Skocz do zawartości

robert1991

Stały forumowicz
  • Postów

    403
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez robert1991

  1. Nie widzę zaworów bezpieczeństwa, jaki to dokładnie bufor? Dobrze jest podzielić naczynie na dwa. Jedno przy kotle np. 50L a reszta przy buforze.
  2. UWAGA baza nie stanowi zamkniętego katalogu. Oznacza to, że jeśli dane urządzenie lub materiał spełnia wymagania techniczne programu Czyste Powietrze, a nie zostało zgłoszone przez producenta do przedmiotowej bazy, to w dalszym ciągu istnieje możliwość umieszczenia tego urządzenia/materiału we wniosku o dofinansowanie (beneficjent jest zobowiązany do dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań technicznych programu Czyste Powietrze);
  3. Jest jeszcze kolejny bliżniak Defro BIO Slim z wentylatorem.
  4. To nie narysowałeś rury do zbiornika wyrównawczego. Poza tym moim zdaniem ok. Brakuje zaworów zwrotnych na schemacie.
  5. Na pewno nie masz zapotrzebowania domu na poziomie 12KW w chwili obecnej.
  6. @kult5 może mieć całkowitą racje, u rodziców przy zastosowanym laddomacie z wkładką 72 stopnie na kotle jest cały czas 77 stopni, niezależnie czy woda w buforze przed ładowaniem ma 40 czy 50 stopni, poprostu przy większej temperaturze laddomat pozwala więcej wody zabrać z bufora, po temperaturze spalin należy wnioskować że moc jest różna, zobacz jak długo będziesz ładował bufor przy 50% i 100%
  7. A temperaturę spalin masz taką samą na 50% i 100%? Może to kwestia ciągu kominowego. Spróbuj delikatnie uchylić wyczystkę w kominie i zobaczyć czy coś się zmieni.
  8. Jestem przekonany że osoby które odradzają HG palą w nim bez bufora, ochrony powrotu albo mokrym drewnem, albo wszystko naraz.
  9. Dokładnie wystarczy zagrzać czapkę bufora. U mnie podłączenie bufora wygląda jak poniżej. Reszta schematu nie jest poprawna.
  10. Rodzicom zamiast starego kopciucha zamontowałem HG + Bufor 2500L. Dom jak poniżej: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/67i8 I są zachwyceni. Przy temperaturze około 0 stopni - palą codziennie około 7h (jak były większe mrozy to około 10h), z tym że przy rozpalaniu jeszcze jest ciepło na górze bufora i dom się nie wychładza. Najbardziej sobie chwalą to że mogą rozpalać o której chcą 10, 11 czy 13 i jest ciągły dostęp do CWU - czego wcześniej nie było.
  11. Masz coś oprócz pompy pomiędzy kotłem a buforem? Ok, doczytałem ze Lazar wyposaża kocioł w zestaw z ochroną powrotu. Jak usuniesz bufor - będzie tylko gorzej, bo twój dom ma zapotrzebowanie około 10KW a Ty masz kocioł 22KW.
  12. Z czasu na jaki "wystarcza" Ci ciepło w buforze - wynika że masz zapotrzebowanie na poziomie 5KW - a więc spalanie +/- odpowiada zapotrzebowaniu. Powiedz jak masz rozwiązaną ochronę powrotu.
  13. Mógłbyś się podzielić wynikiem z Cieplowlasciwe.pl , jak to się ma do założeń?, lub chociaż opisać dom oraz jak jest ocieplony.
  14. No tak wymień kocioł za 15k, to jest najlepsze rozwiązanie. Przy tym kotle przewymiarowanie nie stanowi dużego problemu bo potrafi on nisko schodzić z mocą, ale do tego postu powinni być odsylani wszyscy którzy chcą kupować na zapas. Zapotrzebowanie napewno by wzrosło gdyby kilka dni było takich mrozów.
  15. Musisz mieć ograniczoną moc palnika skoro kocioł nie może nabić tego buforka do pełna.
  16. Rodzicom taki zamontowałem tylko ze 2500l, izolacja nie pasowała. Może będziesz miał więcej szczęścia.
  17. Przy tym kotle zapewne straty postojowe bufora zjedzą korzyści. A kolega pospisz napisał ten post z nutą ironii, tzn żartował
  18. Bufor ma sens przy kotłach które słabo sobie radzą na małych mocach, lub zapotrzebowanie na moc budynku w okresach przejściowych jest poniżej mocy minimalnej kotła. Kotły RTB nie należą do takich przypadków.
  19. robert1991

    Kocioł DS MPM

    Te 23gr podałem za samo ciepło bez opłat stałych, taką cenę mam w mieszkaniu - 63,64zł/GJ
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.