Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To nie rada, to żart który zrozumie średnio rozgarnięty forumowicz. Z drugiej strony producenci kotłów na ekogroszek takie wynalazki montowali to i ludzie tym machali. Wierzyli że zawracają ciepło z komina do kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alf napisał:

Ok, z takimi argumentami nie mam szans. Mogę Ci tylko doradzić zamontowanie szybra w czopuch, podobno nie ucieka tyle ciepła wkomin. 

To jak ty używasz sterownika tylko  start stop to pokaż wykres jaki masz na sterowniku zobaczymy czy u ciebie nie trzeba zamontować szybra  w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alf napisał:

To nie rada, to żart który zrozumie średnio rozgarnięty forumowicz. Z drugiej strony producenci kotłów na ekogroszek takie wynalazki montowali to i ludzie tym machali. Wierzyli że zawracają ciepło z komina do kotla.

Za dużo zakładasz. Większość tutaj podchodzi poważnie do udzielanych rad. Wystarczyło dodać element, który sugeruje że to żart. Bez tego nie jesteśmy w stanie ocenić "poważności" wiadomości.

@Darekkovert25kwNormalnie w takich przypadkach montuje się RCK, by wyeliminować czynnik pogodowy, który zmniejsza/zwiększa ciąg kominowy i wyciąganie zbyt dużej ilości ciepła przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany i wszystko po ustawiane jak trzeba. Pokaż swój wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej niż prosty wykres interesuje czystość kotła, ile spala opału i by było mi ciepło. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreski robi z 50% palacz i z 50% instalacja,zwyklo przewymiarowany kociol.Linijka rowna jescze nie znaczy na 100% fajne ustawienie i falowanie nie musi znaczyc ustawienie zle.

Liepiej starac sia na wykresu o pomiar i kopiowanie spalin do mocy kotla i to jest troche masakra na wykresu kolegi @Alanos777,sredne spaliny 140,nie zostaje ci dužo ciepla w kotlu 😞

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MrWolf napisał:

Mnie osobiście bardziej niż prosty wykres interesuje czystość kotła, ile spala opału i by było mi ciepło. 

No tak ale czyściej będziesz miał w kotle ja będzie modulować a nie jak w interwale i 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ u mnie kocioł moduluje, tylko po dogrzaniu pomieszczeń wygasza się całkowicie (dopala co ma na palniku i potem nie podaje w ogóle paliwa). Wykres wygląda niemal jak dwustan, ale bez sadzy i syfu w kotle. Mnie to pasuje. W tej chwili pali poniżej 8 kg słabego ruska w słabo ocieplonym domu ze starymi plastikami, gdzie na poddaszu jest absolutny brak wszystkiego (gole ściany bez ogrzewania), nie ma grama ocieplenia w dachu i dodatkowo jest w ścianie aby tam wejść dziura 60x90 cm😄. CWU 300 litrów i trzy osoby. Spaliny na pełnej mocy nie chcą przekroczyć 90 stopni. Średnia moc kotła wynosi obecnie 20% z 10 KW. W takich warunkach nie idzie sensownie ustawić modulacji, by było efektywnie i czysto pod względem emisji. Nie bez powodu testy kotłów robi się na 30 oraz 100% mocy.

Po zrobieniu wszystkiego jak należy będzie jeszcze lepiej. Na wymienniku troszkę suchego drobnego pyłu. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynnie to sadza by mi szybciej rosła niż temperatura spadała na kotle . Na retorcie żadnej zmiany na gorsze nie widzę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus mamy 200m powierzchni do ogrzania. Piec silwer eco 5 plus 14kw trochę za mały jak na ten metraż do ogrzania. Dom nieocieplony cegła poduszka powietrzna 10cm i pustak, dach ociepliliśmy wełną 30cm. Okna wymienione na plastyki. 17 grzejników. Temperatura stała 21 stopni spalanie dobowe na tę chwilę to jakieś 25kg przy 7 stopniach na dworze. Ogrzewany bojler 140l. W tamtym sezonie spaliliśmy około 4,5 tony Peletu węglowego z JSW S.A. zamówiony analizator spalin, może na nim ugramy jeszcze jakieś 300 kg na sezon.

