Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

A niby czym chcesz to przywieźć. Samolot nie poleci bo i my i Rosja dla nas zamknęła drogę powietrzna, droga morska zamknięta przynajmniej przez Duński Maersk (z wyjątkiem pomocy humanitarnej).

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już żałuję że swój zwykły kociołek oddałem na złom. Ale jak tak dalej będzie to w przyszłym roku organizuję jakiś i wpinam go w instalację. Husqvarna leży i czeka Mieszkam na terenach wiejskich,więc mam dostęp do lasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz zapłacić za ten węgiel, gdy banki nie działają? W dywanach? Skąd wagony i lokomotywy, jeśli brakuje ich nawet na zaopatrzenie armii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, synek03 napisał:

Samolot nie poleci

Transport węgla samolotem to brawurowy pomysł.

4 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Ja już żałuję że swój zwykły kociołek oddałem na złom.

Mój kocioł poszedł na złom w zeszłym tygodniu - mam podobne odczucia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@synek03 nie wiem czy całość, ale na pewno większość importu węgla z Rosji odbywa się koleją.

@HarryH nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale domyślam się, że te sklepy raczej nie kupują bezpośrednio z Rosji tylko jest jakiś główny importer, który chyba bez problemu może zawieść gotówkę w walizce.

Poza tym dwa rosyjskie banki nie zostały jeszcze odcięte od SWIFT.

Niemniej jednak embargo na ten węgiel to pewnie tylko kwestia czasu.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sklepy należą wprost do ruskich firm. Poza tym kto będzie sie babrał w workowanie, gdy ciepłownie i elektrownie kupują wszystko na pniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, HarryH napisał:

image.thumb.png.8a07ae1ce4202b37d8913294239012c8.pngTo już poziom, przy którym grzałka+prąd są tańsze od węgla.

To może jakieś zakłady ? W poniedziałek będzie powyżej 2000 zł. czy nie będzie ?

 

Screenshot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten sklep Sambudrola i skubani potrafią w ciągu dnia dwie podwyżki machnąć. Kto wie czy jutro rano nie będzie 2099?

Edytowane przez Skylux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Niemniej jednak embargo na ten węgiel to pewnie tylko kwestia czasu.


Nie sądzę. Na tym węglu jadą elektrownię w EU. Oraz na ruskim gazie. Embargo może i się pojawi, ale za rok, dwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawiecki: "Polska jest w stanie w każdej chwili wprowadzić embargo na rosyjski węgiel. — Potrzebuję jednego słowa zapewnienia z Unii Europejskiej, że Polska nie zostanie ukarana za ten krok".

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/sankcje-wobec-rosji-morawiecki-jestesmy-gotowi-na-embargo-na-wegiel-z-rosji/72958b2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EU musi się zgodzić. Spokojnie. Na razie nic się nie zadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiają będzie trzeba trzymać się ciepło. Wątpię czy tak na szybko wymyślą plan awaryjny dla użytkowników węgla, bo chyba nikt nie myśli, że nasze górnictwo podoła zapotrzebowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję od kilku dni Karlika kupić. Nie mów nic. Zaraz będę palić meblami chyba (potrzebuję jeszcze nieco węgla do końca sezonu, a po dwa tysiaki płacić za ruski nie zamierzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że edytować posta nie mogę... Rublami będę palić. Najtańszy opał teraz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, miklo napisał:

Zaraz będę palić meblami chyba

Witam

Ojejku pozostają jak zwykle w zanadrzu opony... mocny ogień i czarny dym(maskujący), a swoją drogą u mnie po całej miejscowości zbierali dzisiaj żółte worki (PET) ... zapewniam że mocniejszy towar niż ruski węgiel 🤣😁😆 do tego skuteczna broń gazowa ......

YARO

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w tym temacie o dyskusję ogólną o cenach opału, prognoz itp. W zielonej ramce znajdują się linki do tematów o poszczególnych rodzajach opału, gdzie można prowadzić bardziej konkretne rozmowy:

ekogroszekpelletwęgiel inny niż ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 21:35, YaroXylen napisał:

opony... mocny ogień i czarny dym(maskujący),

Opony da się spalać bezdymnie , płacicie za wywóz śmieci które i tak podpalą na wysypisku zamiast zbudować przydomową spalarnie śmieci i mieć darmową energię .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.