Skocz do zawartości

vlad1431

Stały forumowicz
  • Postów

    426
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 175 wyświetleń profilu

Osiągnięcia vlad1431

  1. Brat handlował swego czasu słodem jęczmiennym i niestety myszy się zajęły, próbowałem w kopciuchu palić, ale żona narzekała, że spalonymi ziemniakami śmierdzi wokół domu.
  2. Ciekawa historia, której pewnie się nikt nie spodziewał. Okazało się, że naczynie przeponowe nabite miało fabrycznie 2.4 bara, poza tym niedrożna w 100% była jakaś miedziana rurka, chyba od tego naczynia. W każdym razie ciśnienie na obecną chwilę jest stabilne.
  3. Dzięki, dawno tu nie zaglądałem. Rurka szersza niż łożysko i wszystko ładnie poszło bez większych dramatów. Co prawda drugie łożysko nie miałem jak złapać ściągaczem, ale naciąłem flexem, puknąłem młotkiem i się rozleciało. Wszystko według mnie zależy od głębokości. Doktoryzowałem się dość długo, syn jeszcze zapytał Chat GTP i kupiłem na nowo zwykłą ruską Dorotkę za 100zł, śmiga jak złoto. Ona nie ma zbyt dużej wydajności, ale w moim przypadku ważniejsza była głębokość. Nie znam się na tyle i nie wiem jaka jest zależność między głębokością a wydajnością, ale większość tanich pomp właśnie tych plastikowych ma dużą wydajność, ale z wyższej głębokości np z 2 metrów, natomiast poniżej 5ciu taka pompa bardzo traci na ciśnieniu i pewnie na wydajności też. Ruskiej podobno i 50 metrów nie robi różnicy.
  4. Tak, jest wszystko łącznie z wymiennikiem zabudowane, także nie bardzo chciałem tam grzebać. Jutro dzwonię do serwisanta, jak mi da błogosławieństwo żeby odkręcić pokrywę to sprawdzę. Sprawdzę j.w. jak przedzwonie do serwisanta. Dzięki mimo wszystko za rady, bo na Ciebie zawsze można liczyć.[emoji106]
  5. Z tego co pisałeś [mention=18578]sambor[/mention] to trzeba sprawdzić naczynie od CWU też, rozumiem, że trzeba po prostu podpiąć manometr do wentyla i sprawdzić jakie jest ciśnienie? Ale to i tak nie ma znaczenia, bo z tego co rozumiem, naczynie przeponowe na CWU odpowiedzialne jest tylko za ciśnienie w CWU i nie ma to nic wspólnego z CO, także naczynie od CWU raczej mogę wykluczyć. Więc jutro zadzwonię do serwisanta z Termeta i zapytam co robić.
  6. To jest coś takiego nad pompą, ale to się luźno kręci, także nie wiem czy tak ma być?
  7. Ok, dobijam na zimnym do 1.2, na ciepłym teraz jest 1.9. Znalazłem odpowietrznik nr 20, a naczynie w kotle jest nr 17, także jutro ściągnę obudowę i zobaczę. Próbować tym odpowietrznikiem pokręcić?
  8. Tylko jedno do CWU, a w kotle jak sprawdzić? W sumie nie pomyślałem, że CWU i CO to dwa obiegi, cały życie na kopciuchach to co się dziwić.[emoji846] Ale ciśnienie spada tylko wtedy jak nie pracuje CO, tak przynajmniej mi się wydaje, czyli coś z CWU może być? Ale to też chyba nie ma znaczenia czy pracuje CWU i czy oba obiegi.
  9. Tak są odpowietrzniki dwa nad zasobnikiem, bo kilka centymetrów za nisko jest kocioł w stosunku do zasobnika, ale są zakręcone obydwa, bo jeszcze parę dni temu je odkręcałem i dokręcałem. Ale w jaki sposób to naczynie może być wadliwe? Kupione od kumpla, także z wymianą na nowy nie będzie problemu jakby coś, ale mimo wszystko dziwna historia. Zadzwonię jeszcze w przyszłym tygodniu do instalatora, zobaczymy co powie. Wydaje mi się że więcej odpowietrzników raczej nie ma.
  10. Z wentyla nic nie ucieka. Wszystko jest ok, dopóki kociołek sobie pracuje cały czas, już w zasadzie kilka dni może z małą przerwą. W tej chwili są 2 bary. Zobaczymy co będzie jak zrobi się cieplej.
  11. W sumie tak, tylko nie bardzo wiem jak ten wentyl sprawdzić. Obadam i może popsikam wodą. Nad zasobnikiem mam też 2 małe odpowietrzniki i delikatnie z nich syknęło, ale to chyba za mało. Dzięki, jak coś nie będzie jasne będę się odzywał.
  12. Ja się dziwię że chcesz się jeszcze bawić w węgiel, ale miałem tak samo, jak niedawno mojego śmieciucha odłączali od komina, czułem się jak Wyderko jak mu sierżant aparaturę rozwalił. Za listopad rachunek za gaz przyszedł 570zł i też tak j.w. nastawiałem się na Termeta Golda i jestem bardzo zadowolony, kocioł z zasobnikiem 140L z montażem 13tys brutto.
  13. Czyli że mógł się zaciąć odpowietrznik? Nie wiem jak to działa, ale jeżeli jest 0.6 bara w całym układzie, to w naczyniu też nie powinno być takie?
  14. Trochę wyżej są tu posty na temat ciśnienia. Jestem 1.5 miesiąca po montażu Golda 20Kw i ostatnio prawie codziennie dobijam ciśnienie. Wczoraj nawet nie wiem kiedy spadło do 0.6. Są same grzejniki, nie ma nigdzie wycieku, nic nigdzie nie kapie. Dobijam co parę dni, a po uruchomieniu i nagrzaniu instalacji skacze tak jak wczoraj do 2.8 bar, naczynie przeponowe może mieć jakieś znaczenie? Może tu coś nie halo. Próbowałem ostatnio odpowietrzyć grzejniki, ale grama powietrza nie było.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.