Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Brak siłownika tylko częściowo tłumaczy te skoki. Czy masz pompę kotłową? Jej brak tłumaczyłby wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by baniak załączyć na stale co by podmieszalo wode w kotle i to zaś powinno złagodzić skoki mocowe . Takie tam gdybanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic mi to nie przeszkadza, a i nie mam ochoty robić doktoratu ze spalania paliw kopalnych w kotłowni. Pali tyle samo co przy pracy zgaś/rozpal zapalarką. Nie sądzę aby prostą kreską modulacji spowodował spadek spalania, które i tak mnie satysfakcjonuje. W pomieszczeniach jest temp odpowiadająca mniej więcej temu co ustawiłem na głowicach. Stabek się spala ładnie, spieków jako takich nie ma, lekki typowy z tego węgla chruścik. Jestem happy i mogę zająć się innymi sprawami. 

@Hitower oczywiście jest pompa kotłowa. Delta 1-3 stopni między powrotem a zasilaniem. Jedyne co to kotłowa na najniższym biegu daje cały czas 8W podczas gdy CO śmiga między 4-6W. Mniej nie mogę dać. Na auto chcą walić na maksa czyli 22W. Były to jakieś tanie chinole, bo nie chciałem wydawać 600 zł za pompę by się przekonać, że te elektroniczne to wcale nie takie super. 

Może utnijmy temat, bo szkoda zaśmiecać wątek a w sumie ja jako takiego kłopotu nie widzę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno. U mnie pompy CO i kotłowa pracują w (auto) i ich moc dopasowuje się do pracy termostatów. Przeważnie w niskim zakresie. Mam dodatkowo założony bypass z zaworem kulowym między zasilaniem i powrotem (powinien być zawór ciśnieniowy). Gdy otworzę na nim przepływ pompy wchodzą na maksymalne obroty. Może masz coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. U mnie jest klasycznie tak jak przy zaworze 4D. Żadnych bypassów, obejść itp. Obstawiam kwestię przepływów w instalacji. U mnie jest rozdzielacz do grzejników na 6 sekcji i ponad 100 metrów pexa 16. Zauważyłem, że dynamika była ustawiona na 7. Pójdę z tym parametrem w dół. Zobaczę czy coś to zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP będę szczerze każdemu polecał. Oxy borda kompletnie nie znam.

Poniżej wrzucam wykres z 12 godzin po zmianie dynamiki z 7 na 1. Dodatkowo ustawiłem kocioł na 55 stopni, a CWU na 50 stopni. Co nieco się uspokoiło. 

IMG_20211123_164858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posmarowałem silikonem połączenia rur dymowych między piecem a kominem i tlen mocno spadł , polecam ten zabieg dla tych co maja problem z wysokim i niestabilnym tlenem w spalinach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura spalin wzrosła? U mnie o około 20 stopni i modulacja się dużo uspokoiła 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie troche poszły do góry , ale tlen spadł o ok 1.5% do 2%  , musiałem podnieść delikatnie kaloryczność i zwiększyć dmuchawe , zobaczymy za pare dni co to dało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to za "pasta" jest w tych czujnikach temperatury przy skzp? Czy to jakaś pasta termoprzewodzaca komputerowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku zasilania wiadomym jest, że tracimy wykres. Jak wygląda sprawa z informacją o spalaniu dobowym? Licznik czasu pracy podajnika z sekcji informacje jest w stanie nienaruszonym tzn. wszystkie dane są. Rozumiem, że spalania dobowego nie tracimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale gdzieś tutaj czytałem, że dane o spalaniu są zapisywane co 3h. Więc przy wyłączeniu można stracić część informacji o zużyciu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tracimy tylko opał z ostatniej niezapisanej godziny pracy. Jeśli od ostatniego zapisu minie 15 minut, to stracimy opał z tych 15 minut, jeśli będzie to 59 minut stracimy w obliczeniach ten spalony w ost. 59 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wypalaczu napisał:

Wie ktoś co to za "pasta" jest w tych czujnikach temperatury przy skzp? Czy to jakaś pasta termoprzewodzaca komputerowa? 

