Skocz do zawartości

pawelll

Stały forumowicz
  • Postów

    384
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana pawelll w dniu 7 Lutego 2023

Użytkownicy przyznają pawelll punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Przedwojenny, piętrowy, 2 x 75 m ,wolnostojący dom. W kształcie litery L, większość ścian ocieplona styropianem 8 cm. Na stropie luźno ułożony styropian 10.
  • Instalacja
    100 żeberek aluminiowych, dwie drabinki łazienkowe. Brak podłogówki.
  • Kocioł
    SAS SLIM 17KW ekogroszek

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląskie

Ostatnie wizyty

4 936 wyświetleń profilu

Osiągnięcia pawelll

  1. @Matejko1 ja ma zawór z tech-pola, może pracować w poziomie. http://tech-pol.pl/produkty/zawory-roznicowe
  2. @Nowy36 W/g Google " Szybkie odpowietrzanie pompy można uzyskać poprzez załączenie pompy na krótki czas z prędkością III. ". Link do filmu o tej pompie https://www.youtube.com/watch?v=bvMhBS6uFis
  3. Od 10 lat Grundfos z auto-adapt, przeważnie pobiera 5-6 W w największe mrozy 8-9 W.
  4. Ja mam tą pierwszą, od dziesięciu lat bez problemów. https://product-selection.grundfos.com/pl/products/comfort?tab=products
  5. Doraźnie podepnij zbiornik wyrównawczy tak jak zaznaczyłeś w poście 23. Latem zamień rurę PEX na metalową ( minimum 1 cal stalowa lub 28mm miedziana). Na forum znajdziesz schematy jak poprawnie podłączyć zbiornik wyrównawczy, pamiętaj o właściwej jego pojemności ( min 4% całkowitej objętości wody w układzie, kocioł+rury+ grzejniki + rury podłogowymi).
  6. Przecież naczynie ma podłączone do powrotu, więc jak ta para wodna ma powędrować do naczynia+
  7. @bercus to prawdopodobne zawory klapowe.
  8. To co niespalone, węgiel oczywiście, dawaj z powrotem do zasobnika. Tylko odczekaj żeby żaru nie wrzucić.
  9. Zawsze warto mieć mieć w zapasie, znajomemu padł w wigilię o 19 godzinie. Teraz ma pięć przygotowanych i dodatkowo zapasowy silnik.
  10. Na początek wymień kondensator w silniku.
  11. Żeby był mieszacz to musiałaby być prowadzona osobna rura do zbiornika wyrównawczego, już lepiej założyć zawory termostatyczne na grzejniki. Oczywiście z "głową", przez normalnego instalatora, nie tego debila co montował kocioł.
  12. @rafal121 napisz jak widzisz n.p. grzanie wody jak będzie lato. Paląc w kotle, na 100% zaczną grawitacyjne grzać grzejniki. Wtedy na pewno zamkniesz zawór zasilający grzejniki na końcu którego jest zbiornik wyrównawczy, kocioł nagrzeje się i bum, (fachowcy nie dali żadnych zaworów bezpieczeństwa, ani przy kotle, ani przy bojlerze). Do zbiornika musi isc osobna rura o średnicy minimum 1" stalowa lub 28 mm miedziana, rura nie może mieć żadnych zaworów i.t.p., rura przelewowa też musi mieć taką samą średnice . Pisałem żebyś uwzględnił to że masz pompę na powrocie, to ważne bo od tego zależy umiejscowienie zbiornika wyrównawczego. Przy pompie na zasilaniu zbiornik ma być minimum 30 cm mad najwyższym punktem instalacji, przy pompie na powrocie musi być na 70% wysokości podnoszenia pompy, w przypadku pompy 25-40 jest to 2.8 metra, dla pomy 25-60 to 4.2 metra. Zmierz ile jest u ciebie, mierzymy do góry grzejnika. Zapoznaj się z tym tematem. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19184-schemat-instalacji-co-do-sprawdzenia/page/2/#comments
  13. Szczególnie że sztuką podpięty jest zbiornik wyrównawczy, ściągaj ich z powrotem niech zrobią zgodnie z normą. Jak ma być podpięty znajdziesz na forum, pamiętaj że masz pompę na powrocie.
  14. Kaczor Donald chodził po ulicy w samym kubraczku, bez majtek. Co ciekawe, na plażę zakładał kostium kąpielowy.
  15. Tak się ociepla rury w kotłowni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.