Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Wykres po prawej na pid, bardziej w lewo już dwustan, teraz w 13 min mam temp żądaną i trzyma długo.

post-65332-0-87509800-1451934228_thumb.jpg

post-65332-0-83336800-1451934253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec działa na pid i jeśli nie może dogrzać pieca do zadanej to podnosi temp. spalin. Może być tak że masz za mały piec jeżeli nie dochodzi do zadanej albo zawór 4d za bardzo przykręcony.

 

Tym samym chodzi cały czas i to powoduje duże spalanie

Ani to ani to, to przez pid, zawór 4d ma ok bo widzisz ze żądaną 31 a bieżąca 36. Miałem identyko, piec na dużych mrozach w pid nie radzi sobie z osiągnięciem zadanej temp. Spróbuj dwustan tak jak Ci mówię a w momencie osiągniesz zadana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z pid, nie radzi sobie na tych mrozach, miałem to samo, ustawiłem dwustanowiskowy i teraz bajka

Pozwole sobie zaczekac na wymiane tego sterownika i zobaczymy co bedzie sie dzialo w nowym  -moze faktycznie wina lezy po stronei sterownika lub Pid 

Jakby nie bylo to  nie po to mamy pid by go wylanczac - defro tez mi tak zaproponowalo a ja na to " jak w samochodzie ma Pan Abs-y to prosze sie  ich pozbyc jak zima sobie nei radza "

Wkoncu skoro ktos popelnia blad albo w Techu albo w defro wiec niech ktos teraz nam to tak uruchomi by dzialalo. 

Kolega Woytek ma aktywny Pid i jemu nei swiruje wiec czemu my mamy odpuszczac :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dogrzewa pieca na pid to i bez nie da rady

Bzdura, piec w pidzie nie ogarnia mrozów. U mnie w pid przy ori nastawie 3s podawanie Max i 40s przerwa nie mógł z 50 dogrzac do 60 w 1.5 godziny, a po ustawieniu dwustanu 3s podawanie i 40 przerwa z dopasowanych nadmuchem do 100% nadmuchu w pid czyli 18 bieg piec osiąga żądaną w Max 15 min. Pid ma to do siebie ze przy dochodzeniu do zadanej nie wali cały czas 100% wentylatora tylko sobie obniża co jakiś czas.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dogrzewa pieca na pid to i bez nie da rady

W trakcie zakupu bylem pod wielkimmmmmmm  zapytaniem czy 12kW czy 15kW 80% uztytkownikow i na wysokim poziomie wiedzy doradzalo mi 12kW i ze tak on bedzie za duzy 

wiec czemu niby teraz ta 15 ma byc za mala skoro z ciepla wlasciwego wynik osiagnalem 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, piec w pidzie nie ogarnia mrozów. U mnie w pid przy ori nastawie 3s podawanie Max i 40s przerwa nie mógł z 50 dogrzac do 60 w 1.5 godziny, a po ustawieniu dwustanu 3s podawanie i 40 przerwa z dopasowanych nadmuchem do 100% nadmuchu w pod czyli 18 bieg piec osiąga żądaną w Max 15 min. Pid ma to do siebie ze przy dochodzeniu do zadanej nie wali cały czas 100% wentylatora tylko sobie obniża co jakiś czas.

Ja pale na pid tylko zmienione parametry i nie mam problemu z paleniem problem może się pojawić jak masz włączoną pogodówke albo źle ustawioną krzywą grzewczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie podnosic co 2stopnie powoli i takei efekty jak na fotkach ale cche dojsc do zadanej 4d 45st.

post-58261-0-46254000-1451935453_thumb.jpg

post-58261-0-95119900-1451935454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu uwazam ze sa i trafiaja sie na uzytkownikom egzemplarze tgrafne i nei trafne  - nawet mowa o nowyn a nei powiedziane ze sprawne wiec jak to powiadal kolega jestesmy jak rodzina wiec wspierajmy sie i trzymajmy razem w ogrzewnictwie :) 

Wkoncu z naszych eksperymentow i doswiadczen chcemy by naszym rodzinom i rowniez nam bylo w 4-literki cieplo   :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kociołek sigma uni 16kW pracuje od początku z PId. Nie ma problemu z pracą