20211114_190509.jpg

20211114_190520.jpg

 

20211114_190534.jpg

Edytowane przez Alanos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie funkcjonowało to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanos777.Na retorcie obrotowej taką jaką ja mam się nie sprawdzi.Przekonałem się i analizator odstawiony na półkę.Na zwykłej retorcie tak a na Sv-200 to już w ogóle spoko.Zobacz film kolegi Jockeya na YT on ma na retorcie.W moim przypadku zamiast analizatora mogę stosować opóżnianie powietrza i to jest na razie mój analizator spalin - na razie nie używam tej zakładki.Na stronie Timela jest filmik na YT o ustawieniu analizatora w wersji 2.46 a podczas omówienia filmiku jest wspomniane na temat opóznienia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130° przy 50% mocy tak,czy tak dužo.U mnia ledwo 90,nawet temperatura na kotle 70.Przy pelnej mocy mam 125-7.Dužo dmuchasz i gonisz swoje cieplutko w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alanos777 napisał:

Bercus mamy 200m powierzchni do ogrzania. Piec silwer eco 5 plus 14kw trochę za mały jak na ten metraż do ogrzania. Dom nieocieplony cegła poduszka powietrzna 10cm i pustak, dach ociepliliśmy wełną 30cm. Okna wymienione na plastyki. 17 grzejników. Temperatura stała 21 stopni spalanie dobowe na tę chwilę to jakieś 25kg przy 7 stopniach na dworze. Ogrzewany bojler 140l. W tamtym sezonie spaliliśmy około 4,5 tony Peletu węglowego z JSW S.A. zamówiony analizator spalin, może na nim ugramy jeszcze jakieś 300 kg na sezon.

Masz bardzo podobny budynek do mojego. Zamiast dachu mam ocieplony strop między piętrem a poddaszem wełną 20cm. 14 grzejników temp. w domu 21-22°C, bojler 120l. Ściany zewnętrzne 38cm pełna cegła + 10cm biały styropian. Kocioł 19kW z palnikiem SV200. Poddasze jest nieogrzewane. Ocieplenie ścian zewnętrznych dało oszczędności rzędu 500kg. Przy 7 stopniach na dworze spalanie mam 12,5kg. Latem grzeję CWU. W ciągu całego ostatniego roku spaliłem 4t ekogroszku 26MJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ma ktoś kocioł 19kw palnik sv200 i pali karlikiem? jakie macie ustawienia powietrza pod ten palnik i ten kocioł? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z przesypywaniem grochu.
Wydajność podajnika policozna i ustawiona na 15 kg/h - parameter jest ok bo jak na sterowniku pokazuje, że w zasobniku pusto to faktycznie robi się pusto.

Korekta dawki paliwa w tej chwili to już -40% (moc węgla pokazuje ponad 31 ale na to nie patrzę) a ten dalej przesypuje .
Minimalny czas podawania 2 sek (mniej się nie da)
Maksymalny - zjechałem już na 2.7 sek.

co jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

co jeszcze zrobić?

 

26 minut temu, Oldek napisał:

Obniżyć moc kotła.

Posłuchaj kolegi. To dobra rada . Nie ważne jakiej mocy masz kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z przesypywaniem grochu.
Wydajność podajnika policozna i ustawiona na 15 kg/h - parameter jest ok bo jak na sterowniku pokazuje, że w zasobniku pusto to faktycznie robi się pusto.

Korekta dawki paliwa w tej chwili to już -40% (moc węgla pokazuje ponad 31 ale na to nie patrzę) a ten dalej przesypuje .
Minimalny czas podawania 2 sek (mniej się nie da)
Maksymalny - zjechałem już na 2.7 sek.

co jeszcze zrobić?
Ja bym dobrał odpowiednie powietrze, skoro potencjał się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.