Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam w panelu opcji zmiany parametrów analizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym Analizatorem i zdjęciami koledzy niech nasz kolega powróci do : STEROWNIK SKZP-02 + BRAGER BCA-02.Tu jest Sterownik skzp-02 ustawienia,porady.Tak tylko piszę żeby póżniej nie było to dodatkowych stron. Wszystko tu do skzp-02 a  nie dotyczy Bragera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wejście przez diagnostykę do tej konfiguracji jest tylko w trybie administracyjnym.

Sorry nie doczytałem że to w panelu

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Pomocyklimosz napisał:

 

3 godziny temu, Pomocyklimosz napisał:

Co może być przyczyną alarmu- brak płomienia, mimo że normalnie się pali? Za długo kocioł nie może osiągnąć swojej temperatury i wtedy wyskakuje ten błąd?

 

3 godziny temu, Pomocyklimosz napisał:

Tak się chciałem upewnić tylko czy dobrze myślę :).
Wszystko przez to, że w nocy wygasł na podtrzymaniu.
Teraz ma do grzania wode, chałupę i kocioł. I tak stała w miejscu ta temperatura kotła przez to.

Normalnie się pali, czy wygasło? Ręcznie rozpaliłeś kocioł, czy zrobiła to zapalarka?

Jeżeli kocioł wygaśnie włącza się alarm (brak płomienia). Po rozpaleniu należy alarm skasować i po kłopocie. Jeżeli kocioł ma za małą moc i nie potrafi osiągnąć temp. zadanej spróbuj wydłużyć czas wygaszania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , macie jakis pomysl na taki wykres by bardziej go wyplaszczyc 

IMG_5997 (3).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pomocyklimosz Masz czujnik spalin? Po jego instalacji i aktywowaniu sterownik oprócz monitorowania temperatury kotła, sprawdza również temperaturę spalin i wtedy mimo braku przyrostu temperatury jak w Twoim przypadku nie wywali błędu. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaką macie ustawioną temperature na mieszaczu? Miałem 45 stopni grzejniki na 3,5 ( cały czas ciepłe, nie wyłączały się) dlatego pomyślałem ze to chyba za mało bo w domu jakoś chłodno choć niby 21 stopni. Dom nie ocieplony, 180m2 Technix19kw skzp02. 

Teraz ustawiłem na 50 na mieszaczu, już jest odczuwalnie chyba lepiej tylko spalanie podskoczyło 24 kg/h. 

Na kotle 59. Temperatura powrotu 52. Jest okej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 36*C za zaworem + 3 pogodówki, w środku powyżej 22*C. Spalanie w dużej mierze zależy od groszku. Ja wysoko kalorycznego spalam 24 kg., 24-26mj spalam 30 kg. Bez termostatów, a gdybym je miał ustawiłbym na max grzania, a temp sterował zaworem XD. Ale zapewne jest wielu, którzy tak nie zrobią 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę karlikiem 26 mj. Na kopciuchu bez termostatów miałem 50-60 stopni na piecu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wentyle podstawowych 32-33 plus pogodowka 0,8-0,9,grzejniki želiwne full otwarte,obnižanie termostatom 2° przy 24 w domu. 200 nieocieplonych,teraz przy 5-7 na dworze 30-33 kg 17 MJ.Piec 70,delta kotla i CO 5°.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pomocyklimosz napisał:

Ja nie mam zapalarki. to ekogroszek. Normalnie się paliło w jak wyskoczył alarm tylko była temperatura kotła 39 stopni. Podejrzewam, że bardzo długo była taka temperatura i stąd ten alarm.

Jeśli masz sterownik SKZP-02 odsyłam do instrukcji obsługi. Opcje (czas wygaszania).

Jeśli w tym czasie kocioł nie może uzyskać temperatury i jest ona o 3° niższa od zadanej. Zgłaszany jest alarm brak paliwa. Gdy jest czujnik temp. spalin. Alarm się nie wyświelta jeśli minął ten czas, ale rośnie temp. spalin.

Pytałem czy masz zapalarkę i jaki sterownik ponieważ napisałeś (brak płomienia). W SKZP  po wystąpieniu alarmu (brak paliwa) sterownik przechodzi do trybu (stop).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, totemklb napisał:

Witam!

