Skocz do zawartości

Farm-er

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Farm-er

  1. Od roku mam w domu kominek Kratki Lucy 16kW. Moc grzewcza wody to 9kW. Wpięte w bufor 1500l. Kominek jest dodatkowym źródłem ogrzewania. Wystarczy na podtrzymanie temp. jednak żeby nagrzać bufor trzeba dużo czasu. Jednakże polecam kominki tej firmy. Paląc suchym drewnem szyba mocno się nie brudzi.
  2. Folia alu nie jest potrzebna na łączeniach, po kilku minutach palenia sam się doszczelni sadzą. No i ten "syfon" nie wróży dobrego ciągu.
  3. Instalacja z dwoma źródłami zasilania, grzanie CWU bezpośrednio ze źródeł skomplikuje instalację.
  4. Wystarczy podłączyć CWU do najwyższego króćca bufora. Dzięki zachowaniu warstwowości wody nie będziesz musiał nagrzewać całego bufora. A jeśli już go nagrzejesz, to CWU starczy na dłużej.
  5. Dzięki za radę. Jeszcze nie kupilem rur, także nic nie stoi na przeszkodzie żeby ułożyć to w pex.
  6. Sambor, nie byłbym takim pesymistą 🙂 na swoim gospodarstwie, w budynkach inwentarskich sam zakładałem instalację, tylko, że w stali. Zgrzewanie raczej wielką filozofią nie jest. Przed zalaniem posadzki wypadałoby zrobić test szczelności.
  7. Witam wszystkich forumowiczów. Jestem w początkowej fazie rozkładania instalacji CWU w moim remontowanym domu. Potrzebuję przeprowadzić rurkę z wodą od liczników do kotłowni. Zamierzam zrobić to w posadzce. Wybór padł na PP. Jakiej firmy polecacie rurki i złączki? Pozdrawiam, Wojtek
  8. Za 3-4 miesiące raczej nie, ale w czerwcu, lipcu tak. Spadnie popyt, uspokoją się ceny.
  9. Temat bardzo ciekawy, to i ja podrzucę swoje przemyślenia. Wg mnie przyszłością naszego kawałka Europy powinien być biogaz. Niemcy już wyczuli temat i powstaje tam dużo mikrobiogazowni. W naszym kraju marnuje się gigantyczne ilości biomasy, która mogłaby posłużyć jako wkład do biogazowni. Kilometry kwadratowe poboczy dróg krajowych ekspresowych i autostrad, zarastające trzciną zbiorniki wodne, masa resztek pozrębowych w lasach. Nie będę wspominać, że to wszystko, rozkładając się na próchnicę rozkłada się między innymi na CO2. A żeby tak zmagazynować w okresie wegetacyjnym te wszystkie źródła materii, a zimą niech posłużą jako źródło gazu?
  10. Farm-er

    Farm-er wita

    Cześć wszystkim, jestem Wojtek. Mieszkam na Suwalszczyźnie, więc okres grzewczy mam dosyć długi :) Z zawodu jestem rolnikiem, hobbystycznie remontuję dom. Temat ogrzewania bardzo mnie interesuje, jestem posiadaczem rębaka tarczowego, a zrębki są dosyć ważnym paliwem spalanym w moim kotle. Pozdrawiam wszyskich forumowiczów, Wojtek.
  11. Witam, jestem nowym użytkownikiem, także cześć wszystkim. Zainteresował mnie dany temat i mogę dodać do niego swoje 3 grosze. Jestem rolnikiem - hodowcą bydła. Pasze treściwe dla zwierząt przechowuje się w specjalnych silosach blaszanych. Pasza dla bydła to nic innego jak granulat podobny do pelletu, z tym że z czego innego produkowany. Jeżeli kogoś interesuje przechowanie większej ilości pelletu, to takie właśnie silosy będą idealne. Dodam jeszcze, że na ich wyposażeniu mogą być również żmijki - transportery granulatu, które są elastyczne i można nimi rozładowywać silos na większą odległość bez używania taczki itp. Pozdrawiam forumowiczów, Wojtek Farm-er.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.