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak palilem z Pid było wszystko ok dopóki nie przyszły utrzymujące się wysokie mrozy. Jak temp z pieca spadła przez konieczność dogrzania bojlera po wykąpaniu się to już sobie nie radził z dojsciem do zadanej temperatury. Chyba nie na tym polega Pid aby przy nim co chwilę grzebać z mocą kotła w zależności od warunków na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kociołek sigma uni 16kW pracuje od początku z PId. Nie ma problemu z pracą

Pozdrawiam

I ja tez jestem tego samego zdanai wkoncu My nieco mniej wykosztowalismy sie za piece niz kolega Gilal , ale jak jest Pid to i dzialac ma a wnioski Techu czy defro aby Pid Off to niech zabieraja sobie ten kociol i ja pojde do  konkurencji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem, że jeżeli ktoś ma jakieś problemy z kotłem, to większość proponuje mu rezygnację z PIDa. Ja używam kotła z PIDem drugi sezon (Defro Komfort Eko 15KW). Przedtem nawet koło żadnego kotła nie stałem. Nie miałem żadnego doświadczenia w paleniu. Muszę napisać, że PID od samego początku robi za mnie wszystko i nie mam z nim ŻADNEGO problemu. Problemem w 90% jest albo zły (zbyt energetyczny ekogroszek, który się spieka) albo bardzo przewymiarowany kocioł. Ja mam nieco przewymiarowany kocioł, ale ustawienie mocy na poziomie 70% (soft 2.4.1) lub -30% (soft do 2.2.8) załatwia sprawę. Poza tym "bezpieczne" bezproblemowe paliwo to najwyżej "Retopal" - nic bardziej energetycznego. Wprawdzie jest trochę więcej popiołu i nie jest to najbardziej opłacalny (cena za 1MJ) ekogroszek, ale nie sprawia żadnych problemów. Palę obecnie "retopalem" już z trzeciego źródła, ale każdy się sprawdził. Ekogroszek kupuję przez internet. Piec czyszczę raz w tygodniu. Czyszczenie polega na zgarnięciu sadzy od górnych drzwiczek poczynając na dolnych kończąc. Do takiego "czyszczenia" nie muszę się przebierać, wyłączać pieca, sprzątać po nim kotłowni. Ludzie wypisują takie horrory na temat czyszczenia kotłów, że czasami wydaje mi się że zmyślają. Mam prostą instalację bez zaworów mieszających. Rolę mieszacza pełni bojler 100l. Temperatura na powrocie nie spadła mi NIGDY niżej niż 10 stopni w stosunku do temperatury CO (CO 60st, powrót 50-60stopni). Palę w tym sezonie już prawie 3 miesiące - spaliłem NIECAŁĄ TONĘ retopala... Mam nowy dom 160m powierzchni ogrzewanej, bojler 100l - bez żadnych pomp/sromp ciepła i innych cudów. Wszystko proste i funkcjonalne.

A teraz do brzegu... nie piszę tego, żeby kogoś zdenerwować czy się pochwalić... Wydaje mi się, że to nie PID jest Lordem Vaderem, wydaje mi się że przy zachowaniu zdrowego rozsądku i umiaru oraz odrobiny cierpliwości wszystko może działać tak jak u mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu uwazam ze sa i trafiaja sie na uzytkownikom egzemplarze tgrafne i nei trafne - nawet mowa o nowyn a nei powiedziane ze sprawne wiec jak to powiadal kolega jestesmy jak rodzina wiec wspierajmy sie i trzymajmy razem w ogrzewnictwie :)

Wkoncu z naszych eksperymentow i doswiadczen chcemy by naszym rodzinom i rowniez nam bylo w 4-literki cieplo :)

A jak pracuje Ci zawór 4d nie skacze z otwarciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak palilem z Pid było wszystko ok dopóki nie przyszły utrzymujące się wysokie mrozy. Jak temp z pieca spadła przez konieczność dogrzania bojlera po wykąpaniu się to już sobie nie radził z dojsciem do zadanej temperatury. Chyba nie na tym polega Pid aby przy nim co chwilę grzebać z mocą kotła w zależności od warunków na zewnątrz

