Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekałem 8 tyg. Trafiłeś na święta. 

Muszę się obkupić w kilka rzeczy i będę montował jak będzie kilka cieplejszych dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zamontujecie to koniecznie napiszcie co to za cacko,ja z mojego mpm-a jestem bardzo zadowolony,zobaczymy jak wood sie spisuje,bo nie wykluczam jak mój padnie ,na co sie nie zanosi (5lat w marcu),że w tego wooda wejdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robokop

Możesz zmierzyć suwmiarką drzwiczki, z jakiej średnicy są stali. Bo tu kolega pisał, że już mu się powyginały, czyżby poszli w oszczędność na stali...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maronka napisał:

Jak już zamontujecie to koniecznie napiszcie co to za cacko,ja z mojego mpm-a jestem bardzo zadowolony,zobaczymy jak wood sie spisuje,bo nie wykluczam jak mój padnie ,na co sie nie zanosi (5lat w marcu),że w tego wooda wejdę

Ale wtedy już z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plany na zmianę kociołka, ale za wooda nie mam zamiaru dopłacać i jeszcze niewygodny załadunek od frontu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaciapa Faktyczne drzwiczki są solidne 3mm, jest na nich ta szara atrapa. Ona faktycznie jest wykonana z 0,5 mm. Jak przywalisz to ta szara blacha ma prawo się pogiąć. Drzwiczek nie pogniesz

Sam piec wydaje się być solidny - 6mm. Czyli sporo, bo ten który mam aktualnie jest z 4mm 

20211230_173343.jpg

20211230_173445.jpg

20211230_173501.jpg

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna😁😅🤣,w srodku wygląda jakby go lepili z kawałków wygrzebanych z gruzowiska

Mogliby juz to zrobic z jednego kawałka 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawlopawlo napisał:

O kurna😁😅🤣,w srodku wygląda jakby go lepili z kawałków wygrzebanych z gruzowiska

Mogliby juz to zrobic z jednego kawałka 

To czarne między kawałkami zaraz się wypali. U mnie przegroda bardzo szybko zaczęła sie ruszac. Ten cienki element nad nią popękał już w czterech miejscach i pewnie niedługo wypadnie. Przegroda jest dosyć mocno wsunięta do środka i już nawet po rozgrzanie nie da się cofnąć 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że z kawałków jest zrobiona, to jest na plus, te odlewane przegrody potrafiły pękać po kilku paleniach, jak nie miały luzu między ściankami. Dla mnie, żeby ten palnik miał ręce i nogi, to ceramika powinna być też po bokach, zamiast wymiennika na wysokość przegrody, wtedy to już był by kocioł hg z bocznym palnikiem 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemq89 napisał:

Jak nie wood to co?setlans selvan? 

Zwykły MPM z górnym zasypem. Sam dostosuję go do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu jeszcze kilka fotek. Jakby co to te szamoty to można chyba samemu odlać. Kiedyś sie gdzieś kogoś pytałem to potwierdził że nie ma większego problemu

20211230_200056.jpg

20211230_200118.jpg

20211230_200221.jpg

20211230_200253.jpg

20211230_200300.jpg

20211230_200305.jpg

Edytowane przez Robokop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robokop napisał:

Sam piec wydaje się być solidny - 6mm. Czyli sporo, bo ten który mam aktualnie jest z 4mm 

Raczej wszystkie kotły wodne robione są z blachy 6 mm,4 i czasami 3 mm: 6mm  idzie wewnątrz, gdzie omywają ją spaliny czy ogień, a cieńsze na zewnątrz korpusu. Tak było zawsze,choć możliwe że jakieś polepiono z samej 6tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 6mm to mierzyłem jak drzwiczki otworzysz i masz blachę (bardziej płytę) z której go spawano. 370kg waży. Lekki nie jest.

5 godzin temu, maronka napisał:

Jak już zamontujecie to koniecznie napiszcie co to za cacko,ja z mojego mpm-a jestem bardzo zadowolony,zobaczymy jak wood sie spisuje,bo nie wykluczam jak mój padnie ,na co sie nie zanosi (5lat w marcu),że w tego wooda wejdę

Dlaczego zakładasz że ci pięcioletni piec siądzie? Pytam bo w tej chwili mam w domu gdzie mieszkam chyba z 20 letni, w starym domu/bliżniaku chyba osiemnastoletni. U rodziców ten ich też już blisko 20 ma. Jakoś 2003 był chyba wymieniany.

Żądnemu nic nie jest. Żaden nie ma ochrony powrotu. 

Edytowane przez Robokop
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej blaszanej przegrodzie pomimo że powietrzem będzie trochę chłodzona nie wróżę długiego żywota. Każdy metal w tym miejscu długo nie wytrzyma. Czas użytkowania oczywiście pokaże. Możesz opukać tą przegrodę? czy to sama blacha? Czy blacha to tylko poszycie szamotu?

Zawirowywacz płomienia jakiś taki gładziutki? 

@Robokop możesz zmierzyć średnicę otworków w otworze przegrody? i jak jest grubość tej blachy w otworze przegrody?, oraz średnicę tych otworów w zawirowywaczu płomienia? ( z ostatniego zdjęcia) i cyknij fotkę jakie teraz aktualnie  dają zawirowywacze do wymiennika.

Zrobiłeś fajne zdjęcia - może przydadzą się dla palących wyłącznie drewnem - choć w temacie głównym MPM- a wszystko to już było dużo wcześniej ( widać że producent śledzi wątek i robi zmiany). W sumie dobrze, bo polepszy ludziom trochę komfort użytkowania, ale nie tak to powinno wyglądać - to powinno być wcześniej.

Powinieneś teraz spalić w sezonie o ok 1/3 -1/2  mniej paliwa niż wcześniej spaliłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory  na tym zawirowywaczu te 6 po 3 na stronę na ostatnim zdjęci to mają tak chyba ok fi 12 wiertło 10wchodzi i jest luz. Nie ma tego jak sprawdzić. Tylko tak na czuja.  Grubości blachy? Nie wiem o której piszesz?

Odnośnie ilości paliwa to się powinno sporo poprawić bo teraz opalam się czymś takim. te rury to mają z 50cm a później już jest komin. Tam poniżej to jest tylko pudło na ognisko. No i tą płytę można przesuwać. Kilka razy mi już spadła. Kto wpadł na tak szalony pomysł. Jak się dobrze jara to płomienie wpadają do czopucha. Dlatego mówię żonie żeby za dużo nie podrzucała na raz, bo to prawie jakby drewno do komina wkładała.

20211230_213619.jpg

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest na pewno kocioł na drewno. Kupiłem cokolwiek na czas budowy za cenę złomu. Teraz to wymieniam. To jest ewidentnie piec na żar, czyli na węgiel koks itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik w wood wygląda jak jakiś prototyp. Te elementy metalowe w palniku to jakaś nowość. U nikogo tak nie ma. Ciekawie, czy to się sprawdzi... Ale elementy ceramiczne to prawdziwa krzemionka(szamot) a nie gównolit betonowy. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robokop chodzi mi o grubość blachy w otworze przegrody gdzie też są otwory w blasze, ale mniejsze. Spróbuj jakimś wiertłem sprawdzić średnicę otworu i jak dojrzysz ? czy ze zdjęcia z bliska grubość blachy tam gdzie są te otwory? 

Jak miałeś Zębca to teraz minimum o połowę mnie spalisz ( Zębiec ma śladowy wymiennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.