Skocz do zawartości

pawelll

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O pawelll

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  SAS SLIM 17KW

Ostatnie wizyty

459 wyświetleń profilu
 1. Zacznij od wypenienia ankiety na http://cieplowlasciwie.pl/ , podaj wyniki i czekaj na dalsze porady .
 2. pawelll

  Zawór różnicowy

  To chyba wiesz co masz zrobić : zawór różnicowy do wymiany zbiornik wyrównawczy podłączyć tak jak powinien być, a nie jakimiś karbowanymi wężykami
 3. pawelll

  Zawór różnicowy

  Miałem podobne problemy z zaworem róźnicowym , tylko w moim przypadku zawór pracował w pozycji prawie pozomej. Wymieniłem go na wyrób z http://tech-pol.pl/ , jest dużo cichszy i już 2 lata działa niezawodnie.
 4. Takie podłączenie zgłoś do prokuratury, jako próbę zabójstwa. Podłączenie naczynia wzbiorczego systemu bezciśnieniowego reguluje norma PN-B-02413:1991.
 5. pawelll

  Problem z c.o

  Widzę że masz piękną bombę w mieszkaniu ( tak nie boisz się że to ***) , naczynie wyrównawcze musi być podłączone do kotła rurą minimalnie 1" i bez jakichkolwiek zaworów. Podejrzewam że z powodu słabego przepływu wody przez pompe , zawór różnicowy pozostaje otwarty i dlatego brak odgłosu uderzenia.
 6. pawelll

  Stabek czy retopal

  W telewizji taka wypowiedź jest oznaczona jako " lokowanie produktu "
 7. Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury powinny być takiej samej średnicy !
 8. Pamiętaj że norma mówi że jeśli kotłem a naczyniem są odcinki poziome , należy dać rury o " numer " większe. Zamiast 1" dać 1 1/4" , zbiornik wyrównawczy też musi mieć większe wejścia .
 9. Z tego pisma wynika że płacisz za 28 MJ , a dostajesz 26 MJ.
 10. Jeśli jesteś osobą wierzącą to modlić się żeby nie roz....o kotła. Zamówić hydraulika i przerobić tak jak powinno być. Tylko zgodnie z normą PN – 91 / B – 02413 ,
 11. Powiem że nawet kompletna bzdura! 5 rok mam Grundfosa Alpha 2 przy instalacji otwartej i dzała ***.
 12. Ja miałem termostaty przy kopciuchu przez 6 lat, oczywiście dwa grzejniki stale otwarte na max. Naczynie wyrównawcze ,dla własnego bezpieczeństwa konieczne zgodnie z normą ( norma do znalezienia na forum ).
 13. Najlepiej termostaty , rozdzielić obieg CO i CWU, pompa do CO tylko z autoadaptem ( najlepsza do układu z zaworami termostatycznymi ). Pamiętaj oczywiśie o zaworach zwrotnych, na forum pełno jest schematów.Do pełni szczęścia dołącz jeszcze pompę kotłową i sterowanie pompy CWU. Trochę to będzę kosztować ale warto.
 14. Dostałeś normę i tego wymagaj od instalatora.
 15. Min. 25 mm ( 1 " ) w środku rury , pod warunkiem że rura idzie prosto. Jeśli występują poziome odcinki na linii piec - zbiornik należy dać rurę większą min 32 mm ( 1 1/2 " ).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.