Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista cena 1 kWh gazu i prądu


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, HarryH napisał:

To się nazywa śliwowica. 

Kiedyś wspominałem o możliwościach robienia czegokolwiek wykorzystując prąd i sprzedaż tegoż, zapewniającą środki do zakupu w okresie zimowym. Alkohol też jest dobrym środkiem płatniczym, jak ktoś potrafi zrobić wyjątkowo dobry, to zyski mogą się pomnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle się nie dogrzewał zbytnio w okresie zimowym tym "środkiem płatniczym", bo może to destrukcyjnie wpłynąć na niego i jego produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzić trza umieć.. no i z dystrybucją na większą skalę jest problem..

Z robienia "czegoś" prądem tylko bitcoiny itp mi przychodzą do głowy żeby był to dochód prawie pasywny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy, to i ja podrzucę swoje przemyślenia. Wg mnie przyszłością naszego kawałka Europy powinien być biogaz. Niemcy już wyczuli temat i powstaje tam dużo mikrobiogazowni. W naszym kraju marnuje się gigantyczne ilości biomasy, która mogłaby posłużyć jako wkład do biogazowni. Kilometry kwadratowe poboczy dróg krajowych ekspresowych i autostrad, zarastające trzciną zbiorniki wodne, masa resztek pozrębowych w lasach. Nie będę wspominać, że to wszystko, rozkładając się na próchnicę rozkłada się między innymi na CO2. A żeby tak zmagazynować w okresie wegetacyjnym te wszystkie źródła materii, a zimą niech posłużą jako źródło gazu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie i rozpasanie obowiązujacego prawa, co do takich nowości, koszty uzyskania pewnie przerosną obecne dostępne paliwa.

U nas chyba jeszcze nie jest tak źle...
https://businessinsider.com.pl/firmy/holenderskim-firmom-energetycznym-grozi-fala-bankructw/e0cv3ke

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vlad1431 napisał:

Znając życie i rozpasanie obowiązujacego prawa, ,,,


NIE, nie i jeszcze raz NIE.

To Nas zniewolono.
Rozpasanie i swawola została nam wszczepiona, byśmy nie mieli umiarkowania w życiu.
No, bo kto w przeszłości, chadzał w zimie po chacie w krótkich gatkach i podkoszulku, delektując się "sztucznymi" pomidorkami z Niderlandów.  
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zgodzę, chyba nawet w 100%. Jak miałem 15 lat, mieszkając w nieocieplonym domu, z oknami, gdzie firankami ruszało, spalaliśmy 5 ton węgla i 7 ton koksu za jedną zimę, ale to rodzicom zamarzyło się mieć 300m2. Temperatura spadała nawet do 14tu stopni, a przy 16tu się musiałem rozbierać, bo było mi za ciepło. Teraz dla mnie optymalnie jest 18° i cała rodzina się do tego przyzwyczaiła. Powyżej jest dla mnie po prostu za sucho i mało komfortowo. Dlatego nie wyobrażam sobie 21° w pokoju w zimie. Ale to nie o to cały czas chodzi, bo koszty ogrzewania powinniśmy minimalizować na każdym kroku i nie chodzi o oszczedzanie, tylko o zdrowy rozsądek, np z powodu tego, że im wyższa temperatura, tym lepiej rozwijają się wszelkiego rodzaju pasożyty, nie mówiąc o tym, że jak wyjść na zewnątrz na mróz z pomieszczenia w którym jest nawet 23°. Natomiast według mnie, większość to i tak spekulacje na poziomie światowym, a zwiększenie zużycia i zaostrzanie norm swoją drogą. Ale jak tu nie zaostrzać norm, jak dzieje się np coś takiego. Ale jak zwykle temat skierowany do zwykłego zjadacza chleba, a słupki, tak jak w komentarzach piszą, w korporacjach muszą rosnąć. https://zielona.interia.pl/eko-niezbednik/news-wielki-mur-elektrosmieci-w-tym-roku-na-smietniska-trafi-57-m,nId,5581361

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tony elektrośmiecia możemy podziękować działom planowego postarzania produktu...

