Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzeczywista cena 1 kWh gazu i prądu


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Ale temat jest akurat z kosztami abonamentu.

 

Sam założyłem ostatnio kocioł gazowy - i abonament wzrósł z 8 do 30 zł. Gdyby nie on to mógłbym powiedzieć że taniej mnie wychodzi gazem niż węglem (cwu w bojelrze) 😉

Ale generalnie z tym abonamentem wychodzi na 0 😉 Także temat niby bez sensu ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemyslaw85 napisał:

Tylko ze to z opłatami falszuje koszt 1kwh. A w zależności od zużycia różnica jest znaczna.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

Nie fałszuje tylko pokazuje realny koszt 1 kWh i jak nas rębią, a zobaczycie jak to się będzie dynamicznie zmieniać ( np. gaz od października). @marcin za 4 miesiące swoje wyliczenia gazu będziesz musiał zweryfikować - czy taniej?

"Realny koszt" to suma brutto wszystkich pozycji na rachunku podzielona przez ilość kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Realny koszt" to suma brutto wszystkich pozycji na rachunku podzielona przez ilość kWh.

Wszystkich pozycji zaleznych od zuzycia gwoli scislosci.


Nie mozna dodawac i dzielic oplat stalych (abonamentowych) przez zuzycie bo wyjda glupoty!

Jak zuzyjesz 10kwh i podzielisz przez oplaty stale to cena poszybuje w gore.

Jak zuzyjesz 1000kwh i podzielisz, to oplata stala bedzie miala mniejszy wplyw na wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten abonament to nie jest za telewizor czy internet tylko za prąd więc wpływa na realny koszt 1 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bylby watek gdyby nie wprowadzal w blad. A w tym stylu staje sie manipulacja.

Cena worka 25kg z weglem 25zl + kurier 25zl.

Cena 2t z wegla 2000zl + kurier 25zl.

Jaki bedzie koszt 1kg wegla w obu przypadkach?

Rozumiesz ze wprowadzasz w blad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podział ma sens,przy zużyciu rocznym 2500-3000 kw,czyli normalne zużycie 4os rodziny,bez pomp c. i zakładu stolarskiego przez ścianę. Ostatnio wychodziło mi ok 69 gr/kW, Tauron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin nie chodzi o węgiel tylko o gaz i prąd  - nie zamawiasz go u kuriera po 1 worku.

Błędem jest odczytywanie ceny 1kWh podanej przez dystrybutora nie uwzględniając kosztów dodatkowych, które mają wpływ na "realny koszt 1 kWh". Opłaty abonamentowe, mocowe itp. to też koszt, który wpływa na realną cenę 1kWh. 

Manipulacją są twierdzenia: " założyłem fotovoltaikę i nie płacę za prąd" - nie uwzględniające wcześniej poniesionych kosztów z tym związanych i tych z litanii na rachunkach aktualnych ( opłatach abonamentowych, mocowych itp. ).

Podobnie mógłbym powiedzieć kupiłem 50 ton węgla i nie płacę za węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 21:46, Piecuch19 napisał:

Ułatwi to podjęcie decyzji osobom, które mają wątpliwości co do wybrania danego medium do ogrzewania domu i realny koszt 1 kWh.

Ilu z tych co wzieli udzial w temacie ogrzewa dom pradem?

Skad te ceny i bledne obliczenia?

W ten sposob prowadzona nierzetelnie dyskusja prowadzic moze do blednych wnioskow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczanie dwumiesięczne - ceny brutto faktura za czerwiec/lipiec 2021 - Częstochowa
Taryfa G12W użytkowana normalnie bez udziwnień - około 55% prądu z drugiej taryfy.
kwota brutto / ilość kWh = cena za kWh
451,89 / 787 = 0,5742 zł
w tym opłaty stałe (dystrybucyjna, przejściowa, mocowa, abonamentowa) 41,12 zł
Bez opłat stałych
410,77 / 787 = 0,5219 zł
Tauron

A nie podać w taki sposób jak podałem powyżej z opłatami stałymi i bez opłat.
Prądem nie ogrzewam i nie korzystam z CWU oprócz 4 dni przy zmianie kotła.

Cena brutto z opłatami stałymi 0,5742 zł
Cena brutto bez opłat startych - 0,5219 zł

Jak widać opłaty stałe podwyższają u mnie koszt 1 kWh o 5 groszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Fajny bylby watek gdyby nie wprowadzal w blad. A w tym stylu staje sie manipulacja.

Cena worka 25kg z weglem 25zl + kurier 25zl.

Cena 2t z wegla 2000zl + kurier 25zl.

Jaki bedzie koszt 1kg wegla w obu przypadkach?

Rozumiesz ze wprowadzasz w blad?

To są błędne obliczenia. Chciałbym takiego kuriera za 25 zł dla 2 ton węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 ciesze sie ze zrozumiales gdzie lezy problem - obliczen (rozumowania). Wpisz sobie cene kuriera ile uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin Chciałbym wszelkie opłaty abonamentowe, mocowe, dystrybucyjne itp.  tak po uważaniu wpisywać. Wtedy realny koszt 1 kWh wyszedłby inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Piecuch19 napisał:

To są błędne obliczenia. Chciałbym takiego kuriera za 25 zł dla 2 ton węgla.

Ja też, ale niestety PGG bierze sobie chyba ze 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

@Piecuch19 ciesze sie ze zrozumiales gdzie lezy problem - obliczen (rozumowania). Wpisz sobie cene kuriera ile uwazasz.

Piecuch dobrze prawi, nas interesuje ile końcowo płacimy za prąd i gaz łącznie ze wszelkimi dodatkowymi opłatami z tym związanymi. Analogicznie z Twoim tokiem liczenia mógłbym policzyć ze ocieplenie styropianem domu wyniesie mnie tyle,  co koszt styropianu. A reszta czyli klej i kołki też musza być, więc liczymy całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 nie prawi dobrze.

Duzo lepszy przyklad podal @Sławek007

Oplaty nalezy dodac a nie dzielic przez zuzycie.

@carinus Ty mi policz wedlug Waszych madrosci ile kosztuje kWh gdy zużyłem 0 slownie zero kWh.

Jak policzysz stawiam flaszke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty sposób na zarabianie przez firmy przesyłowe (  dzielące między siebie rynek energii elektrycznej - główne 4) - zużywaj więcej energii elektrycznej , to cena jednostkowa wyjdzie mniejsza , zużyjesz mniej -większa.

Z drugiej strony powstają całe strategie i "programy urzędnicze" promujące oszczędność  - energooszczędne żródła światła , energooszczędne urządzenia i tym podobne slogany  , za które mądre głowy biorą pieniądze.

I tak "promuje" się oszczędność energii. Póżniej są tylko biadolenia o ocieplającym się klimacie i zakazy palenia węglem , drzewem  - pelletem już nie bo ekologiczny( po dodaniu formaldehydów z mebli ).

A wytwarzanie i przesył energii elektrycznej są oczywiście bezemisyjne i dlatego trzeba zachęcać w taki sposób do jej oszczędzania.

Efekty są jakie są.

Przy flaszce to dzielenie przez zero nie będzie sprawiać trudności ale nie o to chyba chodzi ani tez nie o to , w którym miejscu opłaty manipulacyjne należy umiejscowić przy dzieleniu - dodać je do sumy opłat za samą  energię elektryczną i póżniej podzielic przez zużycie , czy wyliczyć cenę jednostkową bez opłat zmanipulowanych ( to nie przejęzyczenie - to opłaty mające na celu manipulacje konsumentem ) i cenę jednostkową samych opłat dodatkowych i dopiero je zsumować.

To wszystko szczegóły .

Najważniejsze jest to ,że wzrost cen samej energii elektrycznej to nie wszystko -konsument znacznie bardziej odczuje w portfelu wzrost wszystkich dodatkowych opłat ( szczególnie jeżeli będzie trendy - posłucha apeli o oszczędzanie energii i zacznie jej mniej zużywać) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę tylko w głowę co wam dadzą wartości dzie rozrzut waszej realnej stawki za 1kwh znacznie odbiega od normy. U jednego będzie to 0.9zl bo zużywa np 100kwh miesięcznie w drugiego wyjdzie 0.75zl bo zużywa 400. A w obu przypadkach opłaty stałe są bardzo zbliżone i koszt zakupu 1kwh także na zbliżonym poziomie.

Chciałbym zobaczyć zestawienie które mi przemówi bym mógł zrozumieć wasz tok rozumowania. Bo to co czytam to jakaś paranoja.
Z chęcią przeczytam podsumowanie naukowe tego co tu zostanie zebrane.

Zaraz znajdzie się taki co tu poda wam wartości na poziomie 14zl za wasz realny 1 kWh bo w skali miesiąca zużywa całe 2 kWh energii.
Tylko co to da drugiej osoby która nie zna zużycia tego co to podał. Na chlopski rozum ma cholernie drogi prąd albo się pomylił?
Podając wartość w 2 pozycjach koszt 1kwh, i opłata stała dałaby więcej.

Dobra ja kończę dyskusje w tym temacie bo nie ma to dalej sensu. Postaram się dziś założyć osobny temat gdzie każdy chętny będzie mógł podać faktyczne wyliczone koszty za 1kwh. A jak będzie mi się chciało to zbiore dane do jednego pliku by jakoś to z wizualizować jak się stawki mają.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PioBin napisał:

 

@carinus Ty mi policz wedlug Waszych madrosci ile kosztuje kWh gdy zużyłem 0 slownie zero kWh.

Jak policzysz stawiam flaszke!

 Pytamy o cenę kWh energii a nie rozważamy czy ktoś z tego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecierz dostalem i zaplacilem rachunek za „energie”.  To ile kosztuje kwh??? Policzyles?

To wpisz ze zuzyles 1kwh bo to da sie policzyc… ile Ci wyszlo???

odpowiadam: glupoty…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 21:46, Piecuch19 napisał:

Dynamicznie zmieniające się treści rachunków za prąd i gaz bogate w różne opłaty dystrybucyjne, abonamentowe, mocowe i co tam jeszcze sobie wymyślą - fałszują realny koszt 1 kWh prądu czy gazu podawany w mediach i reklamach.

Wpisujecie tu realną cenę 1 kWh wynikającą z wszystkich opłat wchodzących w treść rachunku.

Autor tematu dość jasno sprecyzował oczekiwania. Chodzi o oddanie skali opłat dodatkowych przy sprzedaży energii odbiorcom , bo realna  cena 1kWh prądu czy gazu  u odbiorcy zawiera przecież  te opłaty  , które często przewyższają( przy małym zużyciu ) cenę energii podstawowej.

Jest rzeczą oczywistą , że będą różnice , często znaczne , w podawanych wartościach , wynikające głównie z wielkości zużycia i  nie ma co się temu dziwić . Dobrze byłoby podawać te wartości w dwu wariantach : z uwzględnieniem opłat dodatkowych i bez.

Jak ktoś zna lepszą metodę obrazującą skalę manipulacji firm przesyłających energię to niech ją zaproponuje.

Negowanie wszystkiego bez propozycji zmian niczego nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze jakby do tych cen nie wliczać opłaty handlowej. Duża cześć płaci ją, a jest to opłata nieobowiązkowa. Często dość duża, bo ponad 20-25 zł. miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy tego nie rozumia.

Za jakis czas wpadnie na forum „Kaziu” z pytaniem o ogrzewanie pradem. Ktos podlinku ten watek jako (nie)realny koszt pradu. Kaziu przeliczy z projektu obliczeniowe kWh pomnozy przez cene i wyjda glupoty.

Nie ta taryfa, nie ten operator i „Jasiu” podal cene za „swiatlo” i podzielil…

Tak właśnie buduje sie manipulacje.

Wpisac:

- koszt/sume oplat zalazeznych od poboru

- koszt/sume oplat niezaleznych (miesiecznych, kwartalnych, rocznych)

- taryfe

- operatora

- zuzycie

- inne jesli wystepuja

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega założył temat, prosił o 1 prostą odpowiedź. Może 3 odpowiedziało na temat, a 40 mu udowadnia że jest idiotą. Serio? Co się z Wami stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 21:49, Przemyslaw85 napisał:

Kolejny co to nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ludzie co jest z wami do choleru? Czy faktycznie pierw musicie dostać kilka batów byście zrozumieli? Rozumiecie jakie jest pytanie?

Witam kolegów.

Z szacunku dla założyciela tematu który wyraźnie odpisał:

W dniu 9.09.2021 o 21:46, Piecuch19 napisał:

Wpisujecie tu realną cenę 1 kWh wynikającą z wszystkich opłat wchodzących w treść rachunku.

... nie będę polemizował z kol @Przemyslaw85oraz reagował na jego epitety, a na kolegi miejscu raczej zacisnąłbym zwieracze, które z nadmiernych emocji mogą popuścić.

Podałem informację (o którą prosił kol @Piecuch19) z mojej faktury za 6 miesięcy z średnią kwotą za 0,77zł/kWh wyliczoną przez PGE od ilości 358kWh.

Taką ilość musiałem dokupić w zimę od PGE, gdyż produkcja z fotowoltaiki nie pokryła mi w 100% mojego zużycia na dom i ogrzewanie.

Szanowni koledzy mniej emocji a życie będzie wspanialsze. ✌(ツ)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od października ceny gazu dla firm 0,36zł/kWh, a dla indywidualnych 0,30zł/kWh, więc dynamika zmieniających się cen 1kWh i opłat dodatkowych na rachunkach dla gazu, a prąd nie będzie odstawał od tej dynamiki - będzie można w tym temacie prześledzić. 

Przy cenie gazu po podwyżce na 0,36zł/kWh ( dla firm) wychodzi na to że ogrzewanie olejem opałowym po 3,5zł/litr = 0,35zł/kWh ( 1litr = 10kWh) jest w cenie gazu. Nie wiadomo jak długo to potrwa, ale na tą chwilę dochodzi do takich paradoksów, a będzie ich więcej.

Chyba nikt nie spodziewał się że ogrzewanie olejem opałowym będzie w cenie gazu i bez dodatkowych opłat na rachunku? 

Co do nie rozumiejących co to jest "realny koszt 1 kWh" nie będę się odnosił, bo nie chodzi o to by produkować gównoburzę tylko zwrócenie uwagi ile faktycznie płacimy? za co? i jakie źródło ogrzewania będzie korzystniejsze? - teraz i za kilka miesięcy z perspektywy dynamicznie zmieniającej się ceny 1kWh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.