Skocz do zawartości

Kliwer

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kliwer

  1. Na piecu zadana 66C. Co 45C + korekta (aktualnie 2.2C) U mnie osób jest 5. Pompa i tak nie chodzi a bojler nagrzewa się do ~65C.
  2. Więc tak: - skalę ustawiłem 6-40, zakres powietrza 13-80 (moja dmuchawa to 67W, więc tak wypośrodkowałem to co było podane) - stabilizację ustawiłem na 0 Po obserwacjach z wczorajszego dnia - jest zdecydowanie lepiej. Kocioł duże lepiej trzyma temperaturę, spalanie spadło do ok 23kg. Popiołu nadal mało i sypki więc jestem zadowolony. Dziękuję bardzo za podpowiedzi! Przed chwilą przestawiłem jeszcze te czasy podawania i poobserwuję. Miałem takie wcześniej ale wydawało mi się, że za szybko się wypala węgiel i za bardzo cofa. Poobserwuję. Jeszcze raz dziękuję!
  3. Filmik - modulacja 90% https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8yoz3x4lIU0epuKw Filmik - modulacja 30% https://1drv.ms/v/s!AhXZEEVAYY_3gq8zZJfb2LRzlLVukA Ustawienia: Po powrocie do domu dzisiaj, u mnie w pokoju prawie 28C. Głowica ustawiona delikatnie za 3 (20C). Także pod względem ciepła jest okej 🙂 W popiele nazbieranym od rana widzę trochę niedopałków.
  4. Grzejniki odpowietrzone, czy to ze zdjętą głowicą, czy ustawione na 5 są całe gorące. Nie upieram się co do tych 60C. Zjechałem do 45C + korekta pogodowa na mieszacz a nie kocioł i przez noc wygląda lepiej: Pompę kotłową oraz CO ustawiłem obecnie w AUTO. Przed pompą CO i CWU znajduje się zawór zwrotny z filtrem. Przed pompą kotłową nie. Bojler i tak nagrzewa się bardziej niż zadana, jest zaraz obok kotła i pompka CWU pracuje tylko po zużyciu wody ciepłej. Baterie mam termostatyczne, lub zawór mieszający przed odbiornikami. Po pracy wrzucę zdjęcia pracy i ustawień. Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i uwagi.
  5. Po obniżeniu temperatury zasilania do 55 zauważam delikatną poprawę: Grzejniki grzeją, domownicy na razie nie zgłaszają, że zimno. Grzejniki to SBS Nanopanel i 3 drabinki. Wszystkie mają termostaty. Dławiki raczej nie. Co do temperatury zasilania - te 60C wynika z kilku rzeczy: - przyzwyczajenie z mieszkania gdzie na piecu trzymało się 60C i wszystko szło w grzejniki, a one same grzały do upadłego tak, że w pomieszczeniach w sezonie 26-28C to norma była - w zeszłym sezonie, gdy pokoje jeszcze nie były wykończone a części jeszcze nie było w nocy w chłodniejsze dni zdarzało się być chłodno, mimo termostatu na 5 - dopiero zapodanie 60C na zasilanie sprawiło, że temperatura w pomieszczeniu wzrosła ponad 21C i było komfortowo - w zeszłym sezonie praca kotła ustabilizowała mi się gdy zadana mieszacza była ustawiona równo zadanej kotła lub ciut więcej Generalnie obecnie jest tak, że kocioł nagrzeje się ponad zadaną gdzieś do 72-73, potem się wychładza do 62-63 i dłuuuugo mieli zanim osiągnie moment gdzie temperatura rośnie w szybkim tempie. Próbuję zrozumieć co zmieniać aby to polepszyć. Czy korektę dawki, czy ustawienia powietrza. [EDIT] Schemat - mam nadzieję, że da się zrozumieć o co chodzi.
  6. Filtry wyczyszczone przy okazji montażu pompy kotłowej. To nie tak, że są zimne ale aby nagrzać pomieszczenie powyżej 21 dopiero tyle na zasilaniu sprawia, że jest ok. Zawór z tego co obserwuję pracuje w okolicach 35% więc z tego co rozumiem, większość idzie na powrót kotła. Dynamikę mam na 2, zmienię na 1. Po pracy zrobię szkic oraz film. [EDIT] Wszystkie pompy elektroniczne, pompa kotłowa i CWU wymuszone na 1 bieg, CO w AUTO.
  7. Temperatura taka, ponieważ grzejniki dają ciepło gdy jest min. 60C. Tak, pompa kotłowa działa czas, ochrona powrotu wyłączona.
  8. Hej, podpowie ktoś jak ustabilizować pracę kotła? Od początku sezonu z tym walczę i już nie wiem.. Została dołożona pompa kotłowa, lecz nic nie zmieniła. Czasami nic nie zmieniając zdarzy się moment, że przez kilka godzin ładnie moduluje w okolicach 40% ale przez większość czasu góry i doliny.. Spalanie też ogromne przy aktualnych ustawieniach ale znowu popiołu zdecydowanie mniej. Wcześniej wieczorem wybierałem (ok 20), rano (ok 6) znów wybierałem z 1/3 węglarki. Obecnie popiołu jest może garść. Aktualny ekogroszek to Ekobran Platinum. Wcześniej VARMO i podobnie a nawet gorzej bo sporo niedopałków lub spieków przez co jak nie wybrałem popiołu na czas to się robił wulkan...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.