Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@cez19 najgorsze jest to ze dom.juz jest zamieszkany piec chodzi od 6 sezonow i dopiero od kiedy ja sie tym zająłem to wychodzw babole tego typu...wczesnien tesc spalal po 8ton ekogrochu...teraz bedxie blizej 4..

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dwie rurki dodatkowe zawsze można dołożyć bez "dewastacji pomieszczeń, można otwory wywiercić wiertnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cez19 napisał:

jedna do podłogówki i na grzejniki ", niestety to nie może się "udać z jednym podejściem, podłogówka potrzebuje mniejszą temperaturę od grzejników, podziwiam tylko tego magika co dołożył podłogówkę do wspólnego zasilania. Koniecznie dołożyć dodatkową instalację na podłogówkę. Znajdź kumatego instalatora.

A ja tam widzę że Listekcr napisał dalej: "... i to dopiero rozdziela sie w garazu na mieszacz podlogowki i  skrzyneczke grzejnikow..."

Edytowane przez Amanda
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dopiero okaże, jak dostaniemy rozpiskę (schemat) instalacji. Wyraźnie jest napisane: jedna rura do podłogówki i grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkosci zlepiony schemat... Na calej istalcji przy piecu jest jeden odpowietrznik i to na zasilaniu cwu brak na CO, nie ma zadnego zaworu zwrotnego sa zwykle zawory kulowe.

Dodatkowo jest 3 obieg .

Sorki za amatorski schemat nie znam profesjonalnych oznaczen 

15781391138868555437925204949356.jpg

Edytowane przez Listekcr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 23:52, jolo747 napisał:

na olx od 400zł/t

W promieniu 50km od mojej miejscowości ceny zaczynają się od 800zł

 

Szkoda że w skzp-02 nie ma możliwości podpięcia grzałki do rozpalania peletu. Można by wtedy porównać spalanie pelletu np. na rynnie. Ciekawe jaka była by różnica pomiędzy paleniem z utrzymaniem żaru a wygaszaniem i odpalaniem zapalarką. Z utrzymaniem żaru pali się bardzo dobrze. Oczywiście drożej niż groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymajcie się bliżej tematu bo dostaję 100 raportów o postach "nie na temat". Jako że ta luźna rozmowa jest nadal na temat ogrzewania, nie będę nic usuwał.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listekcr

Taki układ będzie przekazywał ciepło z grzejników jak i podłogówki, wadą takiego układu jest:

1. zapanować nad temperaturą podłogówki przy zwiększonym zapotrzebowaniu grzejników, te dwa układy nie są do "opanowania"

2. Nie ma najmniejszej szansy, aby zapanować nad deltą w piecu (różnica min. w °C zasilanie powrót).

 https://www.muratorplus.pl/technika/ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe-w-ukladzie-z-ogrzewaniem-konwekcyjnym-grzejnikowym-aa-Wnef-NBHy-EA7o.html

Ps. Jak napisałem wyżej, dodatkowy układ tylko do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez19 wlasnie z delta mam ogromny problem.. srednia 9 przy wlaczonej pompie cwu non stop. Po sezonie grzewczym planuje zamontowac pompe kotlowa...chociaz to nie moj dom...:)

Dzis podnioslem temp za zaworem xd na 35 stopni.. zaraz bede siedzial przy rotametrach i mieszaczu zeby sie nie ugotować na parterze przy takiej temperaturze zasilania.. metoda prob i bledow przez najbliższe dni, bede musial przelknac podwyższone spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik SKZP-02 nie jest w "w stanie zapanować nad Twoją instalacją", jest potrzebny kumaty instalator co trochę zniweluje błędy poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eliks napisał:

Panowie trzymajcie się bliżej tematu bo dostaję 100 raportów o postach "nie na temat". Jako że ta luźna rozmowa jest nadal na temat ogrzewania, nie będę nic usuwał.

może prościej będzie zmienić Tytuł ,aby bardziej pasował do poruszanych tematów , niż porządkować tematy aby pasowały do tytułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200105_124205.thumb.jpg.cb6cbad70703795277b15b729411f4ef.jpg

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu taka cisza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołki pracują, sterowniki działają to o czym tu pisać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na wakacjach ? ;), testujemy ,kombinujemy , mix grochu z różnymi peletami , nowe ustawienia , nowy deflektor Azora II, jest co robić ,  

a żeby nie było że nie na temat , to pierwsze spostrzeżenia po mixie groch pellet, dodatek pelletu ok 8%, (wydaje się jeszcze za dużo) ładniej się pali ,pali się większa ilość opału, całe złoże z każdej strony, opał jest dużo lepiej napowietrzony, (redukcja powietrza w dół ok 6%),bardzo wysoka temperatura spalania, trudniej odzyskać z niej ciepło, kocioł szybciej reaguje na zmianę modulacji ,wyższa temp.spalin, większe spieki ale miękkie,  możliwość zejścia na dużo niższą modulację, u mnie standardowo 12% a na mixie 7%, sadzy brak, popiołu na półkach tyle samo, no i spalanie niestety wyższe 

20200106_125343.jpg

 

20200103_163229.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia zamiast garnka testowana zbyt duža miche 32cm nie sprawdzala sa dobro.Kupilem 24cm,gleboka z sciankami do pionowa i jest znowu czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe masz spalanie bo jak okrasiłeś groch pelletem to zmniejszyła się kaloryczność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o sterowniku SKZP-2 moze coś napiszecie?

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bercus napisał:

U mnia zamiast garnka testowana zbyt duža miche 32cm nie sprawdzala sa dobro.Kupilem 24cm,gleboka z sciankami do pionowa i jest znowu czysto.

głęboki masz ten deflektor ? ja chciałem zastosować u mnie coś takiego ale nie wiem czy zda egzamin ja mam szufladę i prostokątne palenisko . 

Opera Zdjęcie_2020-01-07_184801_www.domer.pl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki u mnia najlepszy do SKZP (wracajac do tematu).Lepsza niž wieksza i plaska,lepsza niž garnek,orygynal,tarcza hamulcowa...

Zima tu i opal znika.

IMG_20200107_203306.jpg

IMG_20200107_203743.jpg

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.