Skocz do zawartości

pawelll

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawelll

 1. pawelll

  Który w końcu najlepszy ?

  Na stronie leroymerlin są opinie że słabe worki i że to miał z groszkiem.
 2. Sterownik HT-tronic 900 jest sterownikie do peletu a kupujesz kocioł na groszek.
 3. Pamiętaj że zawór 4 drogowy bez pompy kotlowej spełnia tylko jedną funkcje, albo ochrona powrotu ,albo regulacja temperatury na instalację.
 4. pawelll

  Z Której Kopalni Kupić Węgiel

  Kup retopal , wprawdzie popiołu od groma, ale spędzisz zimę w salonie a nie w piwnicy. Tylko bierz z strony PGG.
 5. Cały czas tyko pid. Temperatura nastawiona CWU 55° , temperatura kotła wacha się 56-57° .
 6. Zmienilem tylko to co napisałem. Reszta jest tak jak fabryka dała.
 7. Ja na lato ustawiłem dla pid w menu serwisowym minimalna praca 1 sek. minimalna przerwa podawania 65 sek. Pale retopalem , w popielniku sam pył. Tylko raz w życiu paliłem bez pid , i powiedzialem nigdy więcej.
 8. Od 2014 roku palę latem w trybie "lato" grzejąc tylko CWU. Temperatura zadana CWU 55° , temperatura kotła 55°-57° . Dmuchawa w/g wskazań na ekranie 1-3% . Nigdy nie miałem przypadku wejścia w podtrzymanie.
 9. Ale pid stworzono po to aby kocioł NIE WCHODZIŁ w podtrzmanie . Kilka lat palę, i nigdy nie miałem kotła w podtrzymaniu . Mam stary sterownik Tech 450 zPid.
 10. Jeszcze jest taka troche droga opcja , zakup sterownika z pid albo z podobnym sytemem . Tam wentylator pracuje cały czas i wypycha gazy powstałe przy spalaniu.
 11. Zacznij od wypenienia ankiety na http://cieplowlasciwie.pl/ , podaj wyniki i czekaj na dalsze porady .
 12. pawelll

  Zawór różnicowy

  To chyba wiesz co masz zrobić : zawór różnicowy do wymiany zbiornik wyrównawczy podłączyć tak jak powinien być, a nie jakimiś karbowanymi wężykami
 13. pawelll

  Zawór różnicowy

  Miałem podobne problemy z zaworem róźnicowym , tylko w moim przypadku zawór pracował w pozycji prawie pozomej. Wymieniłem go na wyrób z http://tech-pol.pl/ , jest dużo cichszy i już 2 lata działa niezawodnie.
 14. Takie podłączenie zgłoś do prokuratury, jako próbę zabójstwa. Podłączenie naczynia wzbiorczego systemu bezciśnieniowego reguluje norma PN-B-02413:1991.
 15. pawelll

  Problem z c.o

  Widzę że masz piękną bombę w mieszkaniu ( tak nie boisz się że to ***) , naczynie wyrównawcze musi być podłączone do kotła rurą minimalnie 1" i bez jakichkolwiek zaworów. Podejrzewam że z powodu słabego przepływu wody przez pompe , zawór różnicowy pozostaje otwarty i dlatego brak odgłosu uderzenia.
 16. pawelll

  Stabek czy retopal

  W telewizji taka wypowiedź jest oznaczona jako " lokowanie produktu "
 17. Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury powinny być takiej samej średnicy !
 18. Pamiętaj że norma mówi że jeśli kotłem a naczyniem są odcinki poziome , należy dać rury o " numer " większe. Zamiast 1" dać 1 1/4" , zbiornik wyrównawczy też musi mieć większe wejścia .
 19. Z tego pisma wynika że płacisz za 28 MJ , a dostajesz 26 MJ.
 20. Jeśli jesteś osobą wierzącą to modlić się żeby nie roz....o kotła. Zamówić hydraulika i przerobić tak jak powinno być. Tylko zgodnie z normą PN – 91 / B – 02413 ,
 21. Powiem że nawet kompletna bzdura! 5 rok mam Grundfosa Alpha 2 przy instalacji otwartej i dzała ***.
 22. Ja miałem termostaty przy kopciuchu przez 6 lat, oczywiście dwa grzejniki stale otwarte na max. Naczynie wyrównawcze ,dla własnego bezpieczeństwa konieczne zgodnie z normą ( norma do znalezienia na forum ).
 23. Najlepiej termostaty , rozdzielić obieg CO i CWU, pompa do CO tylko z autoadaptem ( najlepsza do układu z zaworami termostatycznymi ). Pamiętaj oczywiśie o zaworach zwrotnych, na forum pełno jest schematów.Do pełni szczęścia dołącz jeszcze pompę kotłową i sterowanie pompy CWU. Trochę to będzę kosztować ale warto.
 24. Dostałeś normę i tego wymagaj od instalatora.
 25. Min. 25 mm ( 1 " ) w środku rury , pod warunkiem że rura idzie prosto. Jeśli występują poziome odcinki na linii piec - zbiornik należy dać rurę większą min 32 mm ( 1 1/2 " ).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.