Skocz do zawartości

robert1991

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  127
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana robert1991 w dniu 16 Styczeń

Użytkownicy przyznają robert1991 punkty reputacji!

Reputacja

16 Wysoki

O robert1991

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Instalacja
  110 żeber aluminiowych, bufor 2500L
 • Kocioł
  DEFRO HG 23KW

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. robert1991

  defro Bojler 200l

  Tak, jak koledzy piszą - najlepiej sprawdż sam. Zobacz ile przez np dwa tygodnie spaliłeś pelletu, a póżniej włącz grzałkę i kup sobie watomierz np taki OR-WAT-419, i zobaczysz ile grzałka zużyła prądu. W teorii taniej powinno wychodzić pelletem.
 2. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
 3. Defro daje 10 lat gwarancji w przypadku zastosowania ich Termoregulatora Defro 57/53 za który trzeba dodatkowo dołożyć w okolicy 2k.
 4. robert1991

  Tani kocioł HG.

  Wygląda identycznie, funkcje też ma identyczne.
 5. robert1991

  Tani kocioł HG.

  Ważąc pełen wsad drewna, oraz widząc o ile podnoszę temperaturę na buforze 2500L, szacuję sprawność właśnie na poziomie 75 procent. Mowa o Defro Hg
 6. Wczoraj ważyłem pełen zasyp w DEFRO HG. Do komory 33x56x49 wchodzi ~25kg suchego dębu.
 7. U rodziców zużycie węgla spadło o około 700kg, przy tym jest ciszej(rodzice mieszkają przy drodze krajowej), no i dom wolniej się wychładza po przerwie w paleniu.
 8. Tak jak eliks pisze - pustka aby spełniała swoją funkcję musi być mała. Nie może być tam ruchu zimnego powietrza który wychładza ścianę i prowadzi do wilgoci. U moich rodziców w przedwojennym domu miała ona 8cm. Mur wyglądał tak 12cm cegły - 8cm pustki - 12 cm cegły. Ale co dom to inaczej wymurowany. Przed zimą wykonaliśmy wypełnienie tej pustki wełną mineralną dedykowaną do murów ze szczeliną powietrzną. Efekt jest naprawdę odczuwalny. Tylku u nas pustka była od góry do dołu i wtedy to ma sens. Koszt 100m2 ściany około 5000zł. Poniżej filmik jak wygląda taka aplikacja.
 9. Zobacz sobie kotły BLAZE HARMONY - wymiar 60x60 dla BH12- do tego jakiś mały prostokątny buforek od Przemka na wymiar.
 10. Tak czyli dla pierwszej i drugiej opcji kocioł może kosztować max 20tyś.
 11. Nie wiem, pewnie musi być w badaniu wpisane "kocioł" - termomodena tak ma.
 12. W takim układzie: http://www.ferroli.com.pl/urzadzenie/256/biopellet-pro Dla ciekawostki jeśli nie masz gazu, to od kwietnia na kotły pelletowe o emisji pyłu poniżej 20mg będzie 45% procent dotacji. Dla kotła który nie spełnia tego parametru 30%.
 13. Od kwietnia koniec dofinansowania na kotły na paliwo stałe w miejscu gdzie jest możliwość podłączenia gazu, ale za to premiowane będą pompy ciepła więc pewnie tu nastąpi wzrost cen.
 14. Propo tego stempina - wstaw do swojego Defro palnik Kipi i będziesz miał to samo.
 15. Nie ma warunków, odliczasz to od dochodu (czyli tak jakbyś tych pieniędzy nie zarobił) - nie zrozumiałem, tak wystraczy wymiana samego kotła https://www.pit.pl/ulga-termomodernizacyjna/ulga-termomodernizacyjna-objasnienia-mf-964854 Wykaz materiałów i usług: materiały budowlane wykorzystywane do docieplenia przegród budowlanych, płyt balkonowych oraz fundamentów wchodzące w skład systemów dociepleń lub wykorzystywane do zabezpieczenia przed zawilgoceniem; węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury; kocioł gazowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin; kocioł olejowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin; zbiornik na gaz lub zbiornik na olej; kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz.Urz. UE L 193 z 21.07.2015, s. 100); przyłącze do sieci ciepłowniczej lub gazowej; materiały budowlane wchodzące w skład instalacji ogrzewczej; materiały budowlane wchodzące w skład instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej; materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego; pompa ciepła wraz z osprzętem; kolektor słoneczny wraz z osprzętem; ogniwo fotowoltaiczne wraz z osprzętem; stolarka okienna i drzwiowa, w tym okna, okna połaciowe wraz z systemami montażowymi, drzwi balkonowe, bramy garażowe, powierzchnie przezroczyste nieotwieralne; materiały budowlane składające się na system wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła lub odzyskiem ciepła i chłodu. 2. Usługi - ulga termomodernizacyjna: wykonanie audytu energetycznego budynku przed realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego; wykonanie analizy termograficznej budynku; wykonanie dokumentacji projektowej związanej z pracami termomodernizacyjnymi; wykonanie ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej; docieplenie przegród budowlanych lub płyt balkonowych lub fundamentów; wymiana stolarki zewnętrznej np.: okien, okien połaciowych, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych, powierzchni przezroczystych nieotwieralnych; wymiana elementów istniejącej instalacji ogrzewczej lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej lub wykonanie nowej instalacji wewnętrznej ogrzewania lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej; montaż kotła gazowego kondensacyjnego; montaż kotła olejowego kondensacyjnego; montaż pompy ciepła; montaż kolektora słonecznego; montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego; montaż instalacji fotowoltaicznej; uruchomienie i regulacja źródła ciepła oraz analiza spalin; regulacja i równoważenie hydrauliczne instalacji; demontaż źródła ciepła na paliwo stałe.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.