Skocz do zawartości

Amanda

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  224
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Amanda w dniu 1 Styczeń

Użytkownicy przyznają Amanda punkty reputacji!

Reputacja

12 Wysoki

O Amanda

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  płd wlkp

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  1. Nieocieplone ok 140, parter+poddasze
  2. Stare budownictwo, nieocieplone, 100m, parter
 • Instalacja
  1. Cu, 4D, grzejniki panelowe, pompa CO, pompa CWU
  2. Cu, 4D, grzejniki panelowe, pompa CO, pompa CWU/kotłowa
 • Kocioł
  1. Zębiec SWK21 / 2. Malkot 12 + RM82

Ostatnie wizyty

4297 wyświetleń profilu
 1. 1. Czujnik temp na CO masz na pewno na rurze za mieszaczem? 2. Jak zachowuje się przy ręcznym sterowaniu (po odłączeniu siłownika lub przestawieniu w tryb ręczny), np ustawisz 4D na "1" i co? temp zmieni się na mniejszą? ustaw na "0" - przestanie grzać CO?
 2. Więc jest kolejna opcja/możliwość do wdrożenia, nie wszyscy mają siłowniki a możliwość obniżenia temperatury zamiast zatrzymania pompy, jak sądzę, ma sens.
 3. Ja w temacie opcji obniżenia temperatury na kotle po rozwarciu styków termostatu zewnętrznego. Nie mam siłownika mieszcza. Zgodnie z informacją: "TEMPERATURA OBNIŻENIA. Gdy ten parametr ma wartość różną od zera, to jest to wartość, o którą zostanie obniżona temperatura na mieszaczu lub kotle gdy zewnętrzny termostat pokojowy da sygnał "NAGRZANO" - styk rozwarty. Ten mechanizm działa tylko gdy mamy włączony w opcjach ZEWNĘTRZNY REG. POKOJOWY, a wbudowany reg. pokojowy jest w trybie STOP. " - temp. obniżenia - 5 - włączony zewn reg pokojowy- 1 - regulatora/panelu pokojowego brak Układ zachowuje się standardowo - jak styk termostatu zewnętrznego się rozewrze - pompa CO1 stop, jak się zerwrze pompa start. Soft 2.21RC Co robię nie tak?
 4. Termostat a czujnik to dwa różne elementy, termostat zawiera w sobie czujnik ale na "zewnątrz", zaciski/przewody udostępniają sygnał sterowania a nie wartość czujnika. Więc moim zdaniem taka "sztuka magiczna" zakończy się fiaskiem ( o ile nie uszkodzeniem sterownika lub termostatu)
 5. Pewnie Tomkowi umknęło ale "wystawił" w TYM poście.
 6. Nie, kolega nie zabrania, a autor miał na myśli to co napisał Jockey w poście #2031 - ton, forma, ...
 7. Poza tym, korzystanie ze strony nie jest obowiązkowe
 8. Moim zdaniem konwerter po stronie RS powinien pracować jako serwer (klientem jest sterownik), ale to tylko moje teoretyczne zdanie
 9. Patrzyłeś na 2/3 stronę tegoż wątku? Po za tym nie wiem czy dobrze że masz ustawione TCP jako Client
 10. tak, zarówno do aktualizacji firmware'u jaki i komunikacji z konwerterem (co prawda nie takim klasycznym) używam takiego układu połączenia.
 11. To podstawowy, najprostszy schemat połączeń przy komunikacji po RS232, zawsze staram sie używać takiego i jak do tej pory nie miałem problemów. Ew. niech mnie ktoś poprawi jeżeli podaję błędne informacje
 12. Zakupiony 20.12.2018 Czarny Piorun, dotarł 09.01.2019. Zapakowane ok, czarne worki, mocne, suche z zewnątrz, niestety sam groszek bardzo mokry, tyle co ocieknięty. Musiał być pakowany taki mokry bo na zewnątrz cała przesyłka sucha, bez śladów wilgoci. Rozsypuję pojedynczo i po obeschnięciu do zasobnika. Uziarnienie OK, nieco drobniejsze niż STABEK ale bez miału. Co do właściwości opałowych to raczej OK, kalafiory się nie robią popiołu stosunkowo mało, trochę przesypuje niespalone węgliki ale to chyba wina nieszczelności korony palnika (muszę uszczelnić)
 13. No właśnie jak będzie nieszczelność na klapie komory zasypu, złączy rury ze ślimakiem, połączeniu komory zasypowej/zbiornika z rurą ślimaka, itp to może się cofać powietrze i rozpalać groszek "w tył" co będzie skutkowało zwiększaniem temp rury ślimaka
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.