https://biznesalert.pl/prezydent-serbii-nie-stac-nas-na-gaz-w-cenie-proponowanej-przez-rosje/

a tu coś o gazie ze wschodu, fajna podwyżka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle się kupuje na własność a nie dzierżawi. Przy dzierżawie musisz kupować gaz z jednego źródła a oni doją ostro.
Jak 1kwh przy dzierżawie kosztuje 47gr to na chwilę obecna taniej wychodzi ogrzewać prądem w drugiej taryfie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wygląda gdy butlę ma się na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier miesiąc temu płacił 2.40/ litr przy własnej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemyslaw85 napisał:

Butle się kupuje na własność a nie dzierżawi. Przy dzierżawie musisz kupować gaz z jednego źródła a oni doją ostro.
Jak 1kwh przy dzierżawie kosztuje 47gr to na chwilę obecna taniej wychodzi ogrzewać prądem w drugiej taryfie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

On ma w ciągu roku/dwóch mieć podciągniętą nitkę. Dlatego dzierżawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu tankowałem własną butlę za 2,25/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Okopowy napisał:

Ja miesiąc temu tankowałem własną butlę za 2,25/l

Ktos tu nas w *** robi na stacjach benzynowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LPG do celów grzewczych nie ma akcyzy. Na LPG do auta natomiast jest. Cała tajemnica.

Dodatkowo tankując całą butlę np. 3000 litrów możesz dostać lepszą cenę. Kilka miesięcy temu dostałem w firmie ofertę na dostawę diesla do zbiornika. Cena za litr była niższa o grubo ponad złotówkę względem stacji benzynowej i normalnego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze a mnie zastanawia jedno... Jest taka nagonka na eko... Ok rozumiem, nowe technologie, pompy ciepła, docieplenia, dopłaty , itp itd... ale dlaczego ubija się zwykłego"Kowalskiego" za to że ma zużycie na poziomie 130 kilowatogodzin i wtedy płaci ponad 90 groszy... Fajnie to eko... Echhh

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem fakturę za energię elektryczną ...

 Suma do zapłaty podzielić przez ilość kWh i wyszło  93,9 gr/kWh

Połamać grosza się nie da więc jest to 94 grosze za 1 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energa - taryfa G12W. Od 05.08.2021 do 11.10.2021.

Kwota faktury /  ilość kWh = cena za kWh  0.6524 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła w polskich warunkach wg unijnych standardow można porównać do kopciuchow końca ubiegłego wieku.

Średnioroczne copy powietrznych są w okolicach 3, warunek to b. Dobrze ocieplony dom i podłogowa a do wyprodukowania 3kwh energii cieplnej zjadaja 1kwh pradu co po razy oko odpowiada 1kg węgla, plus sprawność elektrowni, przesyłu itp itd.

Jedyna różnica w stosunku do źle prowadzonego kopciucha to brak dymu z komina, za to mamy totalny kataklizm jak zabraknie prądu w zimowe wieczory ;). Mając kopciucha albo kocioł na paliwo stałe moznajakos awaryjnie pompkę CO czymś pogonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bida jak padnie prąd a w domku nawet komina nie będzie. Szczególnie na wsi, gdzie infrastruktura jest taka, że czas się zatrzymał 50 lat temu i byle wiaterek powoduje brak prądu przez minimum 2-3 godziny. A zdarzały się już zimą awarie kilkudniowe. Pamiętam takie mimo, że żyje 30 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega jacek80 stalkuje i mi musuje moje wpisy ;).

A wracając do meritum i mnie na wsi ostatnio mieliśmy przedsmak planowanych stopni zasilania ;). Powiało trochę i wyłączyli prąd na parę godzin. Potem włączyli ale.tylko 2/3 faz 😉 I ten stan już trwał 3-4 dni. Więc ludzie którzy akurat na tej fazie mieli lodówki i kotły musieli rozciagac pajęczyny w domu.

Strach pomyśleć gdyby było z -20oC.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie stalkuję, czytam sobie czasem tematy i jak się zgadzam z wypowiedzią to klikam odpowiednia reakcję a jak się nie zgadzam to również klikam. Chyba po to to jest? Zwyczajnie nie zgadzam się jak ktoś twierdzi że z węgla wyciągnie średniorocznie 80% sprawności i na podstawie tego usiłuje dowodzić ze węgiel wyjdzie 50% taniej od gazu. 

 

Co do tematu to średnioroczny koszt kWh z gazu po obecnych podwyżkach wychodzi mi okolice 19-20 groszy. Do węgla nadal nie mam zamiaru wracać xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.