Skocz do zawartości

papen76

Stały forumowicz
  • Postów

    1 555
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Treść opublikowana przez papen76

  1. Dziękuję! Znalazłem jeszcze jedna sugestie na elektrodzie, że może być przytkany syfon od kondensatu. Kocioł nowy, pierwsze odpalenie w zasadzie od montażu. Ale to już musi serwisant się tym zająć. Dziękuję jeszcze raz za szybką odpowiedź [emoji106]
  2. Udalo się rozwiązać problem? Właśnie u mnie stało się to samo. Kocioł pochodził może z 1.5 godziny i błąd 2951. Zaczął hałasować i nie grzeje. Reset przez odłączenie od sieci nie pomaga...
  3. (...) Pellet w Szwajcarii podrożał jednak z 4.95 CHF na 7.20. Czyli tona pelletu dobrej jakości kosztuje tam ok. 2200 zł przy dzisiejszym kursie franka.
  4. U mnie w "mrówce" ceny 1900, 2000, 2200 i 2300 w zależności od rodzaju. Jak zaczynałem palić pelletem, to był po 500... Ech...
  5. Tak jeszcze a propos bufora, ładne rzeczy ludzie robią [emoji16] https://www.instagram.com/p/CaAB4TXNdAt/?utm_medium=share_sheet
  6. No to przy założeniu, że grzejemy 500 litrowy bufor od 30 do 60' wyglądałoby to tak: V bufora * dT * współczynnik ciepła właściwego wody 500*30*0,00167=25kWh BTW. Z obliczeń Sambora z jego ciepłomierza wyszło, że realnie z kilograma peletu wyciąga 4.1 kWh. PS. Właśnie rozmawiałem z moim dostawcą peletu, na początku września 670, dziś 1200 za tonę i może będzie w przyszłym tygodniu dostępny.
  7. Tutaj dobrze by było znać zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło. Ja osobiście dobierał bym tak, żeby przy największym odbiorze kocioł odpalał się 3-4 razy na dobę. To chyba taki sensowny kompromis. Potem w okresach przejściowych tych rozpaleń będzie mniej. Z tego, co czytałem na forach to przy pelecie najczęściej pojawiały się pojemności 300-500-800 litrów.
  8. Przy takiej konfiguracji to może spróbuj pracy od harmonogramu. Tu już musiałbyś doświadczalnie to zrobić. Może lepiej będzie, gdy włączy się 3-4 razy na dobę, ale za to na dłużej? Ja mam łatwiej, bo podłoga na stałe na 30 a nadganiaja kaloryfery na 40... Obecnie ok. 6 odpaleń na dobę.
  9. @madjaro Miałem ten sam problem z kaloryferami, ustawione na 40, skok temperatury o kilkanaście stopni w górę, zawór Afriso. Pomogla zmiana zakresu proporcjonalności z dwa na pięć. Stała czasu całkowania 160, tu bez zmian. Teraz przebija mi o 1,5 - 2 stopnie, wcześniej o 12-15.
  10. [mention=86557]jasio[/mention] obejrzyj ten filmik: Tu znajdziesz odpowiedź, dlaczego jedni chwalą bufor za komfort i oszczędności, a drudzy bufor wywalają z instalacji :) Polecam wątek na innym forum, "Jak to się robi, czyli bufor ciepła". Potężny, ma już 15 lat! Gdzieś koło 25-40 strony (nie pamiętam) znajdziesz wpisy Piczmana, to w zasadzie powinno wystarczyć. Gość zrobił bufor od zera i zadowolony [emoji16] Tajemnica bufora jest kręcący się zlad wody i warstwowe ładowanie.
  11. Działa ok od 2016 r. W innych ustawieniach grzebałem i teraz muszę dopytywać [emoji16] Trzymam teraz pelet w domku gospodarczym i jednak chyba jest tam za duża wilgotność, a i pelet trudny (ciężki, dawka z testu 2400 g). Ale póki co zostało mi 1800 kg, jesteśmy w połowie sezonu. Do połowy kwietnia powinienem dociągnąć.
  12. [mention=95979]Banan15[/mention] a jaki Ty właściwie masz kocioł? Jaki palnik?
  13. Dzięki wielkie! U mnie było 4 z jakiegoś powodu, pewnie sam kiedyś pogrzebałem, a teraz mi się alarm nie włącza po trzeciej próbie odpalenia [emoji51]
  14. Panowie, jaki macie czas detekcji braku paliwa? Ustawienia serwisowe > Palnik
  15. U mnie tak to wygląda: Przeważnie w ciągu 6 minut płomień zaczyna rosnąć do 100%, ale ja mam trudny pelet.
  16. U mnie Play szwankował i pomagało tylko wyłączenie i włączenie modemu mobilnego internetu z zasilania...
  17. BTW. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale chyba zaczęli montować kipi z wentylatorem wyciągowym. Gdzieś o tym czytałem, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. To sterowanie mocą przy paliwach stałych zawsze będzie w jakimś stopniu problematyczne, zwłaszcza na tych niskich mocach. Z drugiej strony gazowcy i pompiarze mają podobny problem. No ale to już inna bajka.
  18. Wiesz, tu wiele zależy jaki to kocioł, jaką instalacja, jakie zapotrzebowanie na ciepło... Kipi daje rade pracować na 3kW w sposób ciągły, należy tylko ustawić odpowiednio nadmuchy i histerezy kotła. Da się to zrobić. Na wykresie masz wycinek pracy mojego kotła. Miałem coraz więcej rozpaleń aż kocioł sam wszedł w pracę ciągła na tych samych ustawieniach. Jak zrobiło się cieplej, to sam wrócił do cyklicznego rozpalania.
  19. Sprawdzałem, czy się utrzyma przez godzinę. Dało radę, ale przy moim wymienniku taka praca to tylko grzanie powietrza w kominie [emoji16] Coprawda teraz mam moc minimalną 4 kW, ale dzięki temu stabilniej rośnie płomień na rozpalaniu i lepiej się dopala na wygaszaniu. Kolejne moce to 8 i 16 kW. U mnie taki sposób się sprawdził najlepiej.
  20. Tak wygląda u mnie praca na 3 kW. Sam oceń, czy taki płomień się Tobie przyda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.