Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista cena 1 kWh gazu i prądu


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie tematu było takie, żeby podawać ceny z rachunków.

Także, żeby nie dyskutować o tym samym w 10 różnych miejscach proszę o podwyżce cen gazu czy prądu tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam forumowiczów. Czy ktoś z Was potrafi na podstawie rachunku za prąd wyliczyć ile faktycznie kosztuje 1kW energii nocnej? Osobiście obliczyłem że jest to 0,37023 zł. Obliczyłem to tylko na podstawie ceny za ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ CZYNNĄ NOCNĄ i OPŁATĘ DYSTRYBUCYJNĄ ZMIENNĄ NOCNĄ .Wydaje mi się jednak że trzeba do tego dodać te wszystkie opłaty, ale jak to obliczyć to jest już dla mnie zagadką. Pytam bo od jakiegoś czasu (pisałem wyżej) grzeję wodę grzałką 2kW. Woda grzeje się tylko w taryfie nocnej a grzałka sterowana jest sterownikiem który załącza prąd w nastawionych godzinach. Na dobę grzałka zużywa jakieś 2,2 kW więc miesięcznie wychodziło by tylko około 25 zł.,góra 30 zł. Ogrzewanie wody pelletem to u mnie koszt około 60 zł i to przy cenie za tonę 1400 zł więc rachunek jest prosty. Poniżej załączam rachunek na podstawie którego to liczyłem. Ale czy rzeczywiście te 0,37 zł za 1kW jest tą końcową kwotą? Pozdrawiam.

 

 

Zrzut ekranu 2022-06-30 074954.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze policzyles. Oplat stalych nie wliczaj do ceny kwh bo glupoty Ci wyjda.

Pewne oplaty beda zalezec (zwiekszac lub zmniejszac) od wielkosci zuzycia energii i te mozna by zwiekszyc/zmniejszyc o tyle ile zwiekszylo sie zuzycie przez tylko grzalke. Wplyw na wynik znikomy i pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tauron z opłatami stałymi 60,64 gr brutto za 1kWh

Bez opłat stałych 51,63 gr brutto za kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawek007 to chyba za garaż gdzie zużyłeś do 10kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu garaż? -832 kWh za dwa miesiące..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde źle przeczytane. Wpisałeś gr... A nie zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.