Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przy obniżeniu mocy kotła zwróć tylko proszę uwagę, że będziesz musiał na nowo ustawić stosunek powietrza do ilości paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pomocyklimosz napisał:

Domyślam się że większość ustawień na nowo. Czyli zmniejszyć moc kotła na 14 kw i przyglądać się tak?

Zmniejsz tylko moc i NIC więcej , nawet na 10-12 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to potencjał jest za niski . Na worku czy dwóch może być za mała różnica , ta koło setki może wyjść . I tu bym szedł dając około 7 setek  na start większy przesyp . Lub moc zmniejszyc by mniej sypal . Bo ewidentnie sypie i trzeba to zalatwic . Oczywiście później trzeba powietrze stroic na nowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik mam 125 kg. Ale sypie do niego 4 worki bo nie chce mi się upychać czyli 100 kg. Taki zasyp podaje na sterowniku i dwa razy już się zgadzało z pozostałą ilością zasobnika więc potencjał na 100% mam dobry. Robiłem też pomiar 10 minitowy na zimno i również wyszło mi około 15 kg wysypanego węgla.

Zmniejszyłem właśnie moc na 12 kw. Poobserwuje 2 dni i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś czy da się zmienić ze strony wojszyma by pomka CO pracowała cały czas , a temperatura CO sterował mieszacz? obecnie mam ustawione ze pomka pracuje w harmonogramie i później się wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pomocyklimosz napisał:

Podkręcając powietrze robią się spieki oraz grochu idzie zatrzęsienie.

Kiedy ostatnio czyściłeś otwory napowietrzające. Jeżeli jest sporo pozatykanych to przez pozostałe powietrze będzie ostro dmuchać i będą tworzyć się spieki. Dodatkowo groszek będzie się źle spalać i lądować w popielniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, glibo napisał:

podpowie ktoś czy da się zmienić ze strony wojszyma by pomka CO pracowała cały czas , a temperatura CO sterował mieszacz? obecnie mam ustawione ze pomka pracuje w harmonogramie i później się wyłącza

Pytania odnośnie aplikacji mobilnych i strony wojszyma zadajemy w temacie:

    ale myślę że wystarczy regulator pokojowy/tryb pracy przestawić na: NIEAKT i aktywować mieszacz(w menu mieszacza oczywiście ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesypu to najprostsza metoda: jak przesypuje to dodajemy kaloryczność ( MJ ) jak się zapada to odejmujemy. Sterownik w pracy automatycznej będzie w takim przypadku rzadziej podawał węgiel. Najszybsze i najprostsze rozwiązanie. To, co podaje sprzedawca lub co pisze na worku to tylko napis. Metoda sprawdzona od kilku lat. 

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się to sprawdza. Stabek był ustawiony na 24 MJ to raz na jakiś czas znajdowałem malutki niedopałek. Dołożyłem mu do 25 MJ bez zmiany powietrza i jest poprawa. 

Jak jednak trafi guano a nie węgiel to ceregiele że sterem nic nie pomogą. Wtedy ewentualnie przemieszać z czymś bezproblemowym lub peletem.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pomocyklimosz napisał:

Panowie mam problem z przesypywaniem grochu.
Wydajność podajnika policozna i ustawiona na 15 kg/h - parameter jest ok bo jak na sterowniku pokazuje, że w zasobniku pusto to faktycznie robi się pusto.

Korekta dawki paliwa w tej chwili to już -40% (moc węgla pokazuje ponad 31 ale na to nie patrzę) a ten dalej przesypuje .
Minimalny czas podawania 2 sek (mniej się nie da)
Maksymalny - zjechałem już na 2.7 sek.

co jeszcze zrobić?

cześć

jestem tutaj pierwszy raz ale chyba mogę ci pomóc w twoim problemie ze spalaniem napisz jakiej mocy masz kocioł ? jesli np masz 18kW zrób oszustwo w sterowniku i podaj maszynie informację że masz np. 10kW a jak możesz ustawić mniej to wpisz mniej a nawęglanie czyli te -% zmień na + np +50% , i zniknie ci niedopalony i teraz dopiero dodaj lub ujmuj dodatek do dawki paliwa temperaturę na kotle ustaw min 50-55stC / oczywiście obieg kotłowy 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jaki jest sens zmniejszać nawęglenie palnika obniżając moc, a później zwiększyć ilość podawanego paliwa dokładając na korekcie paliwa?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisałem wcześniej. Zwiększ kaloryczność. Pamiętaj że najlepiej jest tym parametrem regulować a korektę zrobić na 0.  Im więcej będziesz kombinować tym gorzej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki soft ma kolega, ale u mnie w 2,46 korekta jest powiązana na stałe z wartością opałową. We wcześniejszych wersjach wpisywało się kaloryczność, a później można było jeszcze korektą procentową robić dokładne ruchy co procent. Teraz np. nie jestem w stanie ustawić równo 24 MJ. Będzie albo 24,1 albo 23,9. Drobiazg, ale z początku mnie to zdziwiło. 

Nie zmienia to oczywiście faktu, że też bym regulował wartością opałową i zobaczył co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisałem wcześniej. Zwiększ kaloryczność. Pamiętaj że najlepiej jest tym parametrem regulować a korektę zrobić na 0.  Im więcej będziesz kombinować tym gorzej na tym wyjdziesz.
Napisałem już wczoraj, że korekta była na -40% i dalej sypał. Zjechałem wczoraj wieczorem z mocą kotła na 12 kw. Póki co wygląda dobrze. Do jutra się poprzyglądam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj Analizator Spalin. Już zamontowany i póki co reguluje. Natomiast zauważyłem dziwna przypadłość na panelu. Gdy wejdziecie w diagnostykę jako instalator powinno na samym dole pokazać się pole Analizator. Niestety nie ma tam nic jest puste pole które gdy naciśniemy to coś dziwnego z suwakami wyskakuje. Wiecie co to takiego? Widzę że z poziomu panela nie można ustawiać Analizatora spalin.

20211117_141122.jpg

20211117_140853.jpg

20211117_140900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.