienia sterownika i nie pozwalasz, żeby Brager zbyt mocno ingerował w proces prawidłowego spalania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to zajęło, ale czekałem aż skończy mi się węgiel z zeszłego roku i zacznę palić obecnym (Karlik) W moim wypadku podstawą było uszczelnienie rusztu palnika w miejscu styku z podajnikiem ( tam szło lewe powietrze na małych mocach, polecam tym którzy mają SV-kę aby tam sprawdzili).Drugą rzeczą było dopieszczenie korekt powietrza na każdej mocy. W tej chwili max korekta powietrza mam ustawioną na 2 i Breger u mnie nie poszaleje, a tlen trzyma się w wyliczonych widełkach.

ps. mam też możliwość nagrzać ponad 300l CWU i tak zrobiłem żeby przez dobę nie włączał grzania.

 

 

 

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro i gites z majonezem :) ważne by nie dusic na sile tlen , bo musi być jak najmniej i tyle :) 

dobra robota :) jak się środek kotla przedstawia 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež juž troche poprawilem swoja poražka,zpowodowana odczytom O2 przy swiežo odpalonym palniku.Narysowalem ose mocy w.s. O2 -15KW ustawionych i 25 kociol.Powietrze na mojej mocy max.pokazalo sie za dužo niske i po to stale szalone dopalanie.Dobra sprawa ustawič korekta 1-2 na poczatok tylko do obserwacji.Nie ma wieczorem czasu do obserwacji,weekend pokaže.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala się fajnie, choć tego nalotu jest dość dużo.Teraz można powiedzieć że jestem zadowolony , choć spędziłem w kotłowni dłuższą chwilkę :-)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczerom založylem kawalkom szamotki moj problemowy rog palnika,gdzie jest zawsze przepalone i powietrze ucieka kaloryferkami.Na "mniejszych" mocach do 10KW przeklamywalo lambde i O2 na korekte nie reagowalo,lub czasami odwrotno.Teraz widac szybka reakcja w pozyzywny stan,wszystko powietrze chodzi "cez kopczyk",ktory tež pieknie poprawiony i rownomierno rozpalony.Przewymiarowane palniki trzeba troche dostroič.Juž mam w glowie plan do zmniejszania korony nawet w problemowym miejscu,dostaje nowy kszalt,nie owal,nie kolo,taki jaki trzeba dla wychodzenia wegla i jego palenia.Nie wiem,co w tym robia producenti,nie trzeba byc atomowym fyzikom-widac po jednej stronie 3xtylko wegla i pod palnikom popiolu.Može krzywy palnik nie chcieli by ludzia kupic,ale komu sa pali rowno na tych pieknych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Možno juž powiedziec,z bragerom spalam o 10% mniej opalu.Za pomoca lambdy dosterowalem napowietrzanie i sterownik potym z jej pomoca juž tylko lekko dodmuchuje + - 3% korekty nadmuchu.Trzymac O2 akuratnie wedlug obliczen jest na weglu fyzikalnie niemožliwe.Przy wzrastu mocy wieksze i przy spadku O2 jest mniejsze.Jest potrzebne obserwowac w jakej mocy i O2 przy spadku pokopczy(chcemy kopczyk i možny najmniejszy nadmuch,zaraz czysto i wszystko dopalone wlacznie z gazmi) i ta faza eliminowac ustawionym poziomom O2 i z tym zwiazanym nadmuchom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to narzędzie pomiarowe i odpowiednio użyte daje korzyści, szczególnie tam, gdzie ktoś mniej doświadczony..

To chyba jedyny znany mi pomiar, ktory udaje się mierzyć ciągle tanim kosztem.

Czytając tu różne wywody jestem ciekaw co by było jakby wszyscy dodatkowo dostali pomiar emisji CO oraz NOx. Te emisje są sprzeczne. Nieco więcej tlenu, dobre spalanie o którym mowi też kolega Jockey to spadająca emisja CO, ale do pewnego momentu, bo dalej rośnie w drugą stronę emisja pyłu i NOx, te związki się wydzielają gdy za mocno dmuchamy i za dużo jest żaru na danym palniku... Mała warstwa i nie za mocno, czasami na stanowisku i mocnym węglu wychodzi, że lepiej jak brudniej, bo pyły nizsze i NOx się mieszczą...

 

Tu jako ciekawostkę Wam powiem, że jakbyście do mierzonego kotła na chwilę otworzyli popielnik i dmuchnęli dymem z papierosa, to przekroczycie dozwolony poziom emisji pyłu... Takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pieklorz napisał:

emisja CO się sypie fest i pyły lecą w górę przy czymś takim

A nie dlatego ze lewego "wiatru" narobiliscie drzwiczkami trzaskajac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wy to robicie ze tak ładnie się pali na małych mocach przy sv200 z bragerem? Mi cały czas podaje paliwo na małych mochach. Filmik przedstawia prace na 20% modulacji przy palniku 15kw.  Chodzi na tej modulacji już 1h. Przesyp mam wyliczony dobrze 12kg/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak to jest z tym jak kocioł startuje z małej mocy? U mnie wyglada to tak ze modulacja rośnie tlen spada względem podnoszonej modulacji i nie mogą się zgrać co powoduje dużo groszku na palniku i kupę dymu. Zgrywają się dopiero przy prawie 100% mocy. Trochę nie rozumiem tego analizatora bo skoro coś analizuje to powinien „widzieć” ze groszku jest od groma na palniku i dodać więcej powietrza i przestać podawać paliwo do uzyskania wartości zadanej na analizatorze a tak się nie dzieje. To jaki sens przyświeca temu analiztorowi? Dla mnie wyglada to tak ze w skzp jest wgrany soft i w sofcie jest algorytm który przelicza ile tlenu ma być w danej modulacji, a nie tak ze analizator działa i podaje wartości do sterownika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PS. Pytałem o filmiki jak to wyglada na małych mocach i nic nikt nie udostępnił. A z jednego forum nawet zapytanie usunęli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20% mocy masz taki ogień ?  Kaloryczność dobrze wprowadziłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, SlawekOrfi napisał:

PS. Pytałem o filmiki jak to wygląda na małych mocach i nic nikt nie udostępnił. A z jednego forum nawet zapytanie usunęli.

Widocznie to zapytanie było dla kogoś mocno niewygodne wink.gif

Ustaw małą korektę wentylatora i nie oczekuj, że analizator za Ciebie coś poprawi, właściwe proporcje mieszanki paliwo/powietrze musisz dobrać sam, to nie będziesz miał wtedy efektu przydławiania palnika przy wejściu na moc i niepotrzebnego rozbujania palnika przy zejściu z mocy

Już kilka filmików tutaj wstawiałem z dość niskimi mocami

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki Jockey ale mam sv a z tego co widze na Twoich filmikach to mąż retorte. A mówili ze na retorcie nie działa a jednak. Czyli pozostaje sprzedać ten niby analiztor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na 20% mocy masz taki ogień ?  Kaloryczność dobrze wprowadziłeś ? 

Kaloryczność mam ustawiona teraz na bodajże 28 a miałem na 31mj. Teraz nic nie ruszam i czekam co będzie. Na razie miałem tak ze z analizatorem większe spalnie o 2kg na dobę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.