Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, pierwsze i podstawowe czynności to:

- odpowietrzenie układu/grzejników/

- wykręć / zdejmij/ całkowicie głowice.

Bez grzebania sprawdź czy grzeją lepiej grzejniki. Jeżeli są cieplejsze to kwestia głowic lub dłąwikó.

Jeżeli jest bez zmian to podnieś obroty pompy co i sprawdź czy jest porrawa.

Cały czas mówimy o temp, grzejników. Jak to ogarniesz to dopiero ustawienia sterownika. Jak zaczniesz wszystko naraz to nie dojdziesz do ładu.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kliwer napisał:

 grzejniki dają ciepło gdy jest min. 60C.

No zimną wodą grzejnik nie nagrzeje ci pomieszczeń. Mam tak samo, ale u mnie chyba zatkał się po 3 latach wymiennik, bo u mnie pięć jest na otwartym obiegu a instalacja CO na zamkniętym gdyż po mały zmieniam grzejniki na podlogówkę.

Niestety, w tym roku coś się u mnie też popieprzyło i spalanie mam o 50% wyższe jak w ub. roku. Ile m² ogrzewacz?

U mnie obecnie, przy -15°C dochodziło do 23kg na dobę, ale ja odpaliłem piec na podajniku dopiero 26 grudnia 🙈😁 bo do tej pory paliłem tylko drzewem, gdyż mam go dużo. Jednak w mrozy nie chce mi się wstawać by dokładać po nocach.

Ustaw szybszy obieg wody w instalacji jeśli masz takie pompy i powinno się poprawić z ciepłotą.

Na bojlerze zjedź do 50-55°C bo nie potrzebnie walisz w niego jak w bufor.

Na piecu powinno wystarczyć 60°C max do 63°C. Nadmuch u mnie mam od 23 do 35°C ale chyba mi się wiatrak kończy bo coś kiepsko wieje, kiedyż wystarczało przy 100% modulacji ustawić na maks 26-28% wiatr.

Powiedzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliwer. Instalacja wygląda ok. Pytanie, czy są na obiegach CO, CWU i Kotłowym zawory zwrotne? Bez nich będzie problem z przepływem.

Zrób zdjęcie ustawień z okna Opcje-Informacje-I, oraz z pracy palnika na wysokiej i niskiej modulacji. Dowiemy się wtedy jak mocno dmuchasz i ile jest opału na palniku. Wydaje mi się, że tu tkwi problem skoków modulacji. Tak jak PrzeMal napisał ustaw na bojler max 50°, chyba że masz zawór temperaturowy. Inaczej domownicy mogą się poparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki odpowietrzone, czy to ze zdjętą głowicą, czy ustawione na 5 są całe gorące.

Nie upieram się co do tych 60C. Zjechałem do 45C + korekta pogodowa na mieszacz a nie kocioł i przez noc wygląda lepiej:

image.thumb.png.db54da464c3dce3fbd2be82f3c8ffdf8.png

Pompę kotłową oraz CO ustawiłem obecnie w AUTO. Przed pompą CO i CWU znajduje się zawór zwrotny z filtrem. Przed pompą kotłową nie.

Bojler i tak nagrzewa się bardziej niż zadana, jest zaraz obok kotła i pompka CWU pracuje tylko po zużyciu wody ciepłej. Baterie mam termostatyczne, lub zawór mieszający przed odbiornikami.

Po pracy wrzucę zdjęcia pracy i ustawień.

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik - modulacja 90%

https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8yoz3x4lIU0epuKw

Filmik - modulacja 30%

https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8zZJfb2LRzlLVukA

Ustawienia:

20211229_165657.thumb.jpg.7147aca248ae8dd52463b49bb9a626f0.jpg

Po powrocie do domu dzisiaj, u mnie w pokoju prawie 28C. Głowica ustawiona delikatnie za 3 (20C). Także pod względem ciepła jest okej 🙂

W popiele nazbieranym od rana widzę trochę niedopałków.

Edytowane przez Kliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skali 6-50 Powietrze max.na 20 za malo,jesli wiatrak 40W,to mowimy o 70-90 przy zachowanej skali .Tež z tego powodu nie widac roznicy pomiedzy praca palnika 30 lub 100%.

Jesli dmuchawa 80W,to skala max.25-30 i powietrze 70-90 tež

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacje daj na zero.  Powietrze tak jak kolega powyżej napisał. Dopiero z tych nastaw dopracuj nadmuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kliwer napisał:

Ustawienia:

20211229_165657.thumb.jpg.7147aca248ae8dd52463b49bb9a626f0.jpg

Powietrze ustawiłbym w zakresie 1-100, tak żeby mieć większy zakres regulacji powietrza na poszczególnych mocach, czyli 100 kroków dmuchawy. Aktualnie masz tylko 8 kroków. Druga rzecz to podawanie dla potencjału 18kg w zupełności wystarczy min 2, a max 4s. Lepiej częściej zruszyć złoże, a mniejsza dawką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel1989 wyłącz na chwilę nz prądu sterownik i moduł, po ponownym załączeniu skonfiguruj modem, jak przejdzie to wyłącz na chwilę moduł, po załączeniu modułu wyłącz na chwilę sterownik. Wpisz sobie od razu nowe IP 46.242.128.17, port 88 , stare będą wyłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- skalę ustawiłem 6-40, zakres powietrza 13-80 (moja dmuchawa to 67W, więc tak wypośrodkowałem to co było podane)

- stabilizację ustawiłem na 0

Po obserwacjach z wczorajszego dnia - jest zdecydowanie lepiej. Kocioł duże lepiej trzyma temperaturę, spalanie spadło do ok 23kg. Popiołu nadal mało i sypki więc jestem zadowolony. Dziękuję bardzo za podpowiedzi!

