Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pieklorz napisał:

Zostaje w sterowniku. 

A soft do sterownika skąd macie bo stronie Timela go nie widzę czy ktoś może go udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,w tym sezonu istotno st.Mikolas,u nas Jezusko braggera mnie nie przyniesie,no poczekajem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fred55 napisał:

A soft do sterownika skąd macie bo stronie Timela go nie widzę czy ktoś może go udostępnić.

Napisz na priva ,to Ci soft wyśle jak masz analizator BCA-02.

 

Bercus już wysyłałem do Bułgarii, teraz paczka na Czechy się szykuje. Expol ze Słowacji też zamawiał w Brager z tego co wiem.

Robi się europejsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zapalarka odpali i grzeje do zadanej pracując na 15kW pilnuje tlenu w okolicy 8%

Spalam Jaret Plus Taurona, sens modulacji kończy się na ok 18-20% czyli jakieś 2,5 do 2,7kW tu mam jeszcze sensowny tlen 

Na dole ekranu z prawej widać wielkość porcji paliwa dobieraną przez algorytm

Niska moc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten gadżet.  Oddzielny temat by się przydał, co by wszystkie przydatne informacje tam można było znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel reszta z zeszłego roku Bartex Silver, później do końca sezonu będzie Karlik. Na razie nic nie powiem, kocioł z nowym softem i analizatorem odpalony przed godziną :-) zobaczymy po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pochłaniacz napisał:

Ciekawi mnie ten gadżet.  Oddzielny temat by się przydał, co by wszystkie przydatne informacje tam można było znaleźć.

Można poprosić danego admina czy samego szefa Marcina, aby wydzielił czy wyciął i zrobić wątek "SKZP 02 z analizatorem BCA02 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tak na gorąco jeszcze. Wcześniej testowo pomysł był taki,aby korzystać po tym co normalnie w instrukcji udostępnia BCA czyli po wartościach rezystancji i komunikacji przez któreś z gniazd czujników KTY 81-210.

Ostatecznie zrobione po Modbus przez RJ11 od panelu pokojowego. 

03.11.2020 wszedł program lojalnościowy Bragera dla instalatorów

Jak wyszedł soft i można było podrzucić już taką prawie finalną wersję do userow SKZP02 ,to poprosiłem o takie kabelki w Brager. Oni nie używają normalnie RJ11 tylko RJ45, więc najpierw załatwili same RJ11 i dopiero mogli podrzucić.

Na znanym portalu dzisiaj ukazała się aukcja z myślą o użytkownikach SKZP02,gdzie w zestawie jest taki właśnie kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oldek napisał:

A tak bardziej konkretniej, co udało się osiągnąć? Że niby z rozpędu przebiło o ponad 1.5^C ? Czy o co innego chodzi.

Wątek dotyczył analizatora czyli zawartość tlenu w spalinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12godz. na nowym sofcie i analizatorze na razie moje odczucia są mieszane. W kotle zrobiło się czarno pomimo identycznych ustawień powietrza i tego samego groszku względem starego softu. Zauważyłem kilka razy, że pomimo przebicia temp. na modulacji minimalnej (15%) dmuchawa zaczyna pracować z mocą 100% co doprowadza do przejścia kotła w czuwanie. Czyszczenie palnika jest wyłączone, więc nie to ma wpływu na pracę dmuchawy na 100% mocy. Jakieś pomysły na to zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz węgiel i jakie widełki tlenu?

Zrób na 9% na dole i na 14% na mocy min.

 

Kwestia z chwilowym podbiciem obrotów jest zgłoszona, bo już jedna osoba zauważyła, że przy pracy na minimum na 1,7kW na ok. 3-4sekundy chwilowo dmuchawa na 100% wchodzi, u niego akurat na tyle krótko, że nie zaburza tlenu i temperatury spalin. 

Drugi temat jeszcze pompa kotłowa ma gdzieś błąd przy wejściu w czuwanie eco i to też w tej chwili szukane. 

Jak będzie soft, to Wam podrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.