Skocz do zawartości

ValterZheliazkov

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutralny

O ValterZheliazkov

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mizia, Vraca, Bulgaria

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom 100 m2
 • Instalacja
  Korektor hydrauliczny, 3 pompy, zawór trójdrogowy, grzejniki aluminiowe, termostat powrotny trójdrożny + 200 litrów ciepłej wody użytkowej.
 • Kocioł
  SKAMP-PV13 kw

Ostatnie wizyty

502 wyświetleń profilu
 1. Ze mną przy mocy palnika 13 kw mam powietrze przy wpa 07(18-40%), przy DM80(6-20%).
 2. Dla mnie układ podajnika i komina jest taki sam, po prawej stronie. Z wyjaśnień dowiedziałem się, że duże otwory powinny znajdować się po lewej stronie.
 3. Na początku sezonu to obliczyłem. 11,5 kg. Następnie przeliczyłem i zmieniłem tę formułę. 13,5 kg.
 4. Ze mną SV200-15 iw 10 minut daje 11,5 kg. Podczas spalania 100 kg. pokazano 13,5 kg. Spaliłem trochę x100 kg. i włożyłem 13,5 kg do sterownika. Mam granulację paliwa 8–18 mm.
 5. Być może wlałeś węgiel do leja i nie został on dodany do sterownika.
 6. Czy ma znaczenie sposób umieszczenia grilla, szerokie otwory po której stronie powinien być?
 7. Zrozumiałe VID_20191208_151348.mp4 m ten film, to kolejna rzecz do wysłuchania wyjaśnień, która podkreśla ważne rzeczy. Jedno moje wideo.
 8. dzięki Problem polega na tym, że nie rozumiem języka i używam tłumacza do czytania. Uświadomiłem sobie, że w ten sposób płomień powinien wyglądać na małą i dużą moc, pokazując, jak pali się dużą ilością powietrza i małą ilością powietrza. Nie mogę zamówić tak gęstego, skupionego płomienia, niezależnie od mocy i wiatru. Dla mnie z jednej strony jest zawsze grubszy, az drugiej prawie tak lekki jak mgła.
 9. Cześć Mam palnik na pierwszy rok. Myślę, że mam problem z napowietrzaniem, z jednej strony daje więcej powietrza w całym zakresie mocy. Próbowałem różnych ustawie ń, ale wynik jest taki sam. Dwa razy wyczyściłem grill i komorę powietrzną pod nim, zbierając popiół.
 10. Tutaj możesz zobaczyć urządzenie na SV 200. Wymień uszczelkę, aby sprawdzić, czy jest problem, jeśli jest uszkodzony podczas czyszczenia. Uszczelkę można przeciąć tylko wielkością płytki otworu do czyszczenia (dwiema śrubami), a nie całej.
 11. Cześć Miałem zestaw kotła 15 kW to palnik 19 kW. od tego samego producenta i kontrolera skzp-02. Miałem problemy z paleniem, ale przeczytałem ten wątek i wszystko się udało. Korzystałem z zestawu przez dwa lata, teraz mam inny. Sprawdź płytę montażową palnika do kotła, jeśli występuje problem. Wprowadź rzeczywiste wartości do sterownika: moc, pojemność podajnika, wartość opałową (średnią) paliwa, a wszystko, co musisz zrobić, to wyregulować powietrze. Możesz także umieścić deflektor nad palnikiem, będziesz mieć lepsze spalanie i czystszy wymiennik ciepła. Miałem jeden.
 12. Obecnie pali się dobrze, węgiel został zakupiony na sucho w sierpniu. Kontroler przyszedł z ustawieniem 13 kg / h. Zważyłem w 6 minut - 11,5 kg / h. Przyłożyłem 11,5 kg, ale po spaleniu 100 kg. okazało się, że węgiel ma pojemność ~ 13 kg. Muszę znów spalić 100 kg. i sprawdź potencjał. Przy 11,5 kg może osiągnąć 8,2 kwh / kg, ale węgiel nie jest tak kaloryczny.
 13. W tej chwili mam: Moc 14 kW, dostrojona przez sprzedawcę. Modulacja 10–100 Przekraczanie czasu 120 minut Wentylator Air 6-23, DM 80 Wartość opałowa 7,5 kwh / kg - 27 MJ / kg Wydajność ślimaka 13 kg / h, posuw 5 sekund. Mam system solarny CWU i pompa się wyłączyła. Wciąż dostrajam. Obniżyłem temperaturę miksera do 28 stopni i zrobiło się naprawdę gorąco. Wykresy wyglądają następująco:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.