Tak masz racje ale np jesli chodzi o mnie to ja osobiscie mailem zalaczona pogodynke i wylaczylem ja bo myslalem ze czujnik swiruje  ale okazalo sie ze to nei to i narazie poki co nei zacznei dzilac pid jak powinien to nei ma sensu zalanczac Pogodynki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak palilem z Pid było wszystko ok dopóki nie przyszły utrzymujące się wysokie mrozy. Jak temp z pieca spadła przez konieczność dogrzania bojlera po wykąpaniu się to już sobie nie radził z dojsciem do zadanej temperatury. Chyba nie na tym polega Pid aby przy nim co chwilę grzebać z mocą kotła w zależności od warunków na zewnątrz

u mnie też spada temp. przy grzaniu CWU ale nie ma problemu z dojściem do zadanej, a moc pieca mam ustawioną na 70% i wszystko pracuje z PID. No i ostatno było za oknem -15

post-53390-0-29999000-1451936639_thumb.jpg

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zwiększysz moc kotła przy mrozach dużo w górę i będzie cacy, ale jak będzie cieplej to będzie Ci przesypywac węgiel do popielnika więc ja taki interes ma gdzieś. Teraz póki co testuje dwustan i super się sprawdza tylko kwestia idealnego dopasowania. Dochodzi do zadanej do 15 min i trzyma jakis czas w zależności od temp na zewnatrz, im cieplej tym dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pracuje Ci zawór 4d nie skacze z otwarciem?

Zawor skacze tylko wtedy gdy traci zadana pieca albo zawyza a tak to jest umiarkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem, że jeżeli ktoś ma jakieś problemy z kotłem, to większość proponuje mu rezygnację z PIDa. Ja używam kotła z PIDem drugi sezon (Defro Komfort Eko 15KW). Przedtem nawet koło żadnego kotła nie stałem. Nie miałem żadnego doświadczenia w paleniu. Muszę napisać, że PID od samego początku robi za mnie wszystko i nie mam z nim ŻADNEGO problemu. Problemem w 90% jest albo zły (zbyt energetyczny ekogroszek, który się spieka) albo bardzo przewymiarowany kocioł. Ja mam nieco przewymiarowany kocioł, ale ustawienie mocy na poziomie 70% (soft 2.4.1) lub -30% (soft do 2.2.8) załatwia sprawę. Poza tym "bezpieczne" bezproblemowe paliwo to najwyżej "Retopal" - nic bardziej energetycznego. Wprawdzie jest trochę więcej popiołu i nie jest to najbardziej opłacalny (cena za 1MJ) ekogroszek, ale nie sprawia żadnych problemów. Palę obecnie "retopalem" już z trzeciego źródła, ale każdy się sprawdził. Ekogroszek kupuję przez internet. Piec czyszczę raz w tygodniu. Czyszczenie polega na zgarnięciu sadzy od górnych drzwiczek poczynając na dolnych kończąc. Do takiego "czyszczenia" nie muszę się przebierać, wyłączać pieca, sprzątać po nim kotłowni. Ludzie wypisują takie horrory na temat czyszczenia kotłów, że czasami wydaje mi się że zmyślają. Mam prostą instalację bez zaworów mieszających. Rolę mieszacza pełni bojler 100l. Temperatura na powrocie nie spadła mi NIGDY niżej niż 10 stopni w stosunku do temperatury CO (CO 60st, powrót 50-60stopni). Palę w tym sezonie już prawie 3 miesiące - spaliłem NIECAŁĄ TONĘ retopala... Mam nowy dom 160m powierzchni ogrzewanej, bojler 100l - bez żadnych pomp/sromp ciepła i innych cudów. Wszystko proste i funkcjonalne.

A teraz do brzegu... nie piszę tego, żeby kogoś zdenerwować czy się pochwalić... Wydaje mi się, że to nie PID jest Lordem Vaderem, wydaje mi się że przy zachowaniu zdrowego rozsądku i umiaru oraz odrobiny cierpliwości wszystko może działać tak jak u mnie.

 

Pozdrawiam

Tutaj sie zgodze ale pozwole sobie dodac ze uzywam tego samego opalu co kolega Woytek i uniego takowych problemow z piecem tzn pid nei ma  wiec to nie mozliwe by moj piec nie akceptowal tego opalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też spada temp. przy grzaniu CWU ale nie ma problemu z dojściem do zadanej, a moc pieca mam ustawioną na 70% i wszystko pracuje z PID. No i ostatno było za oknem -15

A moze kolega dostarczyc fotki z wykresu i wgl jak  sie zachowuje wszystko powrot itp itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kolega dostarczyc fotki z wykresu i wgl jak  sie zachowuje wszystko powrot itp itd 

#92 post  

wcześniej robilem fotkę dla kolegi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz 45 na zaworze to co się dzieje?

zaczyna swirowac spaliny beda siegac ponad 250 a zadana kotla bedzie raczej znow skakac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.