Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie wyjechałem na 2 dni na sterowniku było 10kg opału dołożyłem 40 kg ale nie dodałem do stanu.czy jest się czym martwić że wygasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież węgiel jest w zasobniku. A to co pokazuje sterownik to tylko informacja dla ciebie. On tego nie bierze pod uwagę przy podawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że jak rozpalisz od nowa to przez pewien czas wszystko będzie głupiało zanim się nie nagrzeje woda w układzie. Dopiero wtedy można zacząć zabawę z ustawianiem. I najważniejsze: cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. 

Czekamy na efekty. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kusyrypin napisał:

Witam mam pytanie wyjechałem na 2 dni na sterowniku było 10kg opału dołożyłem 40 kg ale nie dodałem do stanu.czy jest się czym martwić że wygasnie

jak pali mniej niż 25kg /dobę to nie wygaśnie

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zawsze zastanawia. Jaki sens ma dodawanie po worku węgla. Po to jest zasobnik żeby go zapełnić. 

Ja raz w tygodniu zasypuję do pełna i mam spokój. Czy wyjadę, czy mam lenia, nic mnie nie rusza. Chyba że popiół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz zasobnika tylko zasobniczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 3 worki varmo to jak 4 / 5 zwyklego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak palisz czymś innym to wtedy mały. Ja mieszczę 150kg grochu. I obojętnie czym palę to idę dosypać raz w tygodniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Varmo zmiescilbys 4 worki. Pelet przy swojej wadze zajmuje około 30% wiecej miejsca.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W moim zasobniku mogę dać 2 ,5 worka ekogroszku ale varmo tylko 1 worek , varmo fajna sprawa ale trzeba wiedzieć że podawanie zwieksza się co najmniej o 1/3 i przy ślimakach 60mm jest to nie za bardzo bo chwilunia przerwy i znów podawanie , varmo dobre do dużych ślimaków i szybkich przekładni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w ilości potrzebnego powietrza dla Varmo i groszku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak varmo wychodzi względem groszku? 

Chodzi o spalanie w kg/24h w podobnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dla Varmo są  zgoła odmienne od typowych groszkowych. Potencjał prawie o około 45% mniejszy, powietrze duuużo mniejsze. Spalanie przy węglu 26 Mj 21kg/dobę, a w tych samych warunkach na Varmo 16 kg/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 8010 napisał:

To mnie zawsze zastanawia. Jaki sens ma dodawanie po worku węgla.

Witam.

Zawsze staram sie trzymać pełny zasobnik z 2 powodów , pierwszy to nigdy nie wiem kiedy wyjadę na kilka dni a zdarzy się ze wyjazd 1dniowy zrobi się kilkudniowym,

po drugie mając np. ubytek 20cm w koszu kładę cały worek , rozcinam nożykiem, wyciągam powoli folię.... i nie mam ani drobiny kurzu... no możne jak składam folię.... ¯\_(ツ)_/¯ ✌(ツ)

Godzinę temu, 8010 napisał:

Pytanie jak varmo wychodzi względem groszku? 

Chodzi o spalanie w kg/24h w podobnych warunkach.

Odnośnie Varmo miałem okazję potestować paręnaście worków i wrażenia pozostały jak najbardziej pozytywne po za jednym...cena... no możne drugą uciążliwością jest kurz podczas wsypywania nawet jednego woreczka ale towar wybitnie suchy.

Spalał się spokojnie silnym żółtym płomieniem, popiół pył tylko że w moim palniku, niestety w necie sygnalizują że się spieka ale sa to spieki żużlowe spowodowane za dużym dmuchaniem które należy zmniejszyć o 30-40% w porównaniu do groszku, zużycie porównywalne jak z groszkiem o podobnej mocy , kocioł w środku biały ale mocno zapylony. gdyby nie cena to bardzo atrakcyjny opał. A jeszcze ...niestety temperatura podajnika na mniejszych mocach wyraźnie rośnie w porównaniu z groszkiem. Film Kamila Miernika o Varmo jest porównywalny z moimi wrażeniami.

Jednak nie jest to wątek o opale :-))

Pozdrawiam. YARO.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni uzupełniają raz w tygodniu, inni co dziennie każdy robi jak mu wygodnie i nic nikomu do tego. Ważne  żeby w kociołku czysto było a w domu ciepło. Takie jest moje skromne zdanie i nie ma się co rozwodzić nad tym parę stron. Życzę wszystkim udanego weekendu :-)

Pozdrawiam altoro

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej,niž polowe zasobnika mentalnie nie wytrzymam.I tak 100kg wzruczac lopate...i 200? Opal suchy,50% brazowy pylek,dusze sie.Nawet kiedy opal spadnie na dno kosza,to wybuch Etny.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiedzy zdobytej na tym forum,filmiką z Yt oraz pomocy w ustawieniu kotła na priv w skzp-02 udało sie ustawić sterownik.Ci którzy walczą z kotłem aby go ustawic musza uzbroić sie w cierpliwość i słuchać rad kolegów na tym forum.Wcześniej miałem masakrę .Kupe sadzy ,spieki ,zużycie eko .Wykresy świadczące o złym spalaniu itd.Teraz wszystko ogarniam testując np nowy węgiel w dwa dni tzn dobór powietrze-paliwo,potencjał,kaloryczność itd.Praktycznie w jeden dzień a drugi wprowadzam np jakąś korektę drobną.Przedtem to lepiej nie pytać.Pół roku w kotłowni i ciągła walka.Byłem cierpliwy jak tu mi radzili i to mnie trzymało by wygrać kotłem.Może to nie są super wykresy ponizej ,ale w kotle mam czysto i spalanie dla mnie na za dawalającym poziomie.Stwierdziłem że powinienem te zdjecia oraz tych parę słów przekazać  za pomoc dla mnie.Wiedżcie że to nie był stracony czas.

20200111_100813.jpg

20200111_101006.jpg

20200111_100831.jpg

20200111_100843.jpg

20200111_100857.jpg

20200108_210941.jpg

20200108_210731.jpg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaft7.Deflektor jest dostępny na allegro.Miałem miskę głebszą i myślałem że pali się dobrze niż na oryginalnym.Po zakupieniu tej jak wyżej w poście ,pali sie jeszcze lepiej i specjalnie nie czyściłem pieca ,aby sprawdzić jak będzie.Boki zrobiły się jasniejsze.Widać pod bokami trochę ciemnieszy nalot a teraz na wierzchu juz popielaty odcień.Jest rewelacja.Mam nisko deflektor -taka konstrukcja.  Ten jest troche wyzej ,ale szerszy i sprawuje się ok.Spaliny spadły oraz sprawność kotła, spalanie też.Mam porównanie od róznych temperatur na dworze,bo walczyłem z nim długo.

Edytowane przez darko240973
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spaliny spadły oraz sprawność kotła"... Że spaliny spadły to bardzo dobrze ale, że sprawność kotła to zdecydowanie źle... ;) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedziłeś mnie :) To samo miałem napisać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orally i 8010.Nie wpisałem dobrze mojej myśli (sprawność kotła)-chodzi oto że jest dobra a nie ze spadła.Nigdy nie napisaliście tzn cos chcieliście wyrazić na tym forum , a nie tak napisaliście.Chciałem edeytować wpis ale juz było za pózno.Dzięki za zwrócenie uwagi.Na wasze doświadczenie na logike mozna powiedzieć że sprawnośc kotła nie spadłaby przeciez przez to.Kolor boków żar pod deflektorem co za tym idzie mocna temperatura i niższe spalanie jakieś tam wiadomo.Pisze w zgrubieniu żeby nie pisac już o moim złym określeniu mysli a pózniej juz nie mogłem tego zmienic edytując.Pozdrawiam

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.