Skocz do zawartości

pawelll

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O pawelll

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  SAS SLIM 17KW

Ostatnie wizyty

434 wyświetleń profilu
 1. Rury do zbiornika mają być stalowe lub z miedzi ,a nie z plastiku. Poza tym obydwie rury powinny być takiej samej średnicy !
 2. Pamiętaj że norma mówi że jeśli kotłem a naczyniem są odcinki poziome , należy dać rury o " numer " większe. Zamiast 1" dać 1 1/4" , zbiornik wyrównawczy też musi mieć większe wejścia .
 3. Z tego pisma wynika że płacisz za 28 MJ , a dostajesz 26 MJ.
 4. Jeśli jesteś osobą wierzącą to modlić się żeby nie roz....o kotła. Zamówić hydraulika i przerobić tak jak powinno być. Tylko zgodnie z normą PN – 91 / B – 02413 ,
 5. Powiem że nawet kompletna bzdura! 5 rok mam Grundfosa Alpha 2 przy instalacji otwartej i dzała ***.
 6. Ja miałem termostaty przy kopciuchu przez 6 lat, oczywiście dwa grzejniki stale otwarte na max. Naczynie wyrównawcze ,dla własnego bezpieczeństwa konieczne zgodnie z normą ( norma do znalezienia na forum ).
 7. Najlepiej termostaty , rozdzielić obieg CO i CWU, pompa do CO tylko z autoadaptem ( najlepsza do układu z zaworami termostatycznymi ). Pamiętaj oczywiśie o zaworach zwrotnych, na forum pełno jest schematów.Do pełni szczęścia dołącz jeszcze pompę kotłową i sterowanie pompy CWU. Trochę to będzę kosztować ale warto.
 8. Dostałeś normę i tego wymagaj od instalatora.
 9. Min. 25 mm ( 1 " ) w środku rury , pod warunkiem że rura idzie prosto. Jeśli występują poziome odcinki na linii piec - zbiornik należy dać rurę większą min 32 mm ( 1 1/2 " ).
 10. Zgłoś Pana instalatora do prokuratury, jako podejrzewanego o próbę zabójstwa. Podłączenie naczynia reguluje norma PN-B-02413:1991.
 11. Taki juź urok tych zaworów Pamiętaj o wyjęciu czujnika z bojlera, wtedy pompa CWU będzie pracowała cały czas.
 12. Wyciąg z bojlera czujnik temperatury i załącz pompę CWU na stałe. Mój zawór 4-D jest 1 1/2" , zasilanie 2" ,powrót 1 1/2". Pompę kotłową podłączyłem do krudźca kapilary z boku kotła ( tak było najwygodniej ).Pamiętaj zawór 4-D to albo ochrona powrotu ALBO regulacja temperatury .
 13. Przed założeniem powrót miał 30°C. Średnice rur był dobre, bo to była stara instalacja grawitacyjna. Mądrzy ludzie na forum ,powtarzają jak mantrę że zawór 4-D to albo ochrona powrotu albo regulacja temperatury na odbiorniki ,nigdy dwie funkcje naraz. Spalanie na tym samym poziomie albo mniejsze.
 14. Zakładaj pompę kotłową, ja dałem i w tej chwili jest tak : zasilanie 65 powrót 60 °C, pompa elektroniczna ( grundfos alfa 2 ),pobór mocy 5 W.
 15. Ja trafiłem w zeszłym roku nakrętke M20, groszek od lokalnego sprzedawcy .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.