Tak. Do montażu czujników używałem pasty HPX o dobrych własnościach przewodzących a tam gdzie się dało owinąłem je taśmą miedzianą. Nie są to tanie rzeczy, ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mkwapisz napisał:

Nie, ale gdzieś tutaj czytałem, że dane o spalaniu są zapisywane co 3h. Więc przy wyłączeniu można stracić część informacji o zużyciu paliwa.

Nie wiem jak w 2.46 bo tego nie sprawdzałem, ale wcześniej po utracie zasilania zawsze wypadały 3 ostatnie godziny z licznika pracy podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2.46 mimo braku zasilania na kilka minut nie wyzerowanych danych z ostatnich 3 godzin, więc chyba coś zmieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hitower Czyli jak wcisnę w czujnik thermal grizzli (jedna z lepszych do procesorów) to powinno być ok? Pisze o tym ponieważ spadła mi z czujnika ta miedziana rureczka i nie zawiele tam tej pasty jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia 2.46 w weekend 5-6x na kilka sekond prad w du..e i wykresy tež.Spalanie dzienne nie zauwažylem jakos mniej pokazywane.W liczniku calkowym nie wiem,bo pare godzin wypadlych w sezonu nie ma znaczenie.Tylko resety wentyla i ciskanie braggera mnia denerwowalo,po 3.juž na piwnicu rezignowalem.Gdybym cos testowal ustawic,tez bylbym niesczestnym.O kompletnej elektronike w domu nie mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co wy z tą pastą? To nie komputer ani apteka 😉

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie policzyłem dzisiaj efektywność spalania na podstawie wskazań sterownika

Średnia modulacja ok 33% z 15kW, czyli ok 4,95kW, co na dobę daje 118,8kWh

118,8kWh -> 427,68MJ. Kocioł spala mi 22kg węgla, więc wychodzi mi, że węgiel przy 100% sprawności miałby 19,44MJ/kg

Węgiel który teraz dopalam to zwykły KGM 24-26. Jeżeli założyć że ma 24 (a tyle mam ustawione na sterowniku), to sprawność spalania 19,44/24 wynosi 81%, przy 26 - 19,44/26 wynosi 74%. Powiedziałbym że tak całkiem nieźle jak na 3 klasę. Nawet chyba w normie.

Pomijam taki szczegół, że ten KGM leżąc u mnie w piwnicy ponad pół roku nadal jest wilgotny, a wewnętrzna strona worków mokra.

25 minut temu, 8010 napisał:

Panowie, co wy z tą pastą? To nie komputer ani apteka 😉

@wypalaczu w tych rurkach to czasami żadnej pasty nie ma. Zależy od producenta. TO jest tylko osłona na sam czujnik, żeby go nie zewrzeć albo mechanicznie nie uszkodzić.

Ale termopada można by nakleić. W niektórych zestawach są. U mnie żadnych dodatków, tylko tytrytka. Potem piankowa izolacja na rurę i znowu tytrytka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wypalaczu napisał:

Czyli jak wcisnę w czujnik thermal grizzli (jedna z lepszych do procesorów) to powinno być ok? Pisze o tym ponieważ spadła mi z czujnika ta miedziana rureczka i nie zawiele tam tej pasty jest. 

Możesz dać, 5-7mm do tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia męczę się z ustawieniami. Nowy scamp pv13 i ster skzp02 full . Na dniach będzie założony siłownik na 4d .czujnik pokojowy jeszcze nie podłączony. Jak to ugryżć by to w miarę równo chodziło bo już brak pomysłów. Czego tu za dużo lub za mało że tak faluje. 

16384685733082486386808616668338.jpg

16384687621436659151935719297255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.