Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 3 dni od palenia, czyli bufor rozładowany po 20 st na, górze miał 30, nagrałem filmik jak u mnie się pali na tym brykiecie po godz palenia.. 

Na kotle 74 st, powrót 20 (grawitacja) 

Na buforze u góry było już 76st po 40 min palenia..

Ciag naturalny, zawirowacz jeden w ostatnim kanale, temp na czopuchu 180 było w trakcie nagrywania.. 

Płomień jest bardziej przeźroczysty, czego nie oddaje kamera telefonu.. 

 

 

Edit: 2 godz palenia 

IMG_20240306_123208.jpg

IMG_20240306_123122.jpg

Edytowane przez zaciapa
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej Ci idzie ale podobno te kotły z jednym palnikiem łatwiej się bujają a tutaj to laboratorium potrzebne na dwa palniki… ale będę próbował 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz112

Palnik wygląda tak jak w pozostałych modelach, czyli wirowy i z tym jest wszystko w porządku.. Przegrodę tylko przerabiałem, bo to ona największą bolączką wszystkich dolegliwości w mpmie (to tak w uproszczeniu).. 

Podsumowując dzisiejsze palenie, praktycznie bliźniacze do ostatniego palenia na samym brykiecie...

Moze się komuś przyda do statystyk.. 

 Brykiet 21kg (specjalnie ważyłem) 

Drewno szczapy na rozpałkę około 3 kg

Czas palenia 6,5 godz (jeszcze się dopala) 

Bufor 1200l naładowany 100st(uśrednione) 

Całość bufora starczy mi na 3 doby stałej tem 17st w nie zamieszkałym jeszcze domu 120m2 (podłogówka) 

 

IMG_20240306_171506.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie brykietem to nie jest tania sprawa.... powiem wiecej - jedna z najdroższych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaciapa gdzie kupujesz tak tani brykiet... jeżeli to nie tajemnica 🤔...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21kg brykietu za 16 zeta? Gdzie tak tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że płaciłem 800 za tonę z dowozem.. Chyba dobrze policzyłem, że 16 zeta na jedno palenie,bo już się sam zakręciłem.. 🙂

Screenshot_2024-03-06-22-39-27-508_pl.tablica.jpg

Edytowane przez zaciapa
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tanio tym brykietem... i nie tanio, bo za 800 zeta ja kupię prawie cztery metry dęba opałowego z lasu, albo ponad dwa metry porąbanego, który po wyschnięciu będzie ważył więcej, ale wygoda z brykietem jest, sporo roboty odpada.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno to ja swoje mam, dużo sztuk jeszcze leży takich powalonych przez wichurę,które trzeba zebrać, niestety  problem jest się wstrzelić w wolne okienko czasowe.. 🙂 A brykiet, to praktycznie, ładujesz z wora i się pali, niestety za wygodę trzeba płacić.. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zaciapa napisał(a):

@Adamo123

Ja, żebym miał ten kocioł, to już dawno bym przerobił na jeden, a porządny 😁

Edit, tam nie mogę edytować więc tu wstawiam 

3 godz palenia.. Drugi załadunek (bezdymnie 😁

Widzę, że wynik będzie podobny do ostatniego palenia, czyli 20 kg brykietu, 3kg drewna, to wszystko na samej grawitacji, bez zbędnych sterownikow i innych niepotrzebnych pierdół.. na przesyle kocioł - bufor.. 

Na koniec palenia jeszcze wstawię koiec palenia i do ilu st naładował się bufor 

 

IMG_20240306_133225.jpg

IMG_20240306_132930.jpg

IMG_20240306_132801.jpg

IMG_20240306_132502.jpg

o właśnie ten brykiet puchnie najbardziej ale moc zacna jest

18 godzin temu, zaciapa napisał(a):

@Grzegorz112

Palnik wygląda tak jak w pozostałych modelach, czyli wirowy i z tym jest wszystko w porządku.. Przegrodę tylko przerabiałem, bo to ona największą bolączką wszystkich dolegliwości w mpmie (to tak w uproszczeniu).. 

Podsumowując dzisiejsze palenie, praktycznie bliźniacze do ostatniego palenia na samym brykiecie...

Moze się komuś przyda do statystyk.. 

 Brykiet 21kg (specjalnie ważyłem) 

Drewno szczapy na rozpałkę około 3 kg

Czas palenia 6,5 godz (jeszcze się dopala) 

Bufor 1200l naładowany 100st(uśrednione) 

Całość bufora starczy mi na 3 doby stałej tem 17st w nie zamieszkałym jeszcze domu 120m2 (podłogówka) 

 

IMG_20240306_171506.jpg

I to nabiłeś na samej grawitacji czy pod koniec na pompie, bo na samej grawitacji podobno ciężko nabić do 100 bufor

To mnie teraz wychodzi 20 zł na dzień, ale dom nieocieplony prawie 2x większy i temp 20-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka Przy takiej temperaturze jak wczoraj, to już pod koniec pompka chodziła, ale to był raczej experyment, do takich temperatur nie będę bufora na codzień gonił.. Do tych normalnych 90 to poradzi sobie sama grawitacja.

Narazie testuje cała instalację, jak to wszystko chodzi, żeby już z nowym sezonem grzewczym, wszystko chodziło na tip top..🙂

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół @Grzegorz112 wprawdzie mam 14 i kupując zamawialem drzwiczki otwierane w odpowiednią stronę. Okazało się że mocowanie jest uniwersalne bo otwory do mocowania zawiasów są z obu stron i można samemu to ustawić. Myślę że w 26 jest ten sam sposób mocowania. Mają taka matrycę na ten element dla swojej i klienta wygody.

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół @piotrek1111 jak tak mówisz to pewnie w 18-astce tak jest. W 14 są zawiasy przykrecane na śruby zamkowe M8 a po przeciwnej stronie kwadratowe otwory zaslepione są takimi samymi srubami zamkowymi ale może to tylko w 14 z 2022. Lepiej zadzwonić i się upewnić. 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda na kotle na zewnątrz i wewnątrz. Przed wprowadzeniem kotła do piwnicy miałem wszystkie drzwiczki zdemontowane. 20240312_054938.thumb.jpg.d8c9e3b3f0f34d0b6329e93df5f8f0a5.jpg20240312_055218.thumb.jpg.cf26592fbb189a6be37f449b7e97c88d.jpg20240312_054843.thumb.jpg.5bbfa26deead3c31f3651f584becd009.jpg20240312_055304.thumb.jpg.596c317c2728d8204fdce3346e0097a5.jpg

20240312_054909.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kol @AO49, zmieniłem zamówienie na drzwiczki z zawias.. po lewej stronie, trzeba poczekać tydz lub dwa dłużej. Ponoć górne i dolne można przełożyć a popielnika nie. I to zależy od modelu Ponoć. 

Kol @AO49 właśnie dostałem telefon że nie da się zamówić drzwiczek po lewej stronie w 26kw wood plus 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.