Skocz do zawartości

pospisz

Stały forumowicz
  • Postów

    1 309
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez pospisz

  1. @PioBin producent dokłada do tej instrukcji leżankę i browar do oporu.
  2. Kto Ci tak obiecał to musisz się do niego zwrócić o pomoc. Dwie osoby prosiły o zdjęcia a mimo to uparcie liczysz na wróżenie z fusów. Życzę powodzenia.
  3. Rozpiac w płycie głównej, rozpalac na rozpalke do grilla. Zadzwonić na serwis.
  4. Wyciągnąć cały wyłącznik. Od środka będzie widać miejsce w którym jest. Trzeba podważyć zabezpieczenie i wypchnąć do tyłu. Stb raczej nie wyrzuciło. Jest źle podpięta faza i zero zamienić miejscami przewody w plycie głównej od włącznika dwa białe. Jeżeli dalej nie odpala to w plycie głównej jest drugi bezpiecznik.
  5. Moje zapytanie nie miało na celu dyskredytowania kotła w/w firmy jedynie chciałem zwrócić uwagę że wiekszość uzytkowników uważa kotły pelletowe za bezobsługowe a tak niestety nie jest i warto przewidywać sytuacje jakie mogą się wydarzyć zmieniając detale w konstrukcji kotła.
  6. Co mu po wentylatorze jak kanały są przytkane np kiepskiej jakośći pelletem z piaskiem z którego tworzy się beton. Jedyną szansą jest czujnik temperatury podajnika ale i tak nasypany pellet będzie się musiał wypalić . Ps. Kto nie wybierał tlącego się pelletu z zasobnika to nie zdaje sobie sprawy z tego .
  7. To o czym piszesz to jest pikuś. W momencie kiedy zostanie zablokowany odpływ spalin palnik będzie podawał coraz więcej ponieważ nie będzie mógł zwiększyć temperatury na kotle i wtedy jedynym ujsciem spalin i dostępu powietrza stanie się ta rura spiro niestety. Duża ilość pelletu na palniku plus brak ujścia spalin zapali to w ulamku sekundy płomień będzie szukał ujścia.
  8. Bezpiecznik jest w tym plastikowym włączniku z tyłu.
  9. Możliwe że trochę nie w tym temacie ale dzisiaj obejrzałem film z pracy kotła i zastanawia mnie ta poświata ognia w rurze spiro podającej pellet do palnika. Proszę o wyjaśnienie czy jest to w jakiś sposób zabezpieczone i nie ma możliwości zapalenia się zasobnika.
  10. Wniosek z tego musisz zrezygnować z gwarancji i sam wyeliminować zauważone błędy. Identyczny jest problem z kotlem pelletowym który mógłby by być hitem sprzedaży gdyby ktoś się tym zainteresował. Życzę powodzenia.
  11. Moim zdaniem można próbować schodzić do 2kw (realnie jednak bliżej 3kw) chociaż zaraz nas oplują pod warunkiem sygnału dom dogrzany i obniżeniu na mieszaczu po dogrzaniu aby utrzymywać kocioł w gotowości na powtórny sygnał i przedłużaniu czasu między powrotem na wyższe moce po powtórnym sygnale. Jednak kluczowa tu będzie energooszczędnosc domu, oczywiście moc minimalna też. Dlatego taka praca ma sens w sezonie żeby nie wychladzac zladu, zresztą każdy musi sam określić co jest dla niego bardziej komfortowe i ekonomiczne czy praca ciągła lub on off. Najważniejszym parametrem jest tu czas pracy na różnych mocach którego nikt nie bierze pod uwage przeważnie. @radik81 w Lagunie jest Leonardo który sam będzie dobierał stosunek powietrza do paliwa i trzeba mu to zapewnić chyba że masz możliwość delikatnej korekty . Ja jestem zwolennikiem przetleniania mimo chwilowego minimalnie większego spalania za to w dłuższym okresie lepsza sprawnością wymiennika i jego czystości. Moim zdaniem się to bilansuje. Dlatego zapewnienie powietrza do spalania w kotlach włoskich jest moim zdaniem kluczowe.
  12. Resztę robi powietrze masz fajna zetke. Delikatnie przetlenione na wentylatorze i jest jak na zdjęciach. Tu bardziej się spieramy ile pracuje na mocy 1 i dlatego wywiązała się ta dyskusja.
  13. Trochę mnie postraszyleś tym sądem dlatego usunąłem zdjęcie. Cena od 13 tys złotych.
  14. Wrzuciłem to trochę celowo bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. To jest odpowiednik Ferroli Pro bez automatycznego czyszczenia.
  15. wszędzie są plusy i minusy tylko trzeba chcieć je eliminować .Tutaj brat bliżniak Ferroli Pro i Premium i obsługa serwisowa.
  16. @shaft7 tutaj masz 5 biegów każdy możesz ustawić na poziomie na jakim uważasz . Najlepiej stworzyć sobie 2 opcje własnie na okresy przejściowe i drugi na sezon zimowy bez wygaszania z pracą na niskiej mocy po dogrzaniu domu żeby nie wychładzać zładu. Więcej na ten temat mógłby dopowiedzieć @RadoRado który własnie w ten sposób ogrzewa swój dom . Ps. Oprócz tego można zrobić sterowanie pogodowe temperatura kotła ,wtedy na jednej pompie może obejść sie bez mieszacza na instalacji.
  17. Myślę że cena dobra ale w Twoim wypadku chwilowo bym się wstrzymał poczekajmy na koniec sezonu .
  18. Nie mam pojęcia ale może trafi się jakiś klient bez forsy. Czasami potrzebne jest źródło szczytowe do pompy ciepła na 2-3 tygodnie w roku. Możliwe że wygeneruje mniej problemów.
  19. Poszukaj we wcześniejszych postach tutaj albo w innym temacie Ferroli.
  20. Trzeba wymienić triaka w plycie za parę groszy na trochę mocniejszego. Dlaczego taki problem z tym serwisem. Przyjedzie wstawi nowe, odda stare części do głównego serwisu i po problemie. Płyta kosmos 1400 zł.
  21. Po rozpaleniu proszę rozłączać w plycie. Jeszcze raz napisze to przypadek.
  22. Robiła zwarcie i spaliła płytę a nie chcący od odkrecania imbusa pękła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.