Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie modulacja nie schodzi niżej niż 50% srednio 65-80 % a tej mocy mówisz ? piec obcięty na 20 KW z 37

 

Godzinę temu, bercus napisał:

Taki u mnia najlepszy do SKZP (wracajac do tematu).Lepsza niž wieksza i plaska,lepsza niž garnek,orygynal,tarcza hamulcowa...

Zima tu i opal znika.

IMG_20200107_203306.jpg

IMG_20200107_203743.jpg

50% wentylator ? może ja mam za małe obroty i kopci mi strasznie .

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wysoko masz tą dmuchawę , 

miałeś próbować obniżyć zadaną na kotle , wyszło coś z tego ?, jakieś spostrzeżenia 

15 minut temu, Natben napisał:

u mnie modulacja nie schodzi niżej niż 50% srednio 65-80 % a tej mocy mówisz ? piec obcięty na 20 KW z 37

 dla średniej  mocy 15kW i pracy ciągłej ,może być ok , 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawke wpa 07,35W.Dla tego ustawione 22-75.Wegl slaby 17MJ,idzie go duža ilosc na palnik,nawet jest taki 50/50 z mialom.....na lewej polowe palnika mial,na prawej kawalki weglowe,do du_y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ustawiłem sobie testowo moc kotła/palnika na 23kW i obciąłem mu zakres na 18-60% i tak działa do tej pory ale jeszcze mu się nie zdarzyło skakać tak wysoko.

Kilka dni temu dodałem jeszcze dodmuch +1 oraz przedmuch palnika 2s co 5min. I na razie wygląda że (dla mojego palnika i dmuchawy) to jest dobry sposób na to paliwo które obecnie spalam (KGM-Gold) bo w końcu przejaśniało :-). Wygląda mi również że  obecnie więcej wyciągam z tego paliwa.

Wykresy wyglądają jak załączam. 

IMG_20200108_072906.jpg

IMG_20200108_072853.jpg

IMG_20200108_072840.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuch palnika co 5 min. (widać wyraźnie na wykresie) stosuję odkąd ta opcja pojawiła się w sterowniku. Jestem zadowolony

IMG_20200108_111111.thumb.jpg.4532a64e5f5fc4803f9a413c9c03576b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory unikałem tego przedmuchu bo na małych mocach rozwalało mi proces a na wyższych rozpędzało rozpalony palnik.

Z tym że używałem wtedy długiego czasu traktując to jako czyszczenie palnika.

Ale jeśli taki krótki przedmuch potraktować i ustawić jako  składowa napowietrzania a nie czyszczenie palnika, to - jak u siebie zauważyłem - całkiem dobre efekty to daje.

@Jockey,  dzięki za potwierdzenie :-).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używacie funkcji przedmuchu palnika co 5 minut mimo ze cały czas pracuje dmuchawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że Timel powinien wprowadzić falowanie obrotów dmuchawy ,dla powietrza 20% falowanie od 10 do 30% , regularne przedmuchy pomagają na niskiej modulacji , tam gdzie słabo już dmucha ,albo wcale 

na wysokiej modulacji nie maja już takiego wpływu na ilość powietrza/moc (oczywiście rozsądnie ustawione) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, proszę o radę odnośnie wysokiej temperatury spalin.

Spaliny ok 230C - 250C
Modulacja 80%
Wentylator 27% (80W)

Spaliny 190C - 220C
Modulacja 50%
Wentylator: 20%

Spaliny 130C-160C
Modulacja 10-20%
Wentylator: 10-15%

Proszę o radę, ponieważ mam wrażenie, że bardzo dużo ciepła ucieka przez komin.

Informacje:
Dwa miesiące temu kupilem sterownik timel, i od tego czasu próbuję ekonomicznie ustawić spalanie.
Kocioł: żeliwny Eco-Kielar2
29KW rok 2005 realne ok 25KW
Podajnik ślimakowy.
Ogrzewa budynek o pow 145mkw
Średnio izolowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skopiowałem  z tego kotła zawirowywacze i wszysto ponad rusztem wodnym.Temperatury mam od 70 - 140 max.

 

Edytowane przez szelest
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie ?, wykres? zdjęcie palnika na modulacji 50 %,kocioł wyczyszczony ? masz jakiś deflektor ? swoją drogą ciekawa budowa kotła , jeśli masz takie wysokie spaliny i nie jest to błąd pomiaru to oznacza że masz za szybki przepływ spalin przez kocioł , na tyle szybki że nie zostaje z nich odebrana temperatura na wymienniku 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25kw na 140m2 i taka wysoka modulacja? Powietrze w % to jedno ale może trzeba przesłonę wyregulować na dmuchawie. Deflektor masz założony? Na pewno maszuatawiony tryb automatyczny w sterowniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kocioł żeliwny ma zasadniczo dość słaby odbiór i wysokie spaliny , może okazać się że bez wykonania jakiejś , przegrody ,zawirownika ,klapy ,lub dołożenia szamotu , samym sterownikiem nie za dużo zwojujemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w ustawieniu sterownika.
W tydzień zniknął cały eko groszek przy dodatniej temperaturze na zewnątrz.
Dodam że kocioł jest cały czas w trybie modulacji a nie przechodzi w tryb czuwania 9388dd2d962c4d8ee8d1fc083142a69d.jpg64f113ab664656686652dd5fdeba1509.jpg68df71223a86aace76eedeba1b0c0c76.jpg2fc6d5714f10bf45415ad03522e0d384.jpg681c8b3b47b77306a25a33991adddb6d.jpg0a495244672dbde5d3973d23af8fe6df.jpgc6fb135c88485b36c611c121b06af778.jpg2e24257b74e81c4d9efce5f206294a6f.jpg98392f968ec6e312cecf10641003a546.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa raczej za mocno dmucha , przeważnie jest coś ok 6-24 % , przesyp podajnika ustawiony prawidłowo ? Jaki to jest węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Wszystkich ;)

