Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Animus napisał:

Chciałem nieśmiało napomknąć, że drewno ostatnio drożeje, a powinno się je sezonować 2 lata przed spalaniem,

Zależy jakiej granulacji jest drewno i jak drobno połupane - to schnie kilka razy szybciej. Drobne odpady drewniane schną ok 3-4 m-ce. 

Godzinę temu, Outsider napisał:

ze sprawnością 30%. A drewno opałowe już pojawia się za 900 PLN. W zamierzchłych czasach potrzebowałem 10 mp drewna. I w/w sprawnością utylizowałem to drewno

Może podwyżka cen drewna spowoduje taki " pęd poznawczy" żeby nie utylizować z 30% sprawnością, a zgazować i spalić z 80-90% sprawnością. Jak opał był tani to ludzie to olewali, a teraz może będą chcieli mniej wydać na ogrzewanie? Kto wie? Może się nauczą? 

Zasypowiec, a najlepiej dolniak jednak na kryzys energetyczny najlepszy, bo nie uzależnia od jednego rodzaju paliwa i daje jakąś tam możliwość wyboru paliwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wymieniając kocioł na ekogroszek na pompę ciepła dokładam MPMa 😉 Bo może się okazac, że moje 80% energii przesłanej do sieci z PV nie da się odebrać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też się okazać po podwyżkach prądu że paląc odpadami drewnianymi wyjdzie Ci ciepło taniej niż na pompie ciepła. 

Mi na razie wychodzi taniej kWh/zł niż na pompie z COP 3 bez pv, więc   na razie nie widzę potrzeby  montowania pompy - nie chce płacić więcej za ciepło i do tego inwestować kasę w zakup pompy - by płacić więcej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy kotle trzeba robić 😉 No i odpady mam dostępne tylko klocki z iglastego, 700 za przyczepę ciągnikową z podwójnymi burtami. A to idzie migiem bo suche, drobne i iglaste. A poza tym zapakować to do piwnicy to jest kosmos.

Edytowane przez Melwinek1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zwróciłeś na to uwagę, bo "metry" najuczciwsze są u Leśniczego - cena też.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pomiaru po porąbaniu i ułożeniu

U nie się zgadza jak kupuję as jak mam swoje to zawsze na +😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bajek napisał:

Najlepszy pomiaru po porąbaniu i ułożeniu

U nie się zgadza jak kupuję as jak mam swoje to zawsze na +😁

Piłeś?(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie piłem

U mnie tak było zawsze czy dla matki łupane czy dla mnie w walkach 

Jak zamawiam to mówię ile che M3 i zawsze tak było  to chyba normalne 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto pisał ten artykulik  to dyletant i nieuk. Podane ceny drewna to nie drewno opałowe,tylko surowiec do tartaku do przerobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @Panstan, autor nie odróżnia tartaczki od opału i chyba nawet celowo cen opału z ww nadleśnictw nie podaje w artykule.

Druga kwestia to procenty dotyczące sprzedaży otwartej. W tym roku rzeczywiście 30% masy do sprzedaży było przeznaczone do puli sprzedaży otwartej, ale w poprzednim roku było to 20% i to już może zmienić wydźwięk artykułu.

 

Ale nadal drewno opałowe to nie drewno tartaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o wywołanie paniki na rynku co wróży podwyżki drewna (stawiam na wrzesień -październik i radzę kupować przed tym okresem)

IMG_20220727_164650.thumb.jpg.ed219eb4a7beb480f7f6ae281f2fd894.jpg

Ze wszystkim tak będzie, a cel jest jeden - wyciągnąć kasę od ludzi na maksa. Chodzi o ograbienie społeczeństwa. Mocno zakredytowane społeczeństwo, któremu ciągle brak czasu, bo musi zapitalać na miskę ryżu - nie ma czasu by protestować przeciw tej grabieży. 

Przy stałej cenie węgla dla energetyki po 250zl/tona ciągle podwyższają ceny prądu. Przecież oni nie kupują tego węgla wg cen kontraktów terminowych z Amsterdamu, ale Kowalskiemu liczą za prąd wg tych cen. 

Przy cenie prądu 2-3 zł/kWh, a taka niebawem będzie, kocioł zasypowy będzie dobrym rozwiązaniem. Lepszym / tańszym niż pompa ciepła wraz z dotacjami.

Przy ciągle rosnących cenach gazu wysokość dotacji na kocioł gazowy wystarczy może na 2 -3 m-ce ogrzewania i bez możliwości jakiejkolwiek alternatywy.  

Wiele firm się zamknęło lub przeniosło by nie zostać dojną krową, to państwo wymyśliło sobie że teraz złupi społeczeństwo by mieć kasę na rozdawnictwo - jest jedynym dystrybutorem nośników energii i paliw - gazu, węgla, prądu, paliwa. Zależność od jedynego źródła źle wróży ( pokrzyczą sobie w necie, a i tak zapłacą). 

Jeszcze muszą zakazać palenia drewnem żeby im się to lepiej spięło.

Nie dajcie się !!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystko dąży

 cena dębiny u mnie na składzie 400zl tylko ciętej porąbane czas oczekiwania trzy tygodnie w walkach nie sprzedają bo się nie opłaca 

Odnośnie upadania małych firm właśnie dostałem wypowiedzenie bo stacja na której pracowałem nie dała rady z orlenowska promocja 

Trzeba szukać nowego początku jak będzie 😔

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bajek napisał:

,,, właśnie dostałem wypowiedzenie bo stacja na której pracowałem nie dała rady z orlenowska promocja 

Trzeba szukać nowego początku jak będzie 😔


Niestety, coraz częściej tak bywa.
Życzę sporo motywacji, w znalezieniu nowej bardziej satysfakcjonującej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 13:10, Piecuch19 napisał:

Dobrze że zwróciłeś na to uwagę, bo "metry" najuczciwsze są u Leśniczego - cena też.

Tylko co z tego, skoro drewna kupić się nie da? Od stycznia dzwonię po leśnictwach i opałówki NIE MA! Chociaż codziennie mijam sterty drewna w wałkach... Ale wg leśniczego nie ma i nic mu nie zrobisz... A bezpośrednio w nadleśnictwie detalem się nie zajmują. A chętnie kupiłbym ze 40m3 buka... Na ten sezon udało się kupić węgiel na PGG, ale co będzie dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mirabelki po odpowiedniej maceracji dużo wewnętrznego  ciepła zapewnią, ale chałupy nie ogrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie, stawialiście na czymś bufory? Bo tak sobie myślę 600 kg na nogach, to trochę nacisk punktowy. Może koło fi80cm z grubej sklejki pod spód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem gumę ,miałem taką twardą ponad centymetr grubą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie lepiej  

 Ja wylałem fundament 20cm grubość B20 ale bufor z wodą prawie 1000kg a podstawą jest pierścień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.