Skocz do zawartości

CV6

Stały forumowicz
  • Postów

    125
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom piętrowy, ocieplony, około 250m2
  • Instalacja
    Miedziana z grzejnikami aluminiowymi, zawór4D z siłownikiem i sterownikiem pokojowym
  • Kocioł
    Olejowy przerobiony na pellet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia CV6

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

6

Reputacja

  1. CV6

    Kocioł DS MPM

    Na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki. Nie myślę tutaj tylko o samej kondensacji ale również o jakiejś nieszczelności itp.
  2. CV6

    Kocioł DS MPM

    Okej jedyna sprawa, która mnie męczy to właśnie wprowadzanie przez rck chłodnego powietrza do nagrzanych spalin. W tej chwili pale peletem i rurę ze spalin można trzymać, a komin suchy także myślę, że spaliny na węglu cieplejsze od tych jakie ma teraz nie spowodują nagle kondensatu. Rusztowanie można dorobić automatyczne to akurat najmniejszy problem. Tutaj chodzi o sytuację całkowitego zablokowania/zatkania palnika i duszenia opału żeby się nie zatruć i nie zrobiła się cofka na piwnice. Smartflow nie ma oznaczeń jaki masz ciąg w kominie także zastanów się nad tym bo regulujesz na wyczucie. W tej chwili mam nieocieplone i kompletnie nic się nie dzieje. Jeżeli ocieple i będzie się coś lało z komina zobaczę to dopiero w części mieszkalnej więc jaki jest tego sens? Żeby szkód sobie narobić większych? Zmarnować kasę na wełnę, która potem będzie zniszczona i remontować dom w części mieszkalnej? Nie rozumiem czemu tak sobie życie utrudniać? Lepiej zostawić nieocieplone i szybko reagować niż potem płakać, że pół domu trza remontować i śmierdzi.
  3. CV6

    Kocioł DS MPM

    Jeżeli ocieple komin na poddaszu to nie będę widział czy leje się kondensat czy nie oraz czy cokolwiek dzieje się z kominem. Okej czyli zestaw startowy to miarkownik, termometr i rck.
  4. CV6

    Kocioł DS MPM

    Mam zamówiony kocioł 10kw i nasunęło mi się kilka pytań. Czy wkładać do komina z cegły wkład z kwasowki? Czy dokładać od razu przed montażem kotła rck? Jak wygląda sprawa czyszczenia kotła mianowicie po ilu godzinach pracy trzeba przerusztować żeby w kotle się paliło albo wygasić kocioł i wybrać wszystko z przed palnika żeby nie zgasło?
  5. Panowie jak u was ze sterowalnością instalacji? Interesuje mnie czy stosujecie pracę kotła ciągłą, mianowicie rozpalanie o histerezę kotła czy stosujecie wyłączanie palnika od termostat od pokojówki? Może ktoś stosuje prace ciągła palnika z niską mocą 24/7 i stała temperaturę na obieg grzejnikowy i steruje termostatami przy kaloryferach?
  6. Mój palnik przepalił ponad 30ton paliwa. Komora ma być jasno-szara to świadczy o odpowiednim składzie mieszanki paliwo-powietrze.
  7. Tak, tak, źle ustawione powietrze, źle dobrane paliwo, źle ustawiona kaloryczność itp. Wiem wszystko może mieć wpływ na te zużycie, wina tylko i wyłacznie użytkownika... Producent nic sobie nie zarzuci bo był by to strzał w kolano jednak czy sam producent nie reklamuje się z tym, że palnik spali paliwo gorszej jakości? Co do ustawień swoje w kotłowni przesiedziałem i mam dobrze dobrane także nie tędy droga.
  8. Tylko takie zjawisko nie powinno mieć w ogóle miejsca. Nie rozumiem czy producent w tym momencie jest świadomy, że takie coś to bubel? Nieodpowiedni materiał zastosowany i nieprzewidziany na takie temperatury widocznie...
  9. Niestety tak to wygląda u mnie. Przy wylotach powietrza zrobiły się takie kratery/wulkany. Ubytek przy tym ma ponad 2mm także już niedługo przepali mi się to na wylot. Palnik czyszczony po każdy sezonie zimowym i letnim czyli dwa razy do roku. Teraz co czyszczenie kotła można powiedzieć, że widać różnicę w tych ubytkach. Dzieje się tak w miejscu palenia sie największej ilosci pelletu i wychodzi na to, że materiał jest zbyt słaby.
  10. Panowie jak u was z komorą spalania? Dokładnie z tą rurą na której pali się pelet? Mianowicie moja jest "zjedzona" nie wiem czy do końca sezonu uda mi się w niej palić. Śmieszne to jest bo palnik reklamują jaki to on nie jest a w trakcie 5 sezonu rura wygląda jakby nie była zrobiona z odpowiedniego materiału.
  11. Rozumiem bo mam problem z najzimniejszym pokojem gdzie jest umiejscowiony termostat. Gdy wyjdzie słońce to najzimniejszy pokój robi się sztucznie dogrzany przez słońce w wyniku czego długo trzyma ciepło i wieczorem termostat działa z dość sporym opóźnieniem. Gdy nie ma słońca i w zimę to pokój jest najzimniejszy aż do momentu sztucznego nagrzania go znowu. Zastanawiam się czy w takim układzie grzać pogodówką z termostatami na kaloryferach i możliwie jak najniższa temperatura na obiegu grzejnikowym? Kocioł ustawiony w tej chwili pod termostat czyli uruchomiony raz grzeje tak długo aż pompy się zatrzymają i kocioł dobije do zadanej i stoi. Nie wiem jak ustawić kocioł pod termostaty czy powinien większymi mocami pracować i mieć jak największe pauzy między cyklami pracy? Z drugiej strony pompa, która bedzie pracowała w trybie ciągłym może szybko wychładzać wymiennik (50l). Tak źle tak niedobrze...🤷🏻‍♂️
  12. Mam regulator ale inaczej rozwiązany a interesie mnie typowo podłączenie do Ecomax 350
  13. Proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania, ecomax 350 styk regulatora pokojowego wystarczy wpiąć zwykły Zwierno-rozwierny dwużyłowy tak? Jak działa wtedy palnik i jego rozpalanie? Co dzieje się po osiągnięciu temperatury w pokoju gdy na kotle Hk spadnie poniżej zadanej? Następuje ponowne rozpalenie w celu dogrzania samego kotła? Czy dopiero grzeje gdy osiągnie sygnał z pokojówki albo z cwu?
  14. Kto poleci sprawdzonego dostawcę? Śląsk, Rybnik, Wodzisław Śląski, Gliwice, Żory, Racibórz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.