Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy zadanej kotła 65C i przebiciu do 68C dmuchawa włącza się czasami na 100% i dmucha aż kocioł osiągnie 70C i się odstawi. Powietrze poprawiłem, miałem skala 5-29 a palnik powietrze 1-50. Zobaczę co się zmieni. 

 

ps. węgiel Bartex Silver z zeszłego sezonu jeszcze ze 2 zasobniki później Karlik

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczelne kotły macie? Bo tu wystarczy mały przedmuch pod którymkolwiek sznurem uszczelniającym i będzie czarno jak w piekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na niskich mocach tez jest trochę ciemniej, ale nie ma tragedii. Już wcześniej jak ręcznie na poprzednim sofcie ustawiałem sterownik w oparciu o wskazania analizatora zauważyłem lekkie zaciemnienie w kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to soft testowy i jeszcze dużo pracy czeka twórców. Trzeba testować i pomagać w dopracowaniu.Dla porównania mam dwie fotki przed i po obydwie fotki na tych samych teoretycznie nastawach.

przed

1604738277662.jpg

po

1604738277660.jpg

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez czarno przy pracy z analizatorem , może to wina palnika bo mam pancerpola duo ale zeby coś potwierdzić to trzeba wyeliminować te wariacje dmuchawy bo może przez to jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kijasr napisał:

Według mnie tam gdzie biało masz to spalanie mniej efektywne z nadmiarem tlenu

Może tak być, ale czarny kocioł to sadza a sadza to nie spalony węgiel, wiec gdzie tu ekonomia?

 

ps. a najlepsze jest to że miałem identyczne ustawienia sterownika jak na poprzednim sofcie.

Edytowane przez altoro
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, altoro napisał:

Może tak być, ale czarny kocioł to sadza a sadza to nie spalony węgiel, wiec gdzie tu ekonomia?

 

ps. a najlepsze jest to że miałem identyczne ustawienia sterownika jak na poprzednim sofcie.

Pisałeś że ci się odstawiał kocioł, wtedy przykopca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, altoro napisał:

Może tak być, ale czarny kocioł to sadza a sadza to nie spalony węgiel, wiec gdzie tu ekonomia?

Można też powiedzieć że ten biały to energia wypuszczona przez komin. Tu trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy białym a czarnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie Panowie zużycie węgla przed i po - sprawa będzie jasna. Te straty kominowe to dla mnie mit, jeśli spaliny maja 70C, a dmuchawa ledwie się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokażcie wykresy z analizatorem i bez, też będzie można coś więcej zaobserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jasny kolor na niższych mocach, to efekt sporego nadmiaru tlenu. To jest tak jak na oko ustawiamy.

W laboratorium często kotły nie są jasne w środku, są wręcz ciemne jak opalane węglami 28MJ,kolor nie jest wyznacznikiem dobrego spalania.

Ogólnie wygląda to tak

Węgle 23-26MJ jaśniej w kotle

Węgle 27-30 ciemno..

 

Okresy przejściowe ja zawsze sugeruję palenie 24-26

A jak koło zera i mniej to dopiero mocniejsze paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada tak,že jest možliwe ustawienie(reakcja dla) ilosci tlenu. W tym przypadku jest odwisle od užytkownika,jaki kolor wymienika siebie ustawi???

I lekki nadmiar tlenu zaszkodzi mniej,niž produkowac CO i HxCx

Decydujac do zakupu,byloby u mnia može wygodne,mam zawsze zamieszana frakcja wegla,grubo/jemny i szybuje z potencjalom podajnika na jednym zasobniku chwilowo dužo i chwilowo mniej wegla.Wiatr i potencjal na srednio dobrany,na retorcie zmiany kopczyka w czasie.Može taki "automat"dopilnial by powietrze do tego bladu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy Tech cos robi w temacie analizatora... Czy jak zwykle ma to w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.