Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista cena 1 kWh gazu i prądu


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamicznie zmieniające się treści rachunków za prąd i gaz bogate w różne opłaty dystrybucyjne, abonamentowe, mocowe i co tam jeszcze sobie wymyślą - fałszują realny koszt 1 kWh prądu czy gazu podawany w mediach i reklamach.

Wpisujecie tu realną cenę 1 kWh wynikającą z wszystkich opłat wchodzących w treść rachunku.

Dla gazu chodzi o cenę 1 kWh za cały okres grzewczy.

Ułatwi to podjęcie decyzji osobom, które mają wątpliwości co do wybrania danego medium do ogrzewania domu i realny koszt 1 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rachunku 28gr taryfa nocna i 61 gr dzienna. W Tauronie mam prognozę, więc trzeba sprawdzać taryfy, a nie faktury, bo pewnie realnie jest już o połowę więcej i dostanę mega dopłatę.

Ciepło z węgla będzie mnie kosztować tej zimy 14 gr/kWh, bo zapas Jowisza za 749 z transportem już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim rachunku Z PGE podano ceną 0,83gr/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron obszar Gliwicki ostatnia faktura za miesiąc sierpień - zużycie 153kWh, cena za 1kWh wychodzi ze wszystkimi wliczonymi w rachunek opłatami 0.9043 zł.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mkwapisz napisał:

Na ostatnim rachunku Z PGE podano ceną 0,83gr/kWh

Nie chodzi o to jaką cenę za 1kWh Ci podano tylko ile realnie wychodzi cena za 1 kWh?  Cena brutto wszystkich operacji na rachunku podzielić przez ilość kWh = realna cena za 1 kWh 

@h3nio 39zł/faktura opłaty stałe i inne opłaty na rachunku również wpływają na "realną cenę 1 kWh".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczanie dwumiesięczne - ceny brutto faktura za czerwiec/lipiec 2021 - Częstochowa

Taryfa G12W użytkowana normalnie bez udziwnień - około 55% prądu z drugiej taryfy.
kwota brutto / ilość kWh = cena za kWh
451,89 / 787 = 0,5742 zł
w tym opłaty stałe (dystrybucyjna, przejściowa, mocowa, abonamentowa) 41,12 zł

Bez opłat stałych
410,77 / 787 = 0,5219 zł

Tauron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd - 0,705 zł/kWh, Tauron, faktura za miesiąc, taryfa G11, zużycie 237kWh.

Gaz (tylko kuchenka) - 0,245 zł/kWh, PGNIG, faktura za 2 miesiące, taryfa W-1.1, zużycie 263 kWh (24 m3). Od wczoraj mam kocioł gazowy i tutaj tylko szacunkowo w taryfie W-3.6 przy zużyciu 30000 kWh rocznie cena wyniosłaby 0,1846 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piecuch19 napisał:

Nie chodzi o to jaką cenę za 1kWh Ci podano tylko ile realnie wychodzi cena za 1 kWh?  Cena brutto wszystkich operacji na rachunku podzielić przez ilość kWh = realna cena za 1 kWh

To jest właśnie kwota ze wszystkimi dodatkowymi opłatami. PGE podaje mi na fakturze w podsumowaniu średnią cenę energii. W tabelkach, gdzie te wszystkie składniki są cena jest oczywiście inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Rzeszów, taryfa G11, rozliczenie dwumiesięczne, 17.06-16.08.2021, cena 0,764 PLN/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energa - zużycie 230kWh - 0,748zl/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pytający źle zdefiniował pytanie i prośbę o podanie cen.
Podając cenę z faktury co podaje operator to całkowity koszt do zapłaty podzielony przez kWh. Niestety przy takim wyliczeniu średnia cena będzie inna w zależności od zużycia.
U mnie na fakturze z czerwca faktyczny koszt 1 kWh to 64gr (brutto). A opłaty stałe całe 27.8zl miesięcznie i teraz inaczej ma się średnia stawka przy życiu 100 i 230 gdzie wychodzi odpowiednio 0.92 i 0.76. Z koleii dla zużycia na poziomie 400kwh wychodzi już średnio 0.71. Można by powiedzieć że czym większe zuzycie tym mniejsze koszty.

