Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Animus napisał:

To taka panika jak wczoraj wszyscy pojechali tankować samochody paliwem.

Witam.

To chyba powinienem być Kaszpirowskim...... albo trochę życie mnie nauczyło. We wtorek jakoś tak patrząc w internecie na ruchy wpadłem na głupi pomysł , a że było rano i stacja benzynowa niedaleko wsiadłem za kółko i zatankowałem jeden samochodzik (477litrów ON) i wróciłem, wiozłem drugi samochodzik napoiłem (572litry ON) w cenie 5,24zł za literek. A wczoraj jadąc patrzę a tu 6,60zł za literek [̲̅$̲̅(ツ)$̲̅] ... hm..hm... 1,36zł/litr drożej. Myślę sobie niezła dniówka... 1049litrów x 1,36zł...... 1425zł  ᕦ(ツ)ᕤ

Już pisałem wcześniej. Niebawem włodzio (k)putas zakręci rurkę z czarnym złotem i myślę że 11-12zł za literek będzie jak nic  (ツ)╭∩╮

Obym się jak najbardziej pomylił, czego sobie życzę, ale za długo stąpam po tym gruncie żeby takie wydumki w moim starym łbie bez powodu się nie rodziły.

YARO

 

959737402_Beztytuu.thumb.png.37534418d7884c612b9fc375089d2ccc.png

 

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, YaroXylen napisał:

A wczoraj jadąc patrzę a tu 6,60zł za literek

Taka sama spekulacja jak z grochem. Podobno najlepsi już po 10 mieli i krzyczeli wojna, kupujta ile się da, jutro po 15 będzie. Ale tutaj była reakcja natychmiastowa i teraz handlują mineralną i hoddogami.

U mnie na orlenie ON 5.79. PB 5.69.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi się dzielić i mieć konkurencję w skubaniu klientów. Pozory trzeba stwarzać. Karą za takie windowanie cen powinno być całkowite, w miarę możliwości, omijanie tych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam.

zatankowałem jeden samochodzik (477litrów ON) i wróciłem, wiozłem drugi samochodzik napoiłem (572litry ON) w cenie 5,24zł za literek. A wczoraj jadąc patrzę a tu 6,60zł za literek [̲̅$̲̅(ツ)$̲̅] ... hm..hm... 1,36zł/litr drożej. Myślę sobie niezła dniówka... 1049litrów x 1,36zł...... 1425zł  ᕦ(ツ)

U mnie 20 groszy drożej, dziś tankowałem 30l , 6 zł. jestem w plecy.takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ?. Teraz może być dowolna stacja identycznie wyglądająca. Zresztą nieważne. Zgłoś mu i tyle. Skoro zrywa umowy to zobaczymy czy zerwie sam ze sobą 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego konfidentem. To nie jest podpiedzielanie sąsiada do US że koszyki na lewo na targ plecie. Jeśli uzgodnili zasady to niech się ich trzymają. Żaden konfident. Zwykła uczciwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuś to kapuś. Uczciwie, to byłoby tę stację spalić. Ale to ostatnia, która ma paliwo. Inne nie są Orlenu, więc monopolista zcisnął im pętlę na szyi i zostały z samymi  hotdogami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2022 o 22:19, HarryH napisał:

Kapuś to kapuś.

Wg mnie źle to pojmujesz. Oszustwo powinno być napiętnowane. Ktoś oszukuje społeczeństwo, czyli Twoich braci, Twoje Państwo. W sumie Ciebie, bo utrzymuje się z Twoich podatków. 
Ja wiem, że nie sra się we własne gniazdo ale jak strzela do mnie kamrat to wyrywam mu broń i trzymam go mocno. W lewej ręce mam jego broń, prawą go prowadzę pod sąd. Albo walczymy razem, albo osobno.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajaj się. Wszyscy zapłacimy cenę za to co zrobiła Rosja. Sankcje są bronią obosieczną, ale są niezbędne w obecnej sytuacji. Pozostaje to przeczekać i płacić. Grzać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleć koledzy jak zmniejszyć straty ciepła, poprawiać spalanie, zmniejszy to trochę koszty grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był zimny chów, a teraz modny 'tryb sauna' - jak ktoś nie może zjechać na termostacie kilku stopni, bo lubi w gaciach biegać to płaci. A zupełnie poważnie to w obecnych czasach dobrze, że w ogóle mamy co ogrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mogą być dylematy typu mocniej grzać, czy coś lepszego zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Oldek napisał:

Koledzy, zacznijcie zaopatrywać się w opał na sezon 22/23. 

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8368433,chiny-rosja-wegiel-wojna-ukraina-sankcje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie niedobrze z kasą lub dostępnością to zawsze można siedzieć w czymś trochę cieplejszym przy 18-19 stopniach. Zużycie znacząco spadnie. To jeszcze żaden dramat taka temperatura. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej kupić tylko jeden worek węgla i jak zrobi ci się zimno, zakładasz na plecy, latasz z nim w koło chałupy. takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Edytowane przez Animus
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carinus napisał:

Niedługo mogą być dylematy typu mocniej grzać, czy coś lepszego zjeść.

Dzisiaj trochę ten dylemat rozwiązałem- kupiłem 2 łańcuchy i dużo oleju do piły.

Bedziem rżnąc i rżnąć, a po ostatnich wichurach jest tego dużo - pewnie na 2-3 sezony starczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.