Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na drewno, który wybrać MPM Wood czy Atmos


CV6

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Animus napisał:

Ale ludzie  nie mają wyjścia, muszą  czymś grzać, a teraz jeszcze opał  w kosmicznej cenie, to zaczną palić co w ręce wpadnie, tragedia niesamowita. 

Mozna calego kalosza wrzucic, kapcie, resztki styropianu o odpadkach domowych bierzacych nie wspominajac. Warstwa zaru jest to „odgazuje”.

PS. Po co on to czysci? Co ma to pomoc/zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zachary napisał:

CV6 a patrzyles moze na Lazara Holz master komora zaladunkowa duza ekrany nierdzewne drewno do 50 cm prosty w uzyytkowaniu

Nie patrzyłem, widocznie był poza zakresem cenowy ale zerkne sobie jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Mozna calego kalosza wrzucic, kapcie, resztki styropianu o odpadkach domowych bierzacych nie wspominajac. Warstwa zaru jest to „odgazuje”

https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2014/10/picard.png?resize=680,453

Godzinę temu, PioBin napisał:

PS. Po co on to czysci? Co ma to pomoc/zmienic?

A po co się pryszcza pudruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę założyć termometr spalin bo nie wiem ile osiągam.

Miarkownik ustawiałem wg instrukcji czyli rozpaliłem do 80, łańcuszek założyłem tak żeby klapka prawie opierała się o śrubę dystansową. 

I teraz wg instrukcji jak na miarkowniku ustawiam 85, to pokrętło termostatu 5 stopni mniej czyli 80. Prawe pokrętło od wentylatora mam na minimum. 

Chyba że mam takie wrażenie, bo po wciśnięciu wajchy piec huczy niemiłosiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruchaa napisał:

A gdzie mógłbym go tu zamontować? Chyba tylko nad wejściem rury do komina.... Można tak?

IMG_20211206_211728_6.jpg

Komin murowany? Wykuc/rozwiercic dziure i obsadzic. Szczegoly w DTR. Mam tak zrobione. Wersja RCP.

Nie jestem zwolennikiem „lodowatych” nasad metalowych wystajacych z komina.

Karta_Techniczna.pdfKarta_Techniczna.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gruchaa napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie że Atmos strasznie wyciąga ciepło w komin czy coś mam źle ustawione? 

Pierwszy sezon paliłem bez RCK, w lecie wstawiliśmy wkład owalny z regulatorem w wyczystce i zdecydowanie lepiej się pali. Raz, że kocioł nie rozpędza się nadmiernie i łatwiej jest zapanować nad temperaturą spalin a dwa, że resztki żaru po bokach dyszy potrafią zostać do 10 godzin od rozpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz z buforem? Naszła mnie myśl jak bufor układa warstwy bo teoretycznie zimną woda powinna rozdzielić sienznciepla i zostać na dole bufora czyli rozwarstwiać ciepło z zimnem. Jednak według moich obserwacji z bojlerem 300l to niestety tak nie wygląda i woda się po prostu miesza po kilku godzinach "stania" tejże wody wymiesza się i cały baniak ma niższą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to będę montował, bo u mnie do tego jeszcze jak wieje to aż słyszeć podmuchy w piecu. 

 

8 godzin temu, PioBin napisał:

Komin murowany? Wykuc/rozwiercic dziure i obsadzic. Szczegoly w DTR. Mam tak zrobione. Wersja RCP.

Nie jestem zwolennikiem „lodowatych” nasad metalowych wystajacych z komina.

Karta_Techniczna.pdfKarta_Techniczna.pdf 1 MB · 5 pobrań

Murowany więc raczej na pewno będę rozkuwał. Tylko pytanie czy zaraz na rurą dymną od pieca (2) czy trochę wyżej (1). Wyżej mam 140cm od posadzki.

IMG_20211206_211728_6.thumb.jpg.50fa46d27611418209c59ecab5980dc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia. Jak ci pasuje/wygodniej. Specjalnej obslugi to nie potrzebuje.

Kup, przymierz, odrysuj, nawiercaj, wykuj, obasadz, ciesz sie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CV6 napisał:

Palisz z buforem? Naszła mnie myśl jak bufor układa warstwy bo teoretycznie zimną woda powinna rozdzielić sienznciepla i zostać na dole bufora czyli rozwarstwiać ciepło z zimnem. Jednak według moich obserwacji z bojlerem 300l to niestety tak nie wygląda i woda się po prostu miesza po kilku godzinach "stania" tejże wody wymiesza się i cały baniak ma niższą temperaturę.

Nie po to mam bufor żeby stał, pompa CO pompuje ciepłe w kaloryfery, powrót trafia na dno bufora. W trakcie palenia laddomat też dba o odpowiednie rozwarstwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu zle robic,nie to z przedpisami....Ale ja zrobilem regulator samodzielnie,wložylem zamiast drzwiczek wyczystkowych i dziala to perfekcyjnie.

 

IMG_20191116_111016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mcjszt napisał:

Nie po to mam bufor żeby stał, pompa CO pompuje ciepłe w kaloryfery, powrót trafia na dno bufora. W trakcie palenia laddomat też dba o odpowiednie rozwarstwienie.

Jak wygląda taki bufor po 24h postoju? Mocno ta woda się miesza? Chodzi mi o zjawisko,że dojdzie do takiego wymieszania ciepłej wody z zimna iż będzie potrzebne wcześniejsze nagrzewanie bufora. Źle rozwarstwienie czy jak to nazwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymuszenie przepływu wody przez bufor też zaburzy uwarstwienie, chyba że bufor leży w poziomie. Kocioł grzeje mi zbiornik grawitacyjnie i uwarstwienie wtedy jest podręcznikowo wzorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CV6 napisał:

Jak wygląda taki bufor 

https://www.baunach.net/wp-content/uploads/2020-11-09-be_und_entladung_p01_v05-JB.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mi chodzilo o te wymieszanie jak na tym obrazku. Dzięki za podesłanie tego. Ciężki temat ogólnie... Żeby to miało sens trzebabyvrzac bufor grawitacyjnie wtedy będzie bardzo korzystnie to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 3d miedzy kotlem a buforem.

Taki sam na wyjsciu na instalacje CO.

O jakim wymieszaniu mowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.