Jaką macie ustawioną temperature na mieszaczu? Miałem 45 stopni grzejniki na 3,5 ( cały czas ciepłe, nie wyłączały się) dlatego pomyślałem ze to chyba za mało bo w domu jakoś chłodno choć niby 21 stopni. Dom nie ocieplony, 180m2 Technix19kw skzp02. 

Teraz ustawiłem na 50 na mieszaczu, już jest odczuwalnie chyba lepiej tylko spalanie podskoczyło 24 kg/h. 

Na kotle 59. Temperatura powrotu 52. Jest okej? 

Witam wszystkich jako świerzak na forum. 

A do cytowanego kolegi: też mam technix 19kw i skzp-02 i powierzchnie do ogrzania ok. 180m2 (same kaloryfery). Na mieszaczu mam ustawione 40 plus pogodówka 4 stopnie. Aktualnie przy 8.3 na dworze daje korektę na mieszacz 0.7 czyli 40.7 idzie na kaloryfery. W domu 21-22 stopnie i wszystkim wystarcza. Spalanie aktualnie na karliku skzp wskazuje 23.3kg na dobę przy potencjale ustawionym na 12kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekdmasz zawór 4d i pompe kotłowa na powrocie?

Jak nie masz, to spróbuj załączyć pompe CWU na stałe i zobacz czy zmieni to wykres.

Jak zacznie zmieniac, to dalej kwestia mądrej zabawy modulacją (czas 25 czy 40minut, ja ustawiam, aby modulacja nie była na 3 tylko na 1), powietrzem (skala, nadmuch min-max) oraz zaworem (czas stabilizacji, ja preferuje ok.25sekund, kolega ustawia bliżej 60)

Tak w skrócie po głównych punktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wypalaczu napisał:

Witam wszystkich jako świerzak na forum. 

A do cytowanego kolegi: też mam technix 19kw i skzp-02 i powierzchnie do ogrzania ok. 180m2 (same kaloryfery). Na mieszaczu mam ustawione 40 plus pogodówka 4 stopnie. Aktualnie przy 8.3 na dworze daje korektę na mieszacz 0.7 czyli 40.7 idzie na kaloryfery. W domu 21-22 stopnie i wszystkim wystarcza. Spalanie aktualnie na karliku skzp wskazuje 23.3kg na dobę przy potencjale ustawionym na 12kg/h

Dom ocieplony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@totemklbniocieplony stary piętrowy dom + poddasze nieużytkowane narazie z lat 1930-40 z kamienia i cegły. Ściany na pół metra grube.

Mam przy skzp-02 bragera i tyle pali. Wydaje mi się że bez bragera urwałbym z kilo na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że brager zwiększa spalanie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniaczjeśli skzp prowadzi kocioł w danej chwili na najniższej ustalonej modulacji, dajmy na to 20% i wartość tlenu wskazywana przez bragera jest poniżej 18%, tym samym stara się on dokładać więcej paliwa żeby dogonić ustaloną wartość tlenu na danej modulacji. Bez bragera sterownik podaje tyle paliwa, ile ma określone na dany poziom modulacji i nie kombinuje z paliwem i tlenem. Tym samym można doprowadzić do tego, że kociol nigdy nie wyjdzie z modulacji np 20% bo przy odpowiednim tlenie, który nie przekroczy tych magicznych 18% brager będzie lądował paliwo i zbijał tlen a temp. kotła będzie rosła aż do czuwania. A dokładanie paliwa na takiej modulacji przy niskim powietrzu powoduje znowu kopcenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wypalaczu napisał:

niocieplony stary piętrowy dom + poddasze nieużytkowane narazie z lat 1930-40 z kamienia i cegły. Ściany na pół metra grube.

Mam ten sam kocioł, a dom jest z tego samego okresu. Ściany z pełnej cegły 38cm. Z zewnątrz ocieplony białym styropianem 10cm. Ocieplony strop między piętrem a poddaszem wełną 20cm. W domu 21-22° na dworze 6° a spalanie 13,5kg. Ocieplenie ścian dało 10-15% oszczędności opału, a stropu 15-20%

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.