W tym temacie dosłownie garska osób podała faktyczne stawki. Reszta przepisała bezmyślnie wartości z faktury.

Stawki faktyczne jakie mam w PGE G11
0.64zl za 1kwh
27.8zl opłaty stałe (a zużywam rocznie ponad 3MWh.)


Opłaty stałe widzę że idą ostro w górę.
Do grudnia 2020 miałem 15.36 miesięcznie, na koniec lutego już 19.84. A na koniec kwietnia opłaty stałe miałem na poziomie 24.8zl.

Do marcia tego roku za 1kwh miałem jeszcze 0.55zl brutto.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemyslaw85 patrz post #1 Chodzi o realny koszt 1 kWh  wynikający z sumy wszystkich opłat. Dla gazu nie chodzi o koszt 1kWh użytkowania kuchenki tylko średni koszt 1kWh gazu wykorzystywanego na ogrzewanie.

Od października będą inne ceny gazu i w tym temacie można będzie porównać / prześledzić zmienność cen - w tym opłat dodatkowych w stosunkowo krótkim okresie jak i realny koszt 1 kWh. 

Wiele osób zastanawia się jakie źródło ogrzewania wybrać, a realny koszt 1kWh jest podstawowym parametrem, który powinni wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 ok ale jak widzisz rozstrzał jest ogromny. Wątpię by gdziekolwiek na chwilę obecną było więcej za 1kwh niż 70 gr w taryfie g11. A i tskie mamy odpowiedzi. No chyba że na działalność gdzie płaci się za ten sam prąd jak za zborze? A czym on się różni od tego co zużywa kowalski?
Chyba że żeby społeczeństwo zrozumiało na co odpowiada to pierw musi dostać 5 batów.
Osobiście prowadzę rozpiskę od czasu jak mam PV i widze jakie ponoszę koszty stałe za to że nam prąd.

Prosze by każdy w tym temacie odpowiadał w 2 pozycjach. Jakie ma sumaryczne koszty brutto za 1 kWh (to są wartości gdzie za fakturze widnieje ilość zużytych kWh a jest ich ok 4-5) i kosztów stałych za to że macie prąd (ok 5-6 pozycji) na koniec przemnożyć przez 1.23 by wykazać koszt brutto.
Jak ktoś ma gaz takę w podobny sposób.





Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

PGE Mińsk Mazowiecki - 0,77zł/kWh, styczeń-czerwiec 2021r

Pozdrawiam. YARO.

1539387283_Beztytuu.png.d7dd16ae8f05d0f47a03a34e7b605029.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co to nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ludzie co jest z wami do choleru? Czy faktycznie pierw musicie dostać kilka batów byście zrozumieli? Rozumiecie jakie jest pytanie? Rzeczywiste koszty 1 kWh. Czy to takie trudne zsumować kilka pozycji a następnie dodać 23% vatu?
Nie interesuje nas wartość podana przez operatora. Ona NIE JEST REALNYM KOSZTEM 1 KWH.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko napisać, że generalnie tematem wątku jest to co jest w pierwszym poście. A akurat w pierwszym poście chodzi o to co @Przemyslaw85nie chce wiedzieć. Ja zgadzam się z tym co piszesz - umiem odczytać cenę 1kWh. Ale pytanie było o cenę z uwględniem opłat stałych i takie kwoty podajemy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin i właśnie dlatego ten temat nie ma wogole sensu. Co nam po średniej operatora skoro ona nie oddaje faktycznej ceny.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Przemyslaw85 napisał:

 Czy to takie trudne zsumować kilka pozycji a następnie dodać 23% vatu?

Ja mam juz naliczony rachunek z vat, więc tak jak podalem wcześniej, że 1KWh z opłatami płacę 0.77gr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Przemyslaw85 napisał:

i właśnie dlatego ten temat nie ma wogole sensu.

Ok. więc załóż swój w którym będzimy podawać ceny brutto bez kosztów stałych - w tym podajemy z nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to z opłatami falszuje koszt 1kwh. A w zależności od zużycia różnica jest znaczna.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.