Skocz do zawartości

pawelll

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawelll

 1. Takie podłączenie zgłoś do prokuratury, jako próbę zabójstwa. Podłączenie naczynia wzbiorczego systemu bezciśnieniowego reguluje norma PN-B-02413:1991.
 2. pawelll

  Problem z c.o

  Widzę że masz piękną bombę w mieszkaniu ( tak nie boisz się że to ***) , naczynie wyrównawcze musi być podłączone do kotła rurą minimalnie 1" i bez jakichkolwiek zaworów. Podejrzewam że z powodu słabego przepływu wody przez pompe , zawór różnicowy pozostaje otwarty i dlatego brak odgłosu uderzenia.
 3. pawelll

  Stabek czy retopal

  W telewizji taka wypowiedź jest oznaczona jako " lokowanie produktu "
 4. pawelll

  Ekogroszek a tryb letni

  W telewizji taka wypowiedź jest oznaczona jako " lokowanie produktu "
 5. Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury powinny być takiej samej średnicy !
 6. Pamiętaj że norma mówi że jeśli kotłem a naczyniem są odcinki poziome , należy dać rury o " numer " większe. Zamiast 1" dać 1 1/4" , zbiornik wyrównawczy też musi mieć większe wejścia .
 7. Z tego pisma wynika że płacisz za 28 MJ , a dostajesz 26 MJ.
 8. Jeśli jesteś osobą wierzącą to modlić się żeby nie roz....o kotła. Zamówić hydraulika i przerobić tak jak powinno być. Tylko zgodnie z normą PN – 91 / B – 02413 ,
 9. Powiem że nawet kompletna bzdura! 5 rok mam Grundfosa Alpha 2 przy instalacji otwartej i dzała ***.
 10. Ja miałem termostaty przy kopciuchu przez 6 lat, oczywiście dwa grzejniki stale otwarte na max. Naczynie wyrównawcze ,dla własnego bezpieczeństwa konieczne zgodnie z normą ( norma do znalezienia na forum ).
 11. Najlepiej termostaty , rozdzielić obieg CO i CWU, pompa do CO tylko z autoadaptem ( najlepsza do układu z zaworami termostatycznymi ). Pamiętaj oczywiśie o zaworach zwrotnych, na forum pełno jest schematów.Do pełni szczęścia dołącz jeszcze pompę kotłową i sterowanie pompy CWU. Trochę to będzę kosztować ale warto.
 12. Dostałeś normę i tego wymagaj od instalatora.
 13. Min. 25 mm ( 1 " ) w środku rury , pod warunkiem że rura idzie prosto. Jeśli występują poziome odcinki na linii piec - zbiornik należy dać rurę większą min 32 mm ( 1 1/2 " ).
 14. Zgłoś Pana instalatora do prokuratury, jako podejrzewanego o próbę zabójstwa. Podłączenie naczynia reguluje norma PN-B-02413:1991.
 15. Taki juź urok tych zaworów Pamiętaj o wyjęciu czujnika z bojlera, wtedy pompa CWU będzie pracowała cały czas.
 16. Wyciąg z bojlera czujnik temperatury i załącz pompę CWU na stałe. Mój zawór 4-D jest 1 1/2" , zasilanie 2" ,powrót 1 1/2". Pompę kotłową podłączyłem do krudźca kapilary z boku kotła ( tak było najwygodniej ).Pamiętaj zawór 4-D to albo ochrona powrotu ALBO regulacja temperatury .
 17. Przed założeniem powrót miał 30°C. Średnice rur był dobre, bo to była stara instalacja grawitacyjna. Mądrzy ludzie na forum ,powtarzają jak mantrę że zawór 4-D to albo ochrona powrotu albo regulacja temperatury na odbiorniki ,nigdy dwie funkcje naraz. Spalanie na tym samym poziomie albo mniejsze.
 18. Zakładaj pompę kotłową, ja dałem i w tej chwili jest tak : zasilanie 65 powrót 60 °C, pompa elektroniczna ( grundfos alfa 2 ),pobór mocy 5 W.
 19. Ja trafiłem w zeszłym roku nakrętke M20, groszek od lokalnego sprzedawcy .
 20. Zgadza się. Widocznie coś źle zrozumiałem.
 21. @konopka jeśli termometr będzie zamocowany pomiędzy zaworem 4d a powrotem z CWU to będzie pokazywać temperaturę powrotu z 4d ,a nie wody zmieszanej ( 4d z CWU ).
 22. Zapytam się o miejsce zamocowania termometru mierzącego temperature powrotu,powinien być jak najbliżej kotła. Prawdopodobnie masz go pomiędzy zaworem 4d a powrotem z CWU, dlatego załączenie CWU na stałe nic nie pokazuje.
 23. Najbardziej bezpieczny jest układ otawarty, ponieważ masz tylko kilka metrów rury ( minimum 1" ), zbiornik i to cały układ. Zadziała zawsze.
 24. Większy kocioł, wyższa cena, większa marża. Zmień lepiej firmę.
 25. Na http://cieplowlasciwie.pl/ wprowadzasz dane swojego domu i masz odpowiedź.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.