Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

A ja dopiero co pompę ciepła kupiłem dobre ale wyjście mam bo oprócz zdemontowania kotła na ekogroszek mam rezerwowego MPM-a a na grawitacji mam dwa kalafiory to być może nie zamarznę ,kutfa tylko kto to popodłącza hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wspomniał ze pompiarze będą mieć przegwizdane gdy prąd wyłączą. Ja też nie mam w obiegu glikolu i mieć nie będę, dlatego usilnie myślę nad rozwiązaniem awaryjnego odpalenia pompy buforowej i pracy obiegu grzewczego na zasilaczu. Monoblok będzie wtedy funkcjonował jak zwykły grzejnik, ale to wystarczy żeby nie zamarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, carinus napisał:

Ktoś już wspomniał ze pompiarze będą mieć przegwizdane gdy prąd wyłączą.

A widziałeś teraz jakikolwiek kocioł, który nie wymagałby prądu do działania? U mnie w domu na szczęście kominek jest i sporo drewna w zapasie, ale bez prądu to długo nie pociągnę. Co z tego że mam PV, skoro bez zaislania też nie działa

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za urządzenie i na jakiej zasadzie to ma działać?

To gromadzi energię magnesując coś czy co bo z opisu nie kumam?

Jeśli gromadzi energię to czemu ją podają jako moc a nie energię?

Co oznaczają te parametry motot consumption "idle" "full load"?

1 minutę temu, mkwapisz napisał:

A widziałeś teraz jakikolwiek kocioł, który nie wymagałby prądu do działania? U mnie w domu na szczęście kominek jest i sporo drewna w zapasie, ale bez prądu to długo nie pociągnę. Co z tego że mam PV, skoro bez zaislania też nie działa

przecież możesz awaryjnie się podpiąć do tych paneli. 

Spokojnie telefon/TV/lapka zasilisz w dzień a jak pokombinujesz to może i UPSa być do tego zaprzągł.

Czyli widzę, że nie jesteście przygotowani na 1-2tyg wyłaczenie pradu? Ja jak pisałem 1-2 dni na luzie pociągnę bo sobie odpalę auto i z przetwornicy zasilę pompkę ale paliwo szybko się skończy jadąc w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnijcie nabrać wcześniej wody w kanki, do picia i mycia, bo pompy w wodociągach też są na prąd, a przepompownie gówien również na niego działają. 😄

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodociągi maja agregaty prądotwórcze, przynajmniej u mnie. A i maszyna parowa się znajdzie Nieznany Wrocław – wieża ciśnień Na Grobli | www.wroclaw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piastun napisał:

co to za urządzenie i na jakiej zasadzie to ma działać?

To gromadzi energię magnesując coś czy co bo z opisu nie kumam?

Jeśli gromadzi energię to czemu ją podają jako moc a nie energię?

Co oznaczają te parametry motot consumption "idle" "full load"?

Dobrze, że zadajesz pytania, ale jest ich zdecydowanie za dużo na raz, więc na wszystkie nie jestem w stanie odpowiedzieć.

To jest generator z ogromnej rodziny free energy, tak wygląda jego prototyp:

 

A tak robią to amatorzy zastępując elektronikę kołem zamachowym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

A w razie czego zawsze można olać gwarancję i wypruć wymiennik z monobloka i wstawić go do piwnicy i po sprawie .

Taniej będzie dolać nawet niewielką ilość glikolu albo dołożyć jakąś małą pompkę z UPS-em na by-pasie, żeby wymusić cyrkulację wody.

Godzinę temu, mkwapisz napisał:

A widziałeś teraz jakikolwiek kocioł, który nie wymagałby prądu do działania? U mnie w domu na szczęście kominek jest i sporo drewna w zapasie, ale bez prądu to długo nie pociągnę. Co z tego że mam PV, skoro bez zasilania też nie działa

Dlatego usilnie staram się wybrać najlepszy sposób na zabezpieczenie automatycznego uruchomienia pompy obiegowej. Kociołek też mam w rezerwie i trochę drewna na kilka miesięcy. Przetwornica i samochody to dla mnie za mało.

53 minuty temu, o6483256 napisał:

Tylko nie zapomnijcie nabrać wcześniej wody w kanki, do picia i mycia, bo pompy w wodociągach też są na prąd, a przepompownie gówien również na niego działają. 😄

Dlatego przezorny, (to ja) ma własne ujęcie przebadanej wody, zdatnej do picia i zbiorniki z deszczówką do innych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Animus napisał:

To może jest coś nie tak, albo mycie raz na tydzień.