Przed chwilą przestawiłem jeszcze te czasy podawania i poobserwuję. Miałem takie wcześniej ale wydawało mi się, że za szybko się wypala węgiel i za bardzo cofa. Poobserwuję.

 

Jeszcze raz dziękuję!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 09:34, Kliwer napisał:

Nie upieram się co do tych 60C. Zjechałem do 45C + korekta pogodowa na mieszacz a nie kocioł i przez noc wygląda lepiej.

Bojler i tak nagrzewa się bardziej niż zadana, jest zaraz obok kotła i pompka CWU pracuje tylko po zużyciu wody ciepłej.

Jak duża jest korekta?

Na piecu temp 60°C musi być bezwzględnie. Przy niższej zasra się przewód kominowy i piec.

CWU masz na 60°C?N. Nie potrzebnie. To też podnosi spalanie i częsty start pieca by dogrzać wodę którą używasz raz na jakiś czas. U mnie dla dwóch osób spokojnie wystarcza 50-53°C. Po co generować nie potrzebne straty? 

9 minut temu, Kliwer napisał:

Więc tak:

- skalę ustawiłem 6-40

Jaką skalę 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecu zadana 66C. Co 45C + korekta (aktualnie 2.2C)

U mnie osób jest 5. Pompa i tak nie chodzi a bojler nagrzewa się do ~65C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padł mi sterownik techa k1pv2 A mianowicie przekaźnik podajnika. Puki co wlutowałem nowy i na razie działa.

Tak się wnerwiłem bo było -10 na polu ze zamówiłem skzp 05 😄

Niestety oczekiwanie obecnie jest 14 dni.

Martwi mnie jednak motoreduktor bo nie ma zawleczki. Muszę coś wykombinować do tego czasu. 

może jest tu ktoś kto ma defro z redaktorem abm i ma patent na ten problem.

Liczę na pomóc przy ustawieniu skzp 😉

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snoopi21898o ile wiem niestety nic na rynku oprócz defro nie ma funkcji cofania podajnika po zablokowaniu i żaden sterownik nie ma nawet podłączenia halotronu silnika podajnika. Kiedyś był taki temat, proponowałem rozważenie elektronicznej zawleczkę, ale zaraz ktoś słusznie wyjaśnił, że to łajno. Przy okazji-stracisz też obsługę przepływomierza.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarryH na przepływomierzu mi nie zależy bo i tak nie korzystam chociaż skzp też ma obsługę  hallotronu więc można by podpiąć. Pale zawsze dobrym ekogoszkiem i nie zauważyłem nigdy zeby podajnik się cofnął jak byłem w kotłowni. Ale coś wykombinować muszę w razie czego.

Serwis w defro porażka. Opisałem swój problem A oni upierali się że halotron i ślimak do wymiany.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale halotron z skzp z tym defro nie ma nic wspólnego prócz nazwy. 

Żeby zabezpieczyć mechanicznie możesz sobie zrobić nowe pióra, które zewnętrznie  będą mieć pełną szerokość wału zdawczego ABM, a wewnętrznie będą podcięte. Jednak zawsze ryzykujesz rozerwanie wału lub wykruszenie krawędzi i tu Defro ma rację, że jedynym eleganckim rozwiązaniem jest wymiana motoreduktor ze ślimakiem. Innymi słowy wywalasz coś naprawdę unikalnego na rynku dla wątpliwych korzyści na sterowniku.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Snoopi21898 napisał:

Witam. Padł mi sterownik techa k1pv2 A mianowicie przekaźnik podajnika. Puki co wlutowałem nowy i na razie działa.

Tak się wnerwiłem bo było -10 na polu ze zamówiłem skzp 05 😄

Niestety oczekiwanie obecnie jest 14 dni.

Martwi mnie jednak motoreduktor bo nie ma zawleczki. Muszę coś wykombinować do tego czasu. 

może jest tu ktoś kto ma defro z redaktorem abm i ma patent na ten problem.

Liczę na pomóc przy ustawieniu skzp 😉

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Zamontuj elektroniczna zawleczke ja mam i 3 razy uratowala zawleczke 

1 minutę temu, marekd napisał:

Zamontuj elektroniczna zawleczke ja mam i 3 razy uratowala zawleczke , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znajomy ma jakiś groszek 4 klasy z TAKIM STEROWNIKIEM. Tam jest dużo błędów w instalacji, nawet nie ma zaworu mieszającego, na wiosnę będzie przeróbka, mieszacz z siłownikiem i prawdopodobnie SKZP 02 żeby to normalnie działało a nie w dwustanie jak jest teraz. Kocioł 22KW, przewymiarowany, będzie palone najsłabszym węglem i może wtedy ra radę jakoś go okiełznać. Jak to jest z przełożeniem tych sterowników? Nie będzie większych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marekd napisał:

Zamontuj elektroniczna zawleczke ja mam i 3 razy uratowala zawleczke 

 

Też o tym myślałem, a jaki masz motoreduktor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja zablokowana na 23÷60*  bo tak w miarę stabilnie pracuje kocioł .czas przekroczenia 120 s Myślę że siłownik powinien się przymkńąć .

Może i tak ale skoro min ustawiona na 30 a jest 36* to coś nie rak.

A może dla tego że temp załączenia pompy CO jest  37*

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich i szampańskiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.