Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mikkei napisał(a):

tak samo jak ten stalmark wood- to typowy piec HG z mikroskopijnym wymiennikiem - podejrzewam ze temp spalin musi w nich być zajebista przy pełnej mocy.

170°C przy pelnej mocy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maronka napisał(a):

Mam wrażenie że te przegrody nie są metalowe, 

I to świadczy o tym że jak by metalowe były takie super to by je do niego założyli, a dlaczego nie założyli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną tego, że zawór bezpieczeństwa afriso założony na kotle cieknie? Zawór jest nowy 1,5 bara, raz poszła nim woda bo były za małe zbiorniki przeponowe i zbyt duże ciśnienie. Teraz je podmieniłem i wyregulowałem ciśnienie prawidło. I uprzedzę pytania o ciśnienie itd. z zaworu kapie nawet jak w układzie nie ma żadnego ciśnienia. Czyżby zawór się uszkodził i jest do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak moje automatyczne odpowietrzniki w 3 belkach, są ręczne bo wszystkie ciekną. Taki chłam teraz się produkuje. Zastanawiam się z czego są rury miedziane, bo te rury co odzyskalem ze starej instalacji przy lutowaniu zachowywaly sie normalnie. A te nowe przybierają kolory tęczy po podgrzaniu palnikiem.

Edytowane przez Melwinek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piecuch19 napisał(a):

a dlaczego nie założyli??

Są metalowe,tak dziwnie na tym zdjęciu wyglądają ,w nowym się błyszczą i odbijają podłogę ,stąd ten kolor ,są to przegrody z wood 10kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka Moim zdaniem te metalowe przegrody są gorsze, bo jest tam za dużo powietrza w palniku - dlatego ludzie narzekają że się w tych kotłach im słabo pali. Ciąg czy wentylator ciągnie stąd gdzie ma najłatwiej i zamiast z paleniska ciągnie stamtąd - dlatego narzekają na smród wędzonki i że kocioł ma trudności z osiąganiem temperatury - bo jest słabe ssanie z paleniska.  Trzeba to PW dobrze wyregulować, a w kotle warunki są zmienne ( szczególnie przy drewnie), więc ciężko utrafić w właściwe. Ja bym tego PW w zawirowaczu w ogóle nie używał, bo tego z przegrody i tak jest tam za dużo, ale zobaczymy w styczniu, lutym jak te kotły będą sobie radzić?

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSzystko idzie wyregulować ,można dać tylko 1mm szczelinę  i może będzie dobrze ,a jak za mało kolejny mm i tak do skutku by sie czysto spalało i nie powodowało osłabienia cugu, a na wirowym też minimalnie, ja gościowi kazałem po 1cm z każdej strony i na każdej równo i mówi że super, że nie dymi itp ale może by mu i pół cm stykło albo mniej ,nie wiem ,zależy jaki opał, ale wyciągnął zawirowacz i mówi żę dopiero teraz kocioł gada,pali na bufor 18kw wood buf.800l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu i ja mam wooda już podłączonego☺ jednak stary kopciuch to tylko drewno palił żeby komin wygrzać a mpm wypala wszystko do białego nawet popiołu jest mniej dłużej się pali no i w domu gorąco na tych samych grzejnikach ☺ później dodam parę zdjęć ☺

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już miał ten problem i chyba jakoś to wypierał poszukaj w tym wątku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem. Przegroda się ruszala, po rozgrzaniu można ją cofnąć. Jak tak będzie latać to niedługo popęka pasek z szamotu nad nią i całkiem wypadnie. Ja ją zablokowałem szamotowym paskiem od wewnątrz ale może są lepsze sposoby IMG20221027183039.thumb.jpg.b8cee9e326abc3bc355dbbf4ab90ef38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wkleisz ten pasek nad przegrodą to może załatwi. Mi się tak nie udało bo przegroda pod wpływem temp. się rozszerza i silikon się wykrusza i mało miejsca żeby go tam wcisnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to trzymało się kupy, spoiwo/uszczelnienie musi być elastyczne, gdyż rozszerzalność metalu i ceramiki to dwa różne światy. Najlepiej się sprawdzi jakiś uszczelniacz w formie sznura azbestowego lub czegoś podobnego wepchnięty pomiędzy te dwa materiały.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten piec, przymierzam go zamontować w listopadzie po świętach. Na razie mnie nie stać na bufor ale może za rok już będę miał, a teraz ten sezon przetrwać bez, czy zalecany jest też montaż zaworu 3D lub 4D do instalacji gdzie woda leci z pieca na cały dom do grzejników żelaznych i do bojlera? bo według instrukcji przy buforze też jest potrzebny zawór mieszający dla lepszego efektu grzania?

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ta metalowa przegroda cała się rusza i też zastanawiam się jak ją uszczelnić. Pierwsza myśl to silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wypadł ten prostokątny szamot co jest nad metalową przegrodą. Niby na nim jest jakiś wężyk z silikonu. Nie postarali się. Włożyłem to na ścisk i siedzi. 

To mówicie że ta metalowa przegroda nie jest wspawana tylko tak luźno siedzi?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimna to siedzi sztywno. Jak się nagrzeje to zaczyna się ruszać i wpada delikatnie do środka. Ustawic na równo z tymi szamotami po bokach i zablokowac wąskim, cienkim paseczkiem z cegły szamotowej. Wsadzić go między przegrodę a ten element wirowy. U mnie się sprawdziło ale ja zdolności technicznych nie mam żadnych i pewnie da się to naprawić bardziej profesjonalnie. Ona tam luźno siedzi, łatwo można ją wyjąć co ma też swoje zalety jak trzeba coś wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mario007 napisał(a):

Na razie mnie nie stać na bufor ale może za rok już będę miał, a teraz ten sezon przetrwać bez, czy zalecany jest też montaż zaworu 3D lub 4D do instalacji gdzie woda leci z pieca na cały dom do grzejników żelaznych i do bojlera

Jesli układ masz na grawitacji i bez pompki to bedzie działać znakomicie bo grawitacja chroni kocioł przez nagłymi spadkami temp i korozją.  Ja tak mam mpm juz 3 sezon grzewczy i działa znakomicie.  Ale podstawa dobrego funkcjonowania to trzymanie min 70 na piecu i można ładnie modulować mocą paląc na stałej szczelinie pp. 

Do uszczelnienia kupcie sobie sznur azbestowy i po kłopocie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sznur azbestowy będzie lepszy od sylikonu plus patent kolegi @maffer z tymi kawałkami szamotu i powinno to jakoś trzymać się w kupie.. jeszcze jeden trapiący mnie szczegół to dokładanie opału w trakcie palenia bo w piwnicy robi się wtedy niezła wędzarnia ale już powoli ogarniam ten temat.. z komina to leci tylko jakby para dymu zero no może z minutkę taki drobny przy rozpalaniu.. a drewno musi być drobno porąbane to wtedy kocioł elegancko wchodzi na obroty, oczywiście sezonowane to podstawa moje min 2 lata.. ja tak robię już 3 lata że mam nacięte na rok do przodu i teraz palę z roku 2020/2021  bo zawsze zimą szykuję tak mi wygodniej.. na dniach wstawię parę fotek z kotłowni z ds woodem. Mam pytanie a ile mogę wziąć za starego sprawnego kopciucha  19-24 KW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemq89 tyle ile dostaniesz za niego na złomie....

  • Zgadzam się 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[img]https://www.atmos.eu/wp-content/uploads/2020/12/prikladaci_prostor_630x420.jpg[/img]

Atmos elementy ceramiczne osadza sznurem na łączeniach i sprawdza się to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG20220825164456.thumb.jpg.50069881b5621079340993d8327ba556.jpgJa wsadziłem sznur, sprawdził się ale przegroda i tak się ruszala. Musiałem ją ja jeszcze od wewnątrz zablokować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.