Witam.

Raz na tydzień? Osobiście wydaje mi się że jak na CWU to sporo zważywszy że to jest zużycie dzienne energii el. 7,5kWh przy COP3(ok) wyjdzie 22,5kWh... gdyby grzać grzałką z COP1.... ale mam "kaczki w domu" i nic na to nie poradzę.(ツ゚)

Myślę że gdyby takie zużycie było przez cały tydzień to raczej byłby wstyd i z daleka byłoby czuć.... 🙂

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damdam napisał:

image.thumb.png.3a98b9dfd590bf9aa6e803f31a4e83a1.png

Ale objętościowo bez zmian😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ryni napisał:

A tak robią to amatorzy zastępując elektronikę kołem zamachowym:

Dziwi mnie po co oni to budują ogólnie wiadomo że to nie działa .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus312 Działa... na wyobraźnię. Ogólnie wiadomo że gdyby to było takie proste i oczywiste, problem z zasilaniem domów już dawno by nie istniał, tak jak całość systemów energetycznych.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcus312 napisał:

Dziwi mnie po co oni to budują ogólnie wiadomo że to nie działa .

Widocznie oni tego nie wiedzą i dlatego im działa. :)

  • Lubię to 2
  • Nie zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaa... działa....

Najpierw włożyć energię po to, by wprawić w ruch koło zamachowe, a potem po odjęciu strat na tarcie powietrza, opór łożysk, przeniesienie napędu, wyciągnąć może 3/4 tej energii.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego zasilania awaryjnego kotła taki film znalazłem. Wydaje mi się to najlepsze co może być. Nigdy nie było zaników napięcia u mnie więcej jak z 2 do 4-5 godzin raz - dwa w roku. Jeden raz coś na trafo się powaliło to walczyli do od wieczora do rana. Poza tym nie ma z tym problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 14:51, piastun napisał:

W sumie to jak jesteście do tego przygotowani?

tak jak od lat, pudełko świeczek, książki i baniaki na wodę

w razie w w czasie mrozów żarcie na balkon

piecyki zadziałają nawet bez pompy

i się ugotuje i umyje i ciepło i światło będzie

trochę to przedpotopowe ale sprawdzone  - awarie i przerwy w dostawie prądu się zdarzały

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zasilania awaryjnego powrócił po serii doniesień o problemach z paliwem, awariach bloków energetycznych i zapowiedziach black out-ów nawet w lepiej zarządzanych krajach. Tak więc nie mając do tej pory żadnych problemów z siecią i zasilaniem, dmucham na zimne, zwłaszcza że mam monobloka pod ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie dobre wieści . Jado z wunglem (do kogo i ile nie wiadomo )

 

IMG_20211109_160616089.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym kierunku jechały? Możliwe że wywożą dla tych co zaoferowali więcej za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę Wrocław główny , jednak chyba tam też jest rozjazd i nie koniecznie musi jechać na glowny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carinus napisał:

 Tak więc nie mając do tej pory żadnych problemów z siecią i zasilaniem, dmucham na zimne, zwłaszcza że mam monobloka pod ścianą.

Wiem że masz kocioł na paliwa stałe, ale nie do tego się chcę odnieść. 

Przy PC jako jedynego źródła ogrzewania (coraz więcej takich układów) to chyba jedynie agregat. Do tego wcale nie jakiś zabawkowy tylko markowy na miedzi zrobiony i mocy też musi mieć trochę żeby pociągnął pompę i grzałki. Z drugiej strony takie ogrzewanie agregatem to mega koszy wygeneruje w dłuższej perspektywie. Używanie agregatu powiedzmy około 6KW da miesięczny koszt paliwa na poziomie dziesięciu tysięcy albo i więcej przy pracy ciągłej. To jest masakrycznie drogo. Ale taki scenariusz można przyjąć przy zakręconym kurku na wschodzie. Jak się zrobi -20 to przerwy w dostawach prądu mogą być bardzo dotkliwe dla ogrzewania typu PC w wersji solo. Dlatego nie ma się co obrażać na paliwa stałe i coś alternatywnego zostawić, bo można się mocno zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.