A ja panowie a props michy Azora (u mnie Dextera) to kupiłem ostatnio w Pepco taka za chyba 7,5 srebrna ,jakby niklowana z tego co pamiętam 22 cm gł 9 cm, taka się qurde trafiła idealna można powiedzieć do retorty fuksem....i jest git. Czyściutko i spalanko ładne a jest co grzać.

Pozdrawiam...aha jak by ktoś potrzebował pomocy przy sterowniku to jestem z okolic Brzegu opolskiego...mogę pomóc....moja szkoła to szkoła Jockeya...od niego się uczyłem i trochę od Kamila Miernika.

IMG_20200109_092709.jpg

IMG_20200109_092727.jpg

IMG_20200109_091636.jpg

IMG_20200109_091648.jpg

Edytowane przez orally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jolo747 napisał:

spalanie ?, wykres? zdjęcie palnika na modulacji 50 %,kocioł wyczyszczony ? masz jakiś deflektor ? swoją drogą ciekawa budowa kotła , jeśli masz takie wysokie spaliny i nie jest to błąd pomiaru to oznacza że masz za szybki przepływ spalin przez kocioł , na tyle szybki że nie zostaje z nich odebrana temperatura na wymienniku 

Deflektora nie mam - jest bardzo mały prześwit między paleniskiem a rusztem wodnym, zaraz nad rusztem ułożyłem 4 cegły szamoty. Piec regularnie czyszczony 2x w tyg. Komin również wyczyszczony. 

Jak patrzę na filmik od Viadrusa, który dodał  (szelest) zdecydowanie jest on bardziej w środku zabudowany, może jak przymknę czopuch to się poprawi, i ułożę więcej szamoty, poprostu bardziej go zabudować. - dzięki Mariusz1000 za zdjęcie i wskazówkę, 

Czy są gdzieś dostępne takie gotowe wkłady do pieca żeliwnego?

 Dodaję wykres z nocy 

20200109_061741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduluje calkiem ok.Užyj opcji szukania i znalazniesz te dobudowki na wiadrusa.Sa to cegly szamotowe poskladane na przemian do V na ruszcie i do gory blacha od drzwi do tylu,gdzie jest sczelina na spaliny..Zamiast deflektora przydaje sa pod ruszt blacha kopiowujaca ruszt i po bokach zakrzywiona w dol.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włączyłem rano czyszczenie 2 s co 5 min i w sumie spostrzeżenia takie, że jakby taki "żywszy", na większej powierzchni żar na palniku szczególnie przy niskiej modulacji i fajne spaliny bardziej wyrównane ….

P.S

Jockey jeszcze trochę pomyślisz i będziemy mieli prostą krechę na spalinach :). Pozdrawiam

s.jpg

Edytowane przez orally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to Kol.Klaudiusz namawiał do stosowania czyszczenia palnika jako podtrzymywanie żaru na palniku i czystszego spalania i wtedy to było Bee a teraz wszyscy stosują dziwne?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba z krótko tu jestem dzisiaj zobaczyłem, że tak można i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprosiłbym o porady do dobrego ustawienia kotła Malina 30KW. Grzana kotłownia i parter. Czyli jakieś 140m2, dom z nieocieplonymi ścianami i dachem. W tym roku będzie ocieplony. Paliwo ekogroszek Stabek. 

Problemem są spieki dosyć mocne jak na zdjęciu i spalanie z rzędu od 25 do 30kg na dobę i do tego sadza w kotle. Wrzucam jeszcze wykres, staram się ustawić sterownik żeby pracowało to w normie. Każde porady cenne

Dmuchawa to WPA X6 67W

IMG-e8af50966c91a0c25d078628ec366864-V.jpg

IMG-f61841d433b66b3e1ab6f1257c627818-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pabloo789 palnik do przegladu i uszczelnienia . Coś tu niepokojącego jest widoczne na foto .dokladnie po środku styku korony z komorą . Nie wiem czy na pewno jednak w pierwszej kolejności rzuciło mi się to w oczy . Kolejna sprawa to deflektor za nisko . Czy tam jest ruszt wodny ? . Jeśli tak to trzeba go na maksa tj deflektor podnieść I niestety pogodzić się z tym że sadza będzie . Będzie bo ruszt będzie zaburzal proces spalania . 

Oraz podaj lub wrzuć więcej fot z ustawieniami . 

Dmuchawa zakres od 6 do I tu zależy wiele od otworów w palniku . Strzelam do 23 /26% 

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.