Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmocnienie w w menu mieszacza pozwala ustalić siłę reakcji siłownika zaworu mieszającego gdy współpracuje z czujnikiem pokojowym.

Wyliczana temperatura za mieszaczem jest iloczynem uchybu temperatury pokojowej i wzmocnienia. Czym większe wzmocnienie tym silniej układ reaguje na uchyb temperatury w pokoju.

Typowa nastawa to 10  lub więcej. Jeśli wyliczona temp. na mieszaczu będzie większa od maksymalnej,  to zostanie zrównana z maksymalną, jeśli będzie mniejsza od minimalnej, to zostanie zrównana z minimalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w wersji: 1.74

- Poprawka korekty dla regulatora pogodowego.

Jeśli ktoś zaobserwował u siebie złe korekty to można  wgrać poprawkę. Jeśli nie to będzie ona zawarta w przyszłym oficjalnym wydaniu.

SKZP-02_V_1_74.zip

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcząc z zimnym powrotem chciałem załączyć  na stałe pompę cwu ( mam 2 m dalej zasobnik) i brak reakcji pompa stoi , sprawdźcie u siebie .

 

Uważam że sterowanie zaworem z siłownikiem należy dopracować , przy włączonej ochronie powrotu(50 st) temp spada , a zawór otwarty na 99% i

spada dalej zawór nadal w tej pozyćji ,dopiero jak przekroczy temp ochrony - 50st pojawi się wykrzyknik zawór zaczyna się przyymykać , a temperatura dalej spada.

Zawór się przymyka do zera i piec chodzi żeby dogrzać powrót i tak w kółko. Sądzę że zawór powinien reagować szybciej na spadek temp powrotu i 

lekko przymykać zawór . nie widziałem u siebie żeby zawór był w pozycji pośredniej np otwarty 50- 70% , jest albo otwarty lub zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pief. Aby załączyć pompę CWU na stałe, włącz tryb pracy  CWU na "STALE WŁ" oraz ustaw temperaturę CWU na wartość większą niż masz na kotle. Samo włączenie w tryb "STALE WŁ" oznacza, że sterownik utrzymuje stale zadaną temperaturę CWU, ale gdy jest osiągnięta wyłącza pompę. Jeśli chcesz wymusić ciągłą pracę pompy to dodatkowo ustaw temp. zadaną CWU wyższą niż masz na kotle, wtedy pompa będzie pracowała ciągle.

Co do zaworu. Czy masz prawidłowo wpisany czas otwierania ?. Każdy siłownik  zaworu ma na tabliczce znamionowej (lub opakowaniu) określony czas otwierania. Ten czas trzeba wprowadzić w zakładce MIESZACZ.

Napisz proszę jaki czas otwierania ma Twój siłownik.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wlaśnie zamòwiłem ten sterownik:-)

 

Zanim go otrzymam chciałem się troche przygotować bo kilka spraw jest dla mnie niejasnych.

W instrukcji jest napisane że można sterować pogodowo temperaturą kotła lub temperaturą układu co (str 23).

Ja chciałem żeby pompa co2 ladowala ciagle wymiennik a pompa co1 po drugiej stronie wymiennika (uklad podlogowki) sterowała pogodowo tak zaworem 3drożnym żeby utrzymywać zadana na podlogowce temperature (wedlug krzywej grzewczej)

Temperatura na piecu 45 i chcialem zeby nie byla regulowana pogodowo tylko byla stala.

Obecnie mam dwa sterowniki jeden do pieca a drugi techa do sterowaniem podlogowka i wszystko fajnie dziala ale sterownik do pieca czesto sie wiesza i mam go dosc.

Na techu st 431 jest jeszcze jedna funkcja ktorej tutaj nie widze a mianowicie jezeli temperatura na podlogowce przerosnie ustawiona max temperature to sterownik wylacza pompe zeby nie pompowac za goracej wody w podloge

(w sytuacji jakby np zawor 3drozny sie zepsul)

Kilka moich pytań i sugestii.

Edytowane przez bbela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bbela

jako obiekt korekcji w oknie pogodówki wybierz "MIESZACZ", wówczas pogodówka oddziałuje tylko na zawór, a nie koryguje temp. na kotle.

Wyłączenia awaryjnego pompy nie ma, ale wydaje się być to dobrym pomysłem, więc skłaniam się ku temu żeby dodać taką funkcję.

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://costerowniki.pl/glowna/20-aktualizacja-oprogramowania-v144.html

Nowa wersja softu się pojawiła a tutaj nikt się nie chwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4f6b665973704b39e4e43c91fde72deb.jpg

u mnie SKZP rysuje tak. 12-13 kg/24h mieszanki pół na pół Komoran(500zl/t)z ruską przesiewką (540zl/t).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4f6b665973704b39e4e43c91fde72deb.jpg

u mnie SKZP rysuje tak. 12-13 kg/24h mieszanki pół na pół Komoran(500zl/t)z ruską przesiewką (540zl/t).

To moc kotła spada do kilku procent ? chyba w podtrzymaniu to rysuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymanie przeszedł nad literą P w SPALINY. Moc min 0.3kw max 6kw. Moc palnika 10kw Burner-s 16kw po modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacząłem trochę programować pod androida.

Docelowa aplikacja może wyglądać np. tak:

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0SGtVbkN3eGNtZWs

Aplikacja jest narazie przygotowana na telefony o rozdzielczości 2560x1440 i 1920x1080. Na innych pewnie coś utnie.

 

Oczywiście jest to "PROTOTYP" i nie da się na nim nic zrobić.

Po kliknięciu na wentylator zaczyna się obracać.

Jest to tylko propozycja jak można sterować kotłem. Oczywiście jest to zależne od udostępnienia przez konstruktora protokołu komunikacji z kotłem i posiadania modułu internetowego. Takiego modułu narazie nie ma ale wg informacji producenta jest w planach.

Miłego testowania...

 

Pozdrawiam 

 

@energotop

Widzę, że sterownik ładnie pracuje i życzę niskiego zużycia paliwa. Do postu brakuje informacji o mnożniku czujnika spalin.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poczciwa s3 ma 720×1280 i jest ok. Nic nie tnie. Super wygląda. Nawet lepiej niż apka od ES.

Mnożnik ×1.

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280x720 ma tą samą proporcję więc zadziałało. Podaj proszę linka do aplikacji ES bo prawdę mówiąc to nawet nie wiem o czy "gadasz".

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Google play ESTEROWNIK To jest apka obsługujaca sterowniki Bruli, Ecoal i Defro Smart.

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzą teraz nowsza wersję aplikacji pod nowe sterowniki v3.5 ale póki co jest w fazie testów.

https://esterownik.pl/forum/posty,2245/aplikacje-mobilne-dla-sterownikow-w-wersji-35

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sterownika bruli. Ciężko coś powiedzieć  tylko po instalacji programu z play. Pierwsze co można zauważyć to dwie możliwości połączenia: Bezpośrednio lub przez platformę. To co zaproponowałem to raczej pierwsza możliwość ale chyba duuużo bardziej intuicyjna. Czy kiedyś powstanie platforma dla klientów nie posiadających zewnętrznego IP to inna sprawa.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że trzeba być zarejestrowanym na platformie ES. Zrzuty z pierwszego lepszego stera.

 

Właśnie Twoja propozycja jest o wiele bardziej intuicyjna i mi się bardzo podoba.

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Softu jest adekwatna do sterownika na piecu i Panelu Pokojowego. Czy kiedyś wejdzie do użytkowania to czas pokaże. Narazie zrobiłem PROTOTYP ale do wersji finalnej jest naprawdę długa droga. Ja ze swojej strony mogę wspierać projekt softwarewo, To na czym mi zależy to możliwość obsługi pieca przez użytkownika nie mającego "żadnej wiedzy informatycznej".

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymanie przeszedł nad literą P w SPALINY. Moc min 0.3kw max 6kw. Moc palnika 10kw Burner-s 16kw po modyfikacjach.

można wiedzieć jak ograniczyłeś moc tego palnika?

Dlaczego moc jest ograniczona do 60% - lepsze parametry spalania, pracy..? 

Mam prośbę napisz proszę jakie masz ustawienia w trybie podtrzymania i trybie pracy. 

Mam sterownik skzp-01 i ciągle próbuje dojść do optymalnych ustawień spalania. Zastanawiam się czy lepiej żeby piec dłużej pracował na niższej mocy (ograniczenie modulacji do 50-60%), czy krócej na pełnej i potem długie podtrzymanie...

post-61123-0-90419900-1445856894_thumb.jpg

U mnie pompka obiegu CO (głównego) wyłącza się po osiągnięciu zadanej temp w domu (21°C) co widać  na wykresie. Zawór 4d nie zamyka się aby podłogówka mogła cały czas pobierać ciepła wodę. 

Edytowane przez Łukasz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie parametry na niewiele się zdadzą bo zapewne palimy różnymi paliwami a i mamy różne kotły- chyba ;).

Palnik został zmodyfikowany tzn zmniejszony o 1/4 i zostało zmienione napowietrzanie palnika. Dlatego ustawione mam 60% w modulacji żeby "przeciwdziałać" bezwładności kotła. Jeśli bym ustawił 100% to przy obecnym zapotrzebowaniu ciężko by mu było wyhamować